Oppo Super VOOC flaşı ne kadar hızlı şarj oluyor? Hızlı şarj karşılaştırıldığında


98

Acele ediyorsanız, kablolu şarj işlemi hala devam etmenin yoludur. En iyi akıllı telefonların çoğu, kutuyla birlikte gelen güç adaptörünü kullanarak kablosuz şarj kullanmaktan daha hızlı bir şekilde şarj olacak – Apple sayesinde yakın zamanda yeniden dirilişine rağmen.

Birçok şirket, özellikle Çinli telefon markaları artık kablolu şarjın sınırlarını zorluyor. Şimşek hızlı şarj vaadiyle, kutudaki süper hızlı şarj cihazları dahil.

Gerçekten ilgilendiğimiz, Oppo'nun Süper VOOC flaş şarjı. Oppo, adaptöre takılı olan sadece 20 dakikalık bir günün size değer vermesi için yeterli olduğunu iddia ediyor. Ancak bu diğer hızlı şarj cihazlarıyla nasıl karşılaştırılır?

Telefonlar

 • Oppo RX17 Pro – 3700mAh batarya (2x1850mAh) – 50W Süper VOOC flaş şarjı
 • Huawei Mate 20 Pro – 4200mAh batarya – 40W Süper Şarjı
 • OnePlus 6T McLarh 3000 19659006] OnePlus 6T – 3700mAh – 20W hızlı şarj
 • Google Pixel 3 – 2915mAh – 18W Güç Teslimatı

Test yöntemi

Bazı steril bilimsel şarj senaryolarına bakmak yerine bunları karşılaştırmanın en iyi yoluna karar verdik. Çünkü ortalama tüketici tüm telefonları aynı anda prize takmak – onları önceden sıfıra boşaltmak – ve sonra aynı anda durmak ve pil seviyelerinin nasıl karşılaştırıldığını görmek olacaktır. Bu, yerleşik açma / kapama düğmesi olan basit bir çoklu priz güç şeridi gerektiriyordu.

Takıldıktan 5, 10 ve 20 dakika sonra telefonlarda ne kadar şarj olduğunu ve bundan sonra hangisinin ilk önce tam kapasitesine ulaştığını görmek için bir kronometre çalıştığını görmek istedik.

5 dakika sonra …

Önceki yıllarda telefonunuzda sadece 5 dakika takmanız tamamen sonuç vermeyecekti, ancak Oppo'nun Süper VOOC teknolojisi ile, telefona teorik olarak telefona faydalı bir güç vermeliydi. o zaman. Hayal kırıklığına uğratmadı.

 • OnePlus 6T –
 • açmak için çok düşük
 • Google Pixel yüzde 3 – 5
 • OnePlus 6T McLaren Sürümü – yüzde 12
 • Huawei Mate 20 Pro – yüzde 11
 • Oppo RX17 Pro – Yüzde 22

Standart OnePlus 6T'nin gücü açılmak için yeteri kadar meyve suyu olmasa da, en küçük aküye sahip olan Pixel 3, yüzde 5'lik bir eksi kadardı. Öte yandan, daha yeni, daha güçlü şarj teknolojisi önemli ölçüde daha fazlasını sunmuştu. McLaren Edition OnePlus 6T – daha güçlü adaptörüyle – yüzde 12'ye kadar çıktı. Huawei'nin daha yetenekli Mate 20 Pro bataryası yüzde 11 civarındaydı.

Oppo RX17 Pro’ya gelince, Süper VOOC’nun Oppo’nun söylediği kadar muhteşem olduğu ortaya çıktı. Telefon zaten yüzde 22'ye kadardı. 5 dakika sonra!

10 dakika sonra …

Çok iyi başladıktan sonra, Süper VOOC’nun 5 dakika içinde ne kadar daha fazla meyve suyu verebileceğini görmek bizi heyecanlandırdı. Telefonlar 10 dakikalık bir fişe takıldıktan sonra şu şekilde aradılar:

 • OnePlus 6T – yüzde 7
 • Google Pixel 3 – 12
 • OnePlus 6T McLaren Edition – yüzde 24
 • Huawei Mate 20 Pro – yüzde 26
 • Oppo RX17 Pro – yüzde 43

Bir şekilde, sadece 10 dakika içinde, Oppo telefonu en yakın rakibi neredeyse tam çeyreği dolduğunda yarı yarıya yükseldi. Bu kadar şarjla, Oppo sizi bir iş günü boyunca görmüş olabilir. Kesinlikle bir akşam sürecek, hatta biri çekildiğinde sosyal resimlerle dolu bir akşam.

20 dakika sonra …

20 dakikalık işaret ile, Oppo'nun performansı diğerlerine kıyasla tamamen saçma görünmeye başladı. Bu da bir şey söylüyor, çünkü diğerleri hiçbiri gerçekten o kadar yavaş değil. Telefonların 1/3 saat işaretiyle karşılaştırıldığında:

 • OnePlus 6T – yüzde 24
 • Google Pixel 3 – 26
 • OnePlus 6T McLaren Edition – yüzde 47
 • Huawei Mate 20 Pro – yüzde 52
 • Oppo RX17 Pro – yüzde 76

Oppo şimdi dörtte üçü tam çizgiyi geçti, en yakın rakipleri neredeyse yarısı doluydu ve eski şarj teknolojisini kullanan iki telefon sadece dörtte biriydi tam.

Burada, Huawei'nin pilinin Oppo'dan oldukça büyük olduğunu hatırlatmakta fayda var. Doldurulması gereken 500mAh'lık bir ekstra ile bu yüzde 52 aslında 2,184mAh civarında. Bu noktada, Oppo – kıyaslamada – yaklaşık 2,812mAh seviyesindeydi.

Tam kapasiteye

Oppo zaten dörtte üçlük işaretini geçtikten sonra, son zamanın gerisindeydik ve belirli zamanlayıcıları çalıştırmak yerine, telefonların ne kadar sürdüğünü görmek için bir kronometre başlattık. tam olarak şarj.

 • 1 – Oppo RX17 Pro – yaklaşık 38 dakika 28 saniye
 • 2. – OnePlus 6T McLaren Sürümü – yaklaşık 1 saat 2 dakika 42 saniye
 • 3. – Huawei Mate 20 Pro – yaklaşık 1 saat 6 dakika 25 dakika
 • 4 – – 1T yaklaşık 1 saat 18dakika 48 saniye
 • 5 – Google Piksel 3 – yaklaşık 1 saat 42dakika 20 saniye [19659000] 5. – Google Piksel 3 – yaklaşık 1 saat 42dakika 20 saniye

Açıkçası, Oppo RX17 Pro hızlı bir şekilde şarj etme konusunda mevcut rakiplerinden çok daha hızlı. 40 dakikadan kısa sürede tamamen doluydu ve yuvarlanmaya hazırdı. Sonunda en yakın rakibi hala 24 dakika daha yavaş olan McLaren Edition OnePlus oldu.

Huawei Mate 20 Pro, ilginç birisiydi. Ne kadar fazla pil kapasitesi olduğu göz önüne alındığında, şarj edilmesi etkileyici bir şekilde hızlı, ancak tüm telefonlarda, ikinci aşamada en fazla yavaşlayan görünüyordu. Oppo telefonunun dolu olduğu noktada, Huawei yüzde 88'e, McLaren Edition telefonunun yüzde 81'i geride kaldı. Ancak, saat işareti geçtiğinde, OnePlus onu yakaladı ve nihayetinde ele geçirdi.

OnePlus 6T'ye gelince, geçen yıl bu sefer, daha sonra Dash Charge teknolojisi olarak adlandırılan ürün, mahsulün kremiydi. Şimdi, bu yeni nesil şarj cihazlarına kıyasla oldukça ortalama görünüyor (aslında oldukça hızlı olmasına rağmen). Oppo RX17 Pro'dan iki kat daha uzun sürdü, aynı boyutta bir pili doldurmak için.

Telefonumla herhangi bir hızlı şarj cihazı kullanabilir miyim?

Ne yazık ki hayır, sadece herhangi bir hızlı şarj cihazı alamaz ve telefonunuzu aynı hızda dolduracağını varsayamazsınız. Örneğin, Super VOOC flaş şarjı, OnePlus 6T veya Huawei Mate 20 Pro'yu aynı hızda tamamlamaz. Özel yöntemlerle, genellikle bunun kullanılmakta olan bağlantı noktasının türünü (örnek olarak USB 1.0, 2.0 veya 3.0), diğer zamanlarda bataryanın fiziksel tasarımı olduğunu ve yine de başkalarının telefonun içindeki işlemciyi de içerebileceğini görürsünüz.

Örneğin, bir C Tipi bağlantı noktasına ve Qualcomm işlemciye sahip olmasına rağmen, yıllarca, OnePlus telefonlar hiçbir zaman Hızlı Şarj ile uyumlu değildi ve şimdi standart Güç Teslimatı ile uyumlu değiller (aşağıda belirtilmiştir).

Kendi hızlı şarj teknolojilerini geliştiren Çinli üreticilerin yanı sıra, genellikle "PD" olarak adlandırılan evrensel bir Güç Dağıtım standardı var. Ve tescilli Çin yöntemlerinden farklı olarak, çıktı tek bir watt ile sınırlı değildir. Piksel telefonlar 18W şarj cihazı kullanır, ancak MacBook'lar ve bazı modern Windows dizüstü bilgisayarlar gibi daha büyük cihazlar Power Delivery'i de kullanır, ancak çok daha yüksek güçlerde.

Peki ya iPhone? Bu şarj ne kadar hızlı?

Kutudan çıkarıldığında, yalnızca her zaman birlikte geldiği standart 5W şarj aletine sahiptir, bu, özellikle daha büyük bir modeliniz varsa, bir kablo ile şarj etmek için uzun zaman harcayacağınız anlamına gelir. Ancak, son birkaç yıldır, Power Delivery ile uyumluydu, bu da MacBook'unuzun güç adaptörüne bir kablo bağlayabileceğiniz ve daha hızlı dolgular alabileceğiniz anlamına geliyor. Buradaki tek dezavantajı, Yıldırım kablosu için bir C Tipi satın almanız gerektiğidir.

Eğer bir MacBook şarj cihazınız yoksa, bunun çevresinde bir dizüstü bilgisayar güç tuğlaına tonlarca para harcamayı gerektirmeyen yollar vardır. Örneğin, 18W Pixel şarj cihazının alınması, hile yapacak, hatta dahili PD desteği olan harici bir pil takımı bulacaktır. Tabii ki, her zaman kablosuz şarj vardır – yani 7.5W'da – batarya standart kablo yönteminden% 50 daha hızlıdır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

98

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes