LG’nin Yeni Telefonu Patent Başvurusu İle Ortaya Çıktı LG G6


0

LG G2 kuşkusuz içinde yer aldığımız yılın en çok ses getirmiş olan üst seviye Android akıllı telefonlarından bir tanesidir. Üstelik Türkiye fiyatı ve rakiplerine göre çok daha makul bir etiket fiyatına sahip olması markanın değerini biraz daha yukarıya taşımaya devam ediyor.

LG’nin yeni cihazları üzerinde yer verebileceği özelliği yaptığı LG patent başvurusu ile deşifre edildi.

LG’nin ekranı tamamen kaplamış olan ve telefonun arkasına doğru uzanmış olan bir kıvrımlı ekranın patentini aldığı ortaya çıktı.

Konu edilen patent çizimlerine bakıldığı zaman ekran telefonun alt kısmına kadar uzanıyor. Bu da cihaza ikinci bir ekrana ev sahipliği yapabilme imkânı tanıyor. Bunun yanında çizimlere göre telefonun iki yan yüzeyinde de ekstra tuşlar yer almıyor.

Diğer bir deyişle bu cihaz tam dokunmatik bir özellik ile telefon raflarındaki yerini alacak.

Akıllı telefon satışı işinde Apple ve Samsung’un modellerinin arkasında kalış olan LG’nin bu modeli ne zaman görücüye çıkaracağına dair herhangi bir bilgi ise yer almıyor.

Görüntüler Sızdı

LG G6 görüntüleri
LG G6 görüntüleri

LG’nun bu ayın son zamanlarında resmi olarak duyurmuş olduğu akıllı telefonu LG G6’ya prototipine ait bazı görüntüler yer almıştı. Her ne kadar görseller içerisinde bitmemiş bir G6 görünümü olsa da, önceden sızdırılmış olan tasarım ile benzerlik gösterdiği bariz belli oluyordu. Ekran bölümü kavisli olmayan cihaz oldukça ince ekran özelliğine sahip olarak bulunuyor.

Abartlı bir tasarımdan uzak durulan G6, ekran gövdesinde sade tasarım olmaktan yana kullanılmış. Arka tarafta, birbirine yapışmış rasgele bölümlendirilmiş olan kablolar, uyumsuz bir delik ve nihai tasarımda beklenen metalik yerine plastik bir panel yer alıyor. Bunun yanında, şaşırmış bir robot yüzünü andıran bir düzenlemeyle ikili özellikte bulunan kamera, ikili LED flaş ve parmak izi tarayıcı açıkça görülüyor.

Telefon Tasarımı

Bir sonraki görsel de ise, akıllı telefonun metal çerçevenin yanı sıra, USB Type-C bağlantı noktası ile beraber alt bölümünde bir mono hoparlör mevcuttur. LG’nin amiral gemisi olarak beklenen G6, 26 Şubat’ta Barcelona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi içerisinde ilan edilmesi bekleniyor. LG, bu noktada akıllı telefonun gizliliği sağlayamaması durumunda, muhtemelen önümüzdeki dönemlerde daha fazlasını göreceğiz.

LG ve Samsung, Güney Koreli menşeli iki büyük şirket olarak bulunuyor. Akıllı telefon teknolojisi içerisinde katkıları yüksek ve aralarında yer alan rekabette bir o kadar büyük bulunuyor. Samsung’un Galaxy S ve Note serisi yer alıyor. LG’nin de G ve G Pro serisi bulunuyor. Gerçi G Pro serisinin artık hiçbir şekilde üretilmeyeceği iddiası gündeme geldi. Bu işin diğer boyutu olarak gözümüze çarpıyor.

Söylenti durumlarına bakıldığına göre LG, “G Pen” markası başvurusunda bulundu. Düşündüğümüze göre yeni bir stylus yani yeni bir kalem gelebileceği konuşuluyor. Koreli şirketin uzun yıllardır G Pen üstüne çalıştığı da tahmin ediliyor. Samsung’un S Pen özelliğine karşı yeni bir rakip olabilir. Şu anda hali hazırda yer alan LG G3 Stylus modeli var. LG gelecek zamanda daha güçlü ve daha zengin özelliklere sahip stylus ile yeni bir modelle oyuna katılacağı düşünülüyor.

G Pro serisinin G4’te büyümüş olan ekrandan dolayı ve G4’e daha çok odaklanma konusunda rafa kaldırıldığı raporlanmıştı. Bu bölümden yola çıkarsak LG belki de G4’ün büyümüş olan ekranıyla beraber yanında bir kalem sunabilir. Belki de G4 Stylus modelini önümüzdeki dönemlerde çıkarmayabilir. Yeni sızdırılan görüntüler bize neler getireceği önümüzdeki dönemlerde anlaşılacak.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
Zekice Zekice
0
Zekice
love love
0
love
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
lol lol
0
lol
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
omg omg
0
omg
Havalı Havalı
0
Havalı
win win
0
win
O ne Lan O ne Lan
1
O ne Lan
Mehmet

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir