Kredi Kartı Borcu Nasıl Kolay Ödenir


40

Kredi kartı borcu nasıl ödenir? Son zamanlarda hatta bu kart illetinin çıktığı zamandan beri sorulan en çok soru.

Aslında Kredi kartı günümüz düzenini özetleyen bir oluşum insanı köleleştiren. Peki Kredi kartından nasıl kurtuluruz bu gün https://testkafe.com/ ailesi olarak buna bakalım.

İnsanlar insan olduğunu insani ihtiyaçlarını giderdikçe anlar  yani bizim her canlı gibi temel ve kişisel ihtiyaçlarımız vardır bunu çok iyi bilen kapitlist düzen kredi kartı adı altında bize ihtiyaçlarımızı gidermede yardımcı olacak bir kart çıkardı.

Asıl amacı insanı kapitalizme bağlamak dönen çarkın bir dişlisi haline getirmek insanı köleleştirmek özgürlüğünü elinden almaktır.

kredi-karti-borcu-olanlar-nasil-odenir
Kredi kartı insanı batağa çeken ve daima yüzünüze gülen sahte bir dost gibidir onun verdiği rahatlık ve keyfe kanıp kendinizi batağa sürüklemeyin hadi şimdi ilk adımı atın ve Kredi kartınızı kapattırın

İnsanların sadece %50 kısmı gidip Kredi kartı başvurusu yapar.

Geri kalan kısmı maaş hesabı açtırırken araya sıkıştırılmış bir kaç belgeyi de fark etmeden imzalar.

Haberi olmaksızın kredi kartı eline gelir benim de 2 kartım bu şekilde geldi.

Kredi kartları o kadar yaygınlaşmış ve benimsenmiş ki ben markette çalışan biri olarak ödemelerin %70 kısmının kart ile yapıldığını gördüm.

Bu da demek oluyor ki kapitalizme bağımlılığımız gelecekte daha da artacak ve gün gelecek fiziki para yerini kredi kartlarına bırakacak.

Kredi kartlarının verdiği sahte güven 

Arkadaşlar bir alışveriş merkezine gittiniz dolaşırken gözünüze bir şeyler çarptı ki artık insanlık temel ihtiyaçları dışında başkasının var benimde olmalı anlayışı yüzünden bir şeyler satın alıyor.

Bunu nasıl mı yapıyor hani dedik ya kredi kartları insana sahte güven verir örnek vererek anlatayım: cebinizde toplasan 10 TL var tüm parayı önceki ayın taksitlerine verdiğiniz için olsa olsa o kadar olur.

Alış veriş merkezinde gözünüze 20 TL lik indirime girmiş bir ürün takılıyor insanın aklına hemen şu geliyor “Adam altı üstü 20 TL indirime girmiş öbür ay maaşı alınca öderim karttan çektireyim” ve ne yapıyoruz cart karttan çektik burada kart bize güven verdi.

Parasız alış veriş yaptık böyle böyle birikiyor borç ay sonunda bir bakmışsınız maaşın yattığı günün ertesi cebinizde para kalmamış. Kredi kartı borcu tüm parayı silip süpürmüş.

Kredi Kartından nasıl kurtulunur?

Öncelikle şu an bu satırları okuyup yukarıda ki paragraflar da anlattıklarımı yaşıyorsanız ve kredi kartından kurtulmak istiyorsanız hemen şuan bankanızı arayıp Kredi kartınızı İptal ettirmek istiyorum diyin altını çizerek söyledim İptal ettirmek yani kapattırmak istiyorum derseniz kartınızı donduruyorlar iptal ettirince tamamen hesabı kapatıyorlar

2 Evet kartsız bir hayat cep telefonsuz dışarı çıkmaya benzeyebilir

çok zor olabilir sizin için ama kredi kartı toplasan 20 yıldır hayatımızda ondan önce insanlar yaşamlarını sürdürmüşler bu dünyanın sonu değil zorda olsa bu adımı atarak boynunuzdaki ilmeğin bir tanesini çıkardınız.

Ben öyle yaptım 2. adım olarak kartları hemen kırıp yok ettim bu işlemleri yaptığım sıra kart borcum neredeyse 15 bin lira falandı bunu yapmamın sebebi kartlar var iken yamayı her seferinde kapatmaya çalışsam da bir türlü kapanmıyor ve faiz ödeyip duruyordum yani kazım ağanın kara kaplı kitabı gibi.

 

3 Kredi kartı borcu ödemede yapmanız gereken faiz ile hiç bir para almamanız

Yani bir krediyi başka bir kredi ödemez bunu da denedim bu bataklıkta kurtulma çabasına benzer oynadıkça çırpındıkça batarsınız.

Kartlarınızın taksit borcunu değil asgari ödeme tutarını ödeyerek zaman kazanın var ise eş dosttan bir miktar para isteyin sıkışık ve kritik ayı atlatın (gerçi kimse para vermiyor denedim 🙂

Ek iş yada işiniz ile alakalı mesailer yapın bunun yanın da gereksiz harcamaları tamamen durdurun 2 adımlık yere yürüyerek gidin o ay cep telefonunuza TL yüklemeyin

3. şıkta anlatacaklarım size uymuyorsa İnternet’i dondurun hatta ve hatta satmanız gereken eşyalarınızı satın cep telefonu bilgisayar bu tarz şeyleri

4 Kısa vadede aylık asgari ödeme tutarınızı ödeyecek kadar İnternet’ten para kazanabilirsiniz.

Hepimizin hatta sizin de ilgilendiği bir konu mutlaka vardır.

Futbol, sinema, teknoloji ve benzeri kategoriler bu kategoriler ile ilgili de bir çok site var bu site sahipleri sanmayın ki oturup her makaleyi kendisi yazıyor.

Bu kişilerin yani çoğunun makalecisi var peki bu makaleci arkadaşlar ne iş yapar. Webmaster sitelerine girin örneğin r10.net wmaraci.com bu sitelerde makaleci arayan ve bu işi yapan bir çok insan var.

Şuan piyasa yani 1 Aralık 2016 tarihi itibarı ile 100 kelimelik bir makale 1.25 TL satılıyor. Bir site sahibi bir yazı için 400 kelimelik alır ortalama bu da 4*1.25= 5 TL ediyor.

Şimdi bu adam tek yazı da vermez en az 10 yazı ister ki aşağı yukarı öyle anlaşmalar oluyor. 10*5= 50 TL siz akşam otursanız ilgi alanınıza uygun bir makale yazsanız akşam 2 saat uğraşsanız  veya 2 makale yazarsınız 400 kelimelik 1 günde 10 TL.

10 günde 100 TL , ayda 300 TL kalır buda faturalarınızı ödemeye yeter anlık gelir olur belki taksitinizi karşılar. Arkadaşlar dünya küçük mahşerdir hani mahşerde kimsenin kimseye faydası olmaz.

Dünyada da zorda kaldın mı ne anadan ne babadan ne de o çok sevdiğiniz arkadaştan fayda olmaz. Kendi göbeğinizi kendiniz kesin hazırcılık kurtuluş değil.

Emek verip çalışmak gerek zaten ne geldiyse başınıza hazırcı oldunuz için geldi. Hazır kredi kartı kullandığınız için gelmedi mi? Bunu dışında Youtube’den Para kazanabilirsiniz ama biraz zaman ve emek gerekli ama iyi kazanırsınız.

Ben bu şekilde Allah’a şükür toparladım gibi ve en önemlisi şunu anladım kredi kartı bir zaruri yet. Olmazsa daha güzel olmazsa da yaşanıyor.

Kredi kartı borcu modern köleliktir çoğu kişi kölelik benzetmesini duyunca hadi len oradan diyebilir köleliğin tanımını okuyun ve kendinizle eşleştirin.

Ne kadarı benziyor bakın bakalım ve tam şu an tüm korku ve kaygılarınızı bir yana bırakın.

Alın telefonunuzu elinize kartınızı İptal ettirin ilk adımı atın

kolay gelsin…


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

40
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes