Powerbank Nasıl Kullanılır Tehlikesi Var Mı?


49
34 paylaşım, 49 puan

Milyonlarca insanın yanlarından ayırmadığı akıllı telefon modellerinin en büyük sorunları bataryalar oluyor. Bataryalar yetmediği zaman insanlar çare olarak Power Bank gibi cihazlarına yöneliyor. Peki, Power Bank’lar telefonlara zarar veriyor mu ? Detaylar yazımızda bulunuyor.

Milyonlarca telefon kullanan kişinin akıllı telefonlarında bulunan küçücük bataryalar bir zaman sonra yetmemeye başladığı zaman çare olarak Power Bank kullanılıyor. Bir müddet sonra ise alışkanlık haline gelmiş olan bu cihazlar sanıldığı kadar masum olmuyor.

Her mobil telefon ön incelemelerinde şikayet edilen bataryaların düşüklüğü ne yazık ki hala yeni serilerde de devam ediyor. 5 GB RAM’li akıllı telefon modeli sizlere sunuluyor gibi bir sürü kampanyaya denk gelebilirsiniz.

Telefonu satın aldıktan sonra bataryaya 2100 mAh olarak karşınıza çıkabiliyor. İşte bu konuda pek çok kişi ne yazık ki hala kandırılıyor. Konuyu daha fazla dağıtmadan telefon kullanıcıları tarafından alışkanlık haline getirmiş olduğumuz Power Bank’ın detaylarına iniyoruz.

Power Bank Ne Demek?

Power Bank Kullanmak Zararlı Mı
Power Bank Kullanmak Zararlı Mı

Yakın zamanda birçok teknoloji geliştirildi. Her ay yeni bir akıllı telefon modeli yeni bir özelliği ile duyuruldu.

Fakat değişmeyen tek şey batarya olarak yer aldı. Bataryaların geliştirilmemesi işinde firmaların ufak bir para tuzağı kurduklarını düşünebiliriz.

Binlerce lira verip o telefonu satın aldıktan sonra kullanım zamanınız ne yazık ki eski telefonlar kadar olamıyor.

Bir akıllı telefonun ortalama ömrü ise genel olarak 2 sene olduğu için insanlar kısa zamanda memnun edilip, markaya bağlanarak durmadan 2 yılda bir telefon aldırmaya zorlanıyor. Bataryasının yetmediğini düşünen pek çok kişi de çareyi Power Bank kullanmakta buluyor.

power Bank Türkçe olarak “Güç bankası” anlamına geliyor. Telefonunuzun bataryası azaldığı zaman USB kablosu aracılığı ile beraber telefonunuza bağladığınız Power Bank ürünü kimi zaman kurtarıcı olarak rol oynayabiliyor.

Telefonunuzu maksimum olarak 1,5 saat içerisinde full şarja getirebildiği gibi, tek bir Power Bank ile beraber iki ya da üç kez telefonunuzun bataryasını doldurabiliyorsunuz. Kısacası Power Bank, telefonunuzun yedek bataryası olarak kullanılıyor.

Power Bank’ın Büyüklüğü

Power Bank kullanıyorsanız acil koşullarda ihtiyaç duyduğunuzda telefonunuz şarj ederek ediyor ve mutlu oluyorsunuz. Power Bank’ların mAh değeri ne kadar üst düzeyde olursa telefonunuzu dolu hale getirmek de bir o kadar fazla olabiliyor.

Örnek vermek gerkirse 5100 mAh bir Power Bank ile telefonunuzu üç kere doldurabilirken, 10500 mAh ile telefonunuzu altı kez şarj edebilirsiniz.

Bu cihazları kullanırken devamlı olarak kullanmanın verdiği şevk bizi üç beş ay idare edebilir. Fakat bundan sonrası için tehlike çanları telefonumuz için çalabiliyor.

Power Bank Kullanmak Zararlı Mı?

En çok merak edilen bölümlerden birisi aslında Power Bank ürününü kullanımının zararlı olup olmadığıdır. Yeni almış olduğunuz bir akıllı telefonu kullanmaya başladığınız zaman gözünüz gibi bakarsınız.

Gider ekranına jelatin yaptırır, çizilmemesi için telefon kılıfı bile alırsınız. Fakat zaman geçer, kullanım değişmekte ve bu geçen zaman içerisinde telefona artık önem vermemeye başlayabilirsiniz.

Genel olarak bataryanızın düşük olduğu bir telefon modeli kullanıyorsanız Power Bank kullanmamak için hiçbir neden bulunmuyor.

Örnek vermek gerekirse 2150 mAh değerinde bulunan bataryaya sahip bir akıllı telefonunuzun olduğunu düşünün. Uzak bir yere seyahate çıktığınız zaman ve yanınızda şarj aletiniz var ancak priz bulunmuyor.

Mecburi şekilde Power Bank kullanmak zorunda kalacaksınız. Bu koşullarda bizde kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Fakat uzun süreli ve sürekli kullanım durumlarında Power Bank bataryaları öldürdüğünü söylememizde fayda bulunuyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

49
34 paylaşım, 49 puan

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
O ne Lan O ne Lan
0
O ne Lan
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
0
Zekice
Havalı Havalı
0
Havalı

Bir yorum

Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle