Pokemon Go Hakkında Bilmeniz Gereken 5 İpucu


-2
2 paylaşım, -2 puan

90’ların sevilen çizgi dizilerinden Pokemon serisinin ardından piyasaya çıkan oyunlara bir yenisi daha eklendi. Pokemon Go artırılmış gerçeklik teknolojisinden yararlanılarak geliştirilmiş bir mobil oyun. Oyun GPS destekli akıllı cihazlar üzerinden oynanabiliyor. Henüz Türkiye’de resmi Google Play ve App Store’larda yayınlanmasa da pek çok kullanıcı apk’lar aracılığı ile oyunu indirip oynamaya başladı bile. Bu yazımızda Pokemon Go hakkında bilinmesi gereken 5 önemli konuyu derledik.

Pokemon go başlangıç pokemonu olarak pikachu seçebilirsiniz
Pokemon go başlangıç pokemonu olarak pikachu seçebilirsiniz
  • Başlangıç Pokemonu Olarak Pikachu’yu Seçebilirsiniz

Pokemon Go’da oyun başlangıcında seçmeniz için 3 Pokemon ile karşılaşırsınız. Bunlar Bulbasaur, Squirtle ve Charmander’dır. Bu Pokemonlardan birini seçerek oyuna başlayabilirsiniz. Fakat eğer bunlar yerine serinin en sevilen karakterlerinden biri olan Pikachu’yu seçmek isterseniz tek yapmanız gereken ekrandaki tüm Pokemonlar kayboluncaya kadar yürümek ve bu işlemi 4 kez tekrar etmek. 4. seferde bu üç Pokemona ek olarak Pikachu da çıkacaktır.

  • Her Pokemon Kendi Türüne Özgü Alanlarda Bulunur

Pokemon Go, tıpkı çizgi film serisindeki gibi Pokemon karakterlerinin kendi türlerinde sınıflandırıldığı bir sistem üzerine kurulmuştur. Oyun içinde çimen, hayalet, ateş, su, buz, toprak, taş, elektrik gibi pek çok türde karakter vardır. Her karakter kendi türüne özgü alanlarda görülür. Örneğin su türünden bir Pokemon olan Magikarp deniz kenarında ve göllerde karşınıza çıkacaktır.

  • Incense ve Lure İtemleri ile Pokemonları Kendinize Çekebilirsiniz

Pokemonları kendinize çekebilmek için Incense (tütsü) özelliğini ve Lure modülünü kullanabilirsiniz. Incense, hareket hâlindeyken nadir veya ihtiyacınız olan bir Pokemona rastladığınızda Pokemonun size yaklaşmasını sağlayacaktır. 30 dakika boyunca bu tütsü ile Pokemonları kendinize çekebilirsiniz. Benzer şekilde Lure modülü de bir Pokestop çevresine Pokemonların çekilmesini sağlar. Bu moddan Pokestop çevresindeki herkes yararlanabilir. 30 dakika boyunca geçerli olan bu özelliğin bulunduğu Pokestoplar haritada pembe yapraklı görünür.

  • Pokestoplardan İhtiyaç Duyduğunuz Malzemeleri Temin Edebilirsiniz

Pokestoplar Poketop, iksir, meyve ve yumurta toplamanıza imkân verir. Her 5 dakikada bir yenilenen Pokestoplardan tekrar tekrar malzeme toplayabilirsiniz. Özellikle tarihi ve turistik mekânların, önemli meydanların ve heykel, saat kulesi gibi yapıların üzerinde bulunan Pokestoplar haritada mavi küp şeklinde görünür. Kapsama alanına girdiğinizde iç içe geçmiş halkalar şeklinde açılır ve her 5 dakikada bir yararlanmanızı sağlar.

pokemonlar nasıl evrimleştirilir pokemon go evrimlerştirme
pokemonlar nasıl evrimleştirilir pokemon go evrimlerştirme
  • Pokemonları Geliştirerek ve Evrimleştirerek Daha Güçlü Pokemonlar Elde Edebilirsiniz

Pokemon Go oynarken oyun başlangıcından itibaren Pokemon yakalamaya odaklanmalısınız. Seviye atlamanız ve Gym merkezlerinde hâkimiyet kurabilmeniz için Pokemonlarınızı geliştirmeniz gerekmektedir. Özellikle sık sık karşılaşabileceğiniz Ratata, Pidgey, Zubat, Caterpie, Weedle gibi Pokemonlardan bolca yakalayıp düşük CP’li olanları profesöre göndererek ekstra şeker kazanabilir; bu şekerleri Pokemonlarınızı evrimleştirmede kullanabilirsiniz. Pokemonlarınızı evrimleştirirken acele etmemenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle 10’un altındaki seviyelerde düşük CP’li Pokemonlar karşınıza çıkacaktır. Bunları yakalayın fakat evrimleştirmek için biraz seviyenizin yükselmesini bekleyin. Böylece aynı Pokemonların daha yüksek CP’lilerine ulaşabilir ve onları evrimleştirerek daha güçlü Pokemonlar elde edebilirsiniz.

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

-2
2 paylaşım, -2 puan

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
1
Zekice
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Havalı Havalı
2
Havalı
O ne Lan O ne Lan
0
O ne Lan

0 Yorum

Test Kafe

Kalfa

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum
Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle