Mount and Blade ii Bannerlord Tüm Özellikler


49

M&B serisi Bana göre tüm zamanların en iyi strateji, rol yapma savaş ve sayabilceğim diğer tüm özelliklerin oyunudur mount&blade 2 bannerlord  da bu seriye katılacak harika bir oyun.

%100 Türk Yapımı Oyun olan Mount and blade Warband ile çok güzel bir atılım yaptı 6 yıllık bir aradan sonra da Bannerlord çıktı çıkacak hepimiz de sabırsızlıkla bekliyoruz.

Warbandı oynayanlar bilir peki m&b bannerlord’un  farkı ne bu yazımızda oyunla ilgili açıklanan tüm özelliklerini elimden geldiğince yazacağım ki bu oyunu severek oynayan ve bekleyenlerin bu özellikleri duyduktan sonra daha bir heyecanlanacaklarına eminim.

Bende çok heyecanlıyım 🙂

Mount and Blade 2: Bannerlord Ön İnceleme

mound and blade bannerlord mevsimler

Altı yıllık bir aradan sonra Tahmin edeceğiniz üzere grafiğin dibine vurulmuş. Yapımcıların yaptığı açıklamaya göre kendi geliştirdikleri motorlar sayesinde Harika grafikler bizi bekliyor.

Mevsimler ve hava durumu 

Oyun orta çağ atmosferinde geçse de fantastik hiç bir öğe barındırmıyor her şey birebir gerçeğe uygun yapılmış durumda öyle

ki tarihi araştırıp döneme ait zırh kask silah gibi araçları bire bir şekilde tasviri yapılmış mekan tasarımları da keza öyle.

Gerçekliği her konuda sadık kalan ekip mevsimleri de ihmal etmemiş öyle ki her mevsimin kendine has özelliği ve insanlar üzerinde etkisi var mesela Sonbahar da doğa sararıp solmuşken baharda her yer canlanıyor.

Ayrıca kışın savaşa giderken ordunuz daha yavaş hareket ediyor ve çok daha fazla yiyecek tüketiyor.

Silahlar
Mound And Blade 2 Bannerlord silah yapabilme

Oyunun hiç şüphesiz en sevdiğiniz yanlarından biri de oldukça fazla silah seçeneğinin olması değil mi? Peki Bannerlord la birlikte silah olayının daha da renklendiğini söylesem?

Silah olayına aşırı önem vermişler ve Crafting sistemi de gelmiş kendi kılıcınızı kendiniz yapabiliyorsunuz kılıcın boyunu kabzasını şeklini siz seçebiliyorsunuz tabi ki silahın hasar seviyesi de değişiyor.

Silahınıza isim verebiliyorsunuz.

mount and blade bannerlord kuşatma konusunda da ciddi değişiklikler yapmış öncelikle kuşatma öncesi askerlerinizi yerleştiriyorsunuz.

Oyuna gelen en yeni özelliklerden biri de kuşatma silahları Mancınık, Catapult ve koç başı olacak tabi bunları geliştirmek için yeteri kadar paranız ve mühendislik becerileriniz de olması gerekiyor.

Bu silahların vurduğu kale duvarları yıkılıp tahrip edilebiliyor.

Ekonomi ve Diplomasi
Mound And Blade 2 Bannerlord mancınık ve yeni silahlar

Gerçekçilikten söz açmışken sizce bu koca diyarın ekonomisi nasıl işliyor ona bakalım oyuna harika bir ticaret sistemi getirilmiş ayrıca yörelere göre kaynak çıkarmakta mümkün mesela deniz kenarındaki köylerde balıkçılık yapılırken dağlarda demir tuz madenleri revaçta bazı köylerde ise buğday ve hayvancılık yapılıyor.

Mount and blade bannerlord harita oldukça geniş ve büyük daha fazla köy ve şehir var.

Bu şu demek balıkçılıkla geçimini sağlayan köy ve şehirlerde demir maden pahalı aynı şekilde demir madeni çıkarılan yörelerde ise balık ve buğday pahalı sanırım nasıl para kasarım sorusuna buradan bir ipucu ile cevap vermiş oluruz 🙂

Bir diğer gelir kaynağı da vergiler köy ve şehirlerden gelecek vergiyi siz belirliyorsunuz fakat fazla vergi aldığınızda halkın refah seviyesi düşüyor son olarak ta halk size isyan ediyor

Diplomasi de orta çağın geleneklerine göre yapılmış eğer ki bir ordu kurup savaş yapmak zamanla da bir ülke kurmak istiyorsanız kime güvenip kime güvenmeyeceğinizi iyi bilmeniz gerekiyor.

Oyuna harika bir yapay zeka eklenmiş diyaloglarda size seçenekler sunuluyor ona göre de senaryo şekilleniyor yani ihanete uğrayacak size kazık atılacak her şey olacak.

Mount And Blade 2 Bannerlord Mod

Warband oynayan arkadaşlar iyi bilir oyuna yapılan modlar sayesinde oyunu tekrar ve tekrar oynadık hala da oynuyoruz. Peki Bannerlord da mod olacak mı? Bu sorunun cevabı da evet.

Oyun çıktıktan sonra inanıyorum ki çıkarılacak modlar bize uzun zamanlar geçirteceğe benziyor.

Karakter ve yoldaş sistemi
mount and blade bannerlord karakter yapma

Bu tarz oyunlarda karakter oluşturma seçeneği hep vardır ama Bannerlord bu işi çok ayrıntılı yapmış karakterinizin her ayrıntısını kendiniz ayarlıyorsunuz.

Ayrıca random seçeneklerde size hali hazırda birçok karakter sunabiliyor oyuna getirilen bir diğer özellikte

Dünyaca ünlü kişileri karakter olarak kullanabiliyor olmanız.

Film yıldızlarından futbolculara siyasetçilerden bilim adamlarına kadar istediğiniz karakter ile oynayabilirsiniz. Mesela resimde gördüğünüz kişi arnold schwarzenegger.

Mount and blade 2 bannerlord hikayesi  gerçekçi bir senaryo ile karşımıza çıkıyor vay arkadaş olaya bak diyeceğiniz türden derinlemesine işlenmiş bir senaryosu var.

Yoldaş sistemi Warband da en sevdiğimiz kısımlardan biri de yoldaş sistemiydi Bannerlord da yoldaşların sayısı 60 çıkacak desem ne derdiniz?

Doğru duydunuz yoldaşınız 60 çıkacak.

Mount And Blade Bannerlord çıkış tarihi

Oyun duyuralı 6 sene olmasına rağmen mount blade bannerlord çıkış tarihi henüz kesin olarak açıklanmış değil yapımcıların açıklamasına göre oyunun nerede ise tamamı bitti fakat oyuna co-op eklediklerini söylediler.

Bu oyuna co-op eklenecekse harika olur elbette.

Oyunun Steam sayfasında da tarihle ilgili açıklama yapılmamış sabırsızlıkla bekliyoruz.

mount and blade bannerlord fiyat konusunda da bir açıklama yapmazken Türkiye için bir kıyak olduğunu söylüyorlar oyunun satış fiyatı Türkiye’de daha ucuz olacak buradan Teleworlds’e teşekkürlerimizi iletiyoruz 🙂

[poll id=”79″]

Mount and blade bannerlord minimum sistem gereksinimleri

Oyunun sistem gereksinimleri minimum olarak verildi fakat oyun hala yapım aşaması olduğundan dolayı eklenecek yeni özelliklere göre bu gereksinimlerin değişebileceği öngörülüyor.

Armağan YAVUZ’un yaptığı bir açıklamada herkesin oynayabilmesi için oyun üzerinde düzeltmeler yaparak sistem gereksinimini azalmaya çalıştıklarını söylüyor.

Oyun öncelikle PC ardından XBOX ve devamında Playstation’a çıkacak PC için şu an verilen minimum sistem gereksinimleri ise şöyle:

  • İşlemci: Intel i3-2100 / AMD FX-6300
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: Intel HD 4600 / Nvidia GT730 / AMD R7 240
  • Depolama: 40 GB kullanılabilir alan

Buradan Teleworlds ekibini tebrik ediyorum elinize sağlık.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

49
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

2 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes