Ne Kadar Coolsun? (Çılgın Bir Test)


41

Ne Kadar Coolsun? Yada Cool olmak nedir?

Cool olmak havalı, karizmatik ve tarz sahibi olmak anlamına da gelir. Bir duruşunun olması da Cool olmaya örnektir. Kimi insan doğuştan bu duruma sahipken bazıları da yaşadığı hayatın verdiği tecrübeler ile cool olur.

Cool olmak ile ilgili yazdığım harika makale testin hemen altında bir göz atmak isteye bilirsin 😉

Yakışıklı veya güzel olmak bir yere kadardır ama cool olmak her şeydir.

Arkadaş ortamında senin konumun nedir?
Arkadaş ortamında senin konumun nedir? https://testkafe.com/
Doğru!
Yanlış!

Giyim kuşamını sorsak
Giyim kuşamını sorsak https://testkafe.com/
Doğru!
Yanlış!

Bilgisayarda oyun oynamayı seviyorsunuz ama sevgiliniz bırakmanızı istiyor
Bilgisayarda oyun oynamayı seviyorsunuz ama sevgiliniz bırakmanızı istiyor https://testkafe.com/
Doğru!
Yanlış!

Çembere göre Hayattaki konumun ve olmak istediğin yer?
Çembere göre Hayattaki konumun ve olmak istediğin yer? https://testkafe.com/
Doğru!
Yanlış!

Bu makalemizi okuduktan sonra kendini sorguladın sence sen Cool musun?
Bu makalemizi okuduktan sonra kendini sorguladın sence sen Cool musun? https://testkafe.com/
Doğru!
Yanlış!

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Ne kadar coolsun? %%personality%%

Peki sen ne kadar coolsun?

Kural 1 Özgüven

Bence özgüven cool olmanın ilk kuralı. İnsanın kendine güvenmesi söylediği sözlerin ve yaptığı davranışların arkasında durmasıdır.

Bu özgüven başkalarının gözünde de sizi güvenilir ve ender bulunur biri haline getirir. İşin özü özgüveniniz tamsa başka şeye gerek yok sen Cool’sun 😉

Kural 2 Duruş ve Davranış

Ne kadar coolsun
Ne kadar coolsun

Ne kadar coolsun? sorusuna vereceğimiz 2. cevap ise duruş ve davranışlarınız dır. Az konuşup yerinde konuşmak az gülüp yerinde gülmek gerekiyor.

Dik bir duruş. Bence cool insan verdiği cevaplarla değil sorduğu sorularla öne çıkan kişidir doğru yerde doğru soruyu sormak insanı oldukça etkileyici kılar.

Örneğin hoşlandığınız biri ile 1 haftadır görüşmediniz ama Cuma günü buluşmak için size mesaj attı hemen balıklama dalmayın.

Sakin sıradan bir durum gibi davranın mesaja karşılık vermekte acele etmeyin ard arda uzun cümleler kurarak yazılar yazmayın sürekli aramayın sakin olun.

Kendin ol!

Günümüzde trend veya fenomen diye bir durum ortaya çıktı biri bir şey yapsa ertesi gün onu taklit etmeye onun gibi giyinmeye çalışıyor.

Söylenen bir sözü sürekli söylüyorlar sen sensin başkası popüler olmuşsa ne olmuş kendin gibi davran.

Cool olmak başkası gibi görünmek değil başkasının seni nasıl gördüğü ile alakalı bir durumdur 😉

Dosta arkadaş ve sevgili olun ama aşırı istek ve hevesle değil. İnsan oğlu doyumsuzdur ve sürekli daha fazlasını ister sunulanla yetinmez.

Ne kadar coolsun
Ne kadar coolsun

Bu yüzden arkadaş ortamınıza olsun sevgilinize olsun her şeyinizi sunmayın bu sevginiz olur sırlarınız olur karakteriniz olur kısaca her şeyiniz. Her şeyini sunan biri mantıken iyi biri gibi görünse de aslında bir zavallıdır insanların gözünde hiç değeri yoktur.

Arkadaş ortamında söz hakkı verilmez arada bir iki kelime bir şey söyleyecek olur sözü kesilir. Fikirlerine saygı duyulmaz her zaman başkalarının fikrine saygı duymak zorunda kalır zamanla kendini ispat etme gibi bir çabaya girer bu da mutluluğunu bozar.

İşin sevgili ayağı daha da karmaşıktır eğer sevgilinizi seviyorsanız yada sevgili olma arefesinde biri ile konuşuyorsanız onu kaybetmemek için onu sevmeyin 🙂

Ciddiyim ona sevginizi ispatlamak için didinip durmayın o 1 adım geliyorsa sizde 1 adım gidin azıcık yüz verdi diye yoluna paspas olmayın siz kaybedersiniz.

Kural 3 İyi bir sohbet ve dinleyici ol

:Her insanın büyük yada küçük sorunları vardır ve her insan kendi sorunlarını başkalarının sorunlarından önemli olduğunu düşünmektedir. Bu sorunları bildirmek anlatmak ister.

Cool olmak istiyorsanız siz sorun bildiren değil sorunları dinleyen biri olmalısınız. İnsanlar kendilerini dinleyen kişileri sever bir sıkıntı olduğunda gözleri sizi arar.

Yerinde espri ve mizah her zaman işe yarar ama yerinde ve az olarak.

Hayırın gücü bu güce inanın her şeye evet demek sizi pozitif bir insan yapar ama her şeye hayır demek sizi siz yapar. Çok sevdiğim bir insan Barış ÖZCAN bu konuda harika bir video hazırlamış


Evet veya tamam olur gibi kelimeler sizi teslim olmuş hissettirir. İnsanlar sürü psikolojisi ile yaşamaya yatkındır bu hayatlarını kolaylaştırır daha az düşünmeyi daha az risk almayı sağlar.

Hayır bir karşı koyuştur kendini ortaya çıkarmaktır dikkat çeker unutmayın “Uçurtmalar rüzgara kapıldıkları için değil rüzgara karşı durdukları için yükselir” 🙂

Şimdi gelelim testimize eğer Ne kadar coolsun merak ediyorsan sorulan sorulara samimi bir şekilde cevap ver. Unutma coolsun yada değilsin bunu arası yok.

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

41
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

15 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes