Okulda Nasıl Bir Tipsiniz Testi


Okul yılları özellikle lise ve sonraki dönemler insan karakterinin oturduğu veya son evrelerine dayandığı yıllardır. Okulda tip tip insan vardır peki siz okulda nasıl bir tipsiniz?

Bir çok çeşit saymak mümkün eteğinin boyunu kısaltan mı istersiniz beyaz gömlek altına siyah sütyen takan mı yoksa sakalım çıksın diye daha genç yaşta traş olanlarımı liste uzayıp gider 🙂

Okulda nasıl bir tipsiniz?

Haylazlar

haylaz bir tip
haylaz bir tip

Çocukluktan gelen şimarıklığın bir ürünüdür bence haylazlık. Eşşek kadar adam olmasına rağmen her türlü işe karışırlar belkide bu bir tür kendini ispatlama şeklidir.

Bu tarz öğrencilerin sigara içme olasılığı ( lise dönemini kast ediyorum ) çok yüksektir. Bu tiplerin genellikle el yazıları çok güzeldir fakat dersleri berbattır.

arkadaş ortamının da verdiği etki ile bazen haylazlıkları aşırılaşır. Sanırım hayat tecrübesi ve zorluğu çekmemiş yaşadığı küçük bir zorlukta dünyanın çilesini çekiyormuş gibi sanan insan tipidir.

İnek tipler

inek tipler

Bu tipler fazla sosyal olmasalar da kafaları derse olsun yeniliklere ve teknolojiye oldukça yatkındır. Aşka meşke heves etseler de bu konuda başarısızdırlar.

Aşk denilen şeyin okul döneminde kaçan kovalanır felsefesi olduğunu çok çok hatta okul bittikten sonra anlarlar. Genellikle kanka şu faceyi patlatsana yada hacı bilgisayara format atabilin mi gibi soruları sık duyarlar.

Bu tiplerin çok fazla güvenebileceği arkadaşı olmamakla beraber kullanılmaya açık tipler olduklarından çevrelerinde insanlar mutlaka vardır.

Ders çalışmak sınava hazırlanmak bir yerlere ulaşmak onlar için hem bir hedef hemde bir zorunluluktur.

Okulda ki Reis Tipler

okulda ki reis tipler
Okulda ki reis tipler

Diğer bir deyişle Reyizler. Okulun kabadayıları güçlü abileri. Bu tipler her zaman belli bir sorumluluk taşırlar üzerlerinde. Her mevzu da onların eli ayağı veya ismini duymak mümkündür.

Sigara kullanan arabesk rap tarzı müzikler dinleyen ya benimsin ya toprağın mantığı ile seven tiplerdir. Müdür veya yardımcısının en çok gördüğü öğrenci tipleridir kendileri.

Dersleri çokta iyi değildir. İyi olmadıkları bir diğer husus ta kız veya erkek (kız reyizler için söylüyorum) mevzularıdır.

İnsanlar her şeylerini sunan tiplerden sıkılırlar kız olsun erkek olsun her zaman ulaşılmaz ve sırlarla dolu kişileri severler. Başta da söylediğimiz gibi “Ya benimsin yada toprağın” mantığı hiç bir zaman işe yaramaz 😉

Ortama uyum sağlayan tipler

Bu arkadaşlar uyanık tiplerdir. Her ortama uyum sağlarlar. Okulda hangi tipsiniz sorusuna ben sanırım bu tipi derdim.  Hem dersleri hem de sosyal durumları iyidir.

Hayatta başarılı olabilecek insan tipleridir. Bilirsiniz hayat şartları insanı değişikliğe iter buna uyum sağlayabilen başarılı olabilir. Bu arkadaşlar önceki saydığım insan tipleri ile işlerine geldiği şekilde arkadaşlık kurabilir.

Karşı cinsle de araları iyidir o gruplarla da ortamlar yaratabilirler.

Sessiz ve kendi halinde olanlar

okuldaki hangi tipsiniz kendi halinde
okuldaki hangi tipsiniz kendi halinde

Okulda Nasıl Bir Tipsiniz dendiğinde en sakin tip olarak bu arkadaşlar örnek verilebilirler. Bu tip kişiler içe kapanık veya beladan uzak durmayı seven tiplerdir. Sessiz sakin bir köşede oturup ders saatinin bitmesini beklerler.

Bu tipler sınav ve testlerde başarılıdırlar hayal güçleri de oldukça gelişmiştir. Aslında bu tür insanlar kapalı bir sandık gibidir veya bir enstrüman sadece doğru notayı bulmanız gerekir.

Onların telinden çalarsanız size kendileri hayalleri ve hayatları hakkında her şeyi anlatırlar. Sağlam arkadaş olabilirler Haylazlarla araları pek iyi değildir.

Reyizlerin gözünde silik biri gibi gözükseler de bu tipleri sinirlendirmeye gelmez 🙂

 

 1. Peki Siz Okulda Nasıl Bir Tipsiniz?

  1. Haylaz
  2. İnek
  3. Reyiz
  4. Ortamcı
  5. Sessiz
  26 oy
  Sonucu Paylaş

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

3 paylaşım, 1 puan

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
O ne Lan O ne Lan
3
O ne Lan
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
3
Zekice
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Havalı Havalı
3
Havalı
Mehmet

Çaylak

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorumlar

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Daha Fazla Anketler

Bunlar da var

Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin