Modern İlişkiler Neden Daha Kırılgan


49

bir çok yemek ve pastanın olduğu bir masa düşünün. Sadece siz varsınız ne yapardınız eminim hepsine de saldırır hepsinden birazcık yer karıştırır ve doyardınız. Doyduktan sonra da masada ki ymeklerin sizin için bir anlamı olmadığını düşünürdünüz değil mi? Hiç biri artık size çekici gelmez. İlişkiler de bir nevi öyle artık her şey elimizin altında her şeyden bolca var bu günkü başlıkta modern ilişkiler neden kırılgandır test kafe olarak bunu inceleyelim istedim.

Modern İlişkiler Neden Daha Kırılgan

1. Hazır değiliz.

Genellikle uzlaşmaya, kendimizi feda etmeye ve şartsız olarak sevmeye hazır değiliz. Beklemek istemiyoruz, bir anda her şeye sahip olmak istiyoruz. Duygularımızın büyümesine izin vermiyoruz, sıklıkla hissedeceğimizi düşündüğümüz şeylere ve zaman zaman “zaman sınırı” koyarız.

 

2. Sevgiyi diğer duygularla karıştırıyoruz.

Sinemada ya da bir gece kulübünde bize katılacak biriyle tanışmak istiyoruz, bizi anlayan ve bizi en acı anımızda destekleyecek kişiyi değil. Can sıkıcı hayatları sevmiyoruz ve bu yüzden hayatlarımızı maceraya dönüştürecek neşeli bir arkadaş arıyoruz. Fakat her zaman değişime hazır değiliz, ki bu kaçınılmaz olarak belirli bir romantik ve karşılıklı sevgi döneminden sonra gelir.

 

3. Bir sapıklıkla sıkıştık.

Bir süre sonra, sevgi için zaman ve alanımız yok, çünkü maddi çıkarları kovalamak için çok meşgulüz.

 

4. Hemen bir sonuç bekliyoruz.

Aşık olduğumuz zaman ilişkilerimizin olgunlaşmasını zaten istiyoruz. Ancak, bu olgunluk hem karşılıklı anlayış hem de yıllar sonra bir araya gelebilir. Çoğu insan bugünün zamanında ve sabrında, hatta sevgisinde değecek hiçbir şey olmadığını düşünüyor. Sevmek için sevenler var sevmeden beklentileri olanlar var hemen sonuca ulaşma çabasına giriyorlar ama sonuç her zaman hüsrandır.

 

5. Gücümüzü boşa harcamak istiyoruz.

Çoğumuz büyük olasılıkla bir kişiyle bir günden yüz farklı insanla bir saat harcamak isteyecektir. Günümüzde, insanlarla tanışmaktan çok tanışmak çok daha iyi bir fikir. Açgözlü davranıyoruz ve her şeyi bir anda istiyoruz. ‘Daha iyi’ bir varyant bulduğumuz anda ilişkileri başlatıp onları sonlandırırız. Kendimizi en iyi şekilde bir kişiye vermiyoruz, fakat onun mükemmel olmasını isteriz. Bir sürü insanla buluşuyoruz, ancak kimseye pek şans vermiyoruz.

 

6. Teknolojiye bağımlı hale geldik.

modern ilişkilerde teknolojinin kölesi olmak
modern ilişkilerde teknolojinin kölesi olmak

Teknoloji bizi daha da yaklaştırdı. Bazen çok nefes almamız bazen çok yakın. Çoğu durumda, metinler, sesli mesajlar, sohbet ve görüntülü görüşmeler yüz yüze iletişimin yerini almıştır. Artık birlikte vakit geçirmek zorunda değiliz. Zaten birbirimiz hakkında çok şey biliyoruz. Konuşacak bir şeyimiz yok.

 

7. Uzun süre tek bir yerde kalamayız.

Bağlanmak fikri artık bir şey ifade etmemeye başladı kısacık ömürde bir yere veya bir kişiye bağlanmak istemiyoruz “hayatımı yaşayacağım ” kavramı bizi ele geçirmiş durumda.

 

8. ‘Cinsel açıdan özgürleştik’.

Artık çoğu insan ciselliği sevgiden daha çok kriter hale getirmiş önce ilişki ardından duruma göre partnerler birbirini değerlendiriyor sonuca göre ilişki belirleniyor. Günümüzde evlilik dışı cinsel ilişkiler normal sayılmaya başladı “Açık ilişki” veya “tek gecelik ilişki” gibi kavramlar ortaya çıktı.

 

9. Mantık yoluna çok sık bağlıyoruz.

Genç kuşaklardan gelen az insan, bütün kalpten ve zaman ve uzaklıkla bağlantılı zorlukların üstesinden gelemiyor. Fedakarlık zorluk sabır gibi kavramlara da aşina değiller.

 

10. Çok fazla şeyden korkuyoruz.

Yeni ilişkiler, hayal kırıklıkları, duygusal yaralar ve kırık kalplerden korkuyoruz ve bu yüzden insanların hayatımıza girmesine izin vermiyoruz. Çevremizde kalın ve yüksek duvarlar inşa ediyoruz; bazen de dışarı çıkıp hayatları olduğu gibi görmek için bakmıyoruz evlilik sorumluluk nedir işin o yönüne hiç bakmıyoruz.

 

11. Artık ilişkileri beğenmiyoruz.

Bu, bizi seven birinin özgürlüğünü bırakmamız anlamına geliyor. Bizi çevreleyen insanlara karşı çok hayal kırıklığına uğradık.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

49
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes