Psikopat Hackerin Zindanından Kaçabilir misin?


51
45 paylaşım, 51 puan

Selamlar oldukça güzel bir test ile yine karşınızdayız. Dedektiflik testlerimizi takip ediyor musunuz? Hemen kategorimizi ziyaret edip en güzel ve eğlenceli testlerimizi çözebilirsiniz.

Dilerseniz hikayemize başlayalım:

2016 yaz tatili senin için oldukça yoğun geçti bilgisayar okuyor olmanında etkisi ile bu konuda kendini oldukça iyi geliştirdin. Hack alanında isim yapmış olan Türk hack grubu Cyberizm’de arkadaşın Gökhan ile oldukça iyi işler çıkarıyorsunuz. Taki Göçmen kod adlı bir Hackerin dikkatini çekene kadar.

Bu Hacker sadece ülkede değil dünya da yaptığı bir çok eylemle isim yapmış yetenekli bir adamdır ve son zamanlarda size takmış hatta bir çok hesabınızı da kırarak sizinle Hack camiasında dalga geçmiştir.

Bu esnada yaz tatili bitmiş Gökhan’ın kız arkadaşının okula dönme vakti gelmiştir. 2 arkadaş yaptıkları bir çalışma ile Göçmenin bıraktığı izi bulmayı ve bu iz ile onun ev adresine kadar ulaşmayı başarırlar.

Buldukları yer İstanbul dışında bir yerdir. Aldıkları karar ile hem kızı İstanbul’a götürecekler hemde Göçmen’in evine gidip onu suç üstü yapacaklar videoya alıp Hack aleminde adamı madara edecek ve öclerini alacaklardır.

Sıcak bir yaz sabahı yola çıkarlar yolda dizüstü bilgisayarlarına sürekli mail gelir gelen maillerde onların geçtikleri yolda mobeseye yakalanmış kendi görüntüleridir. Göçmen onları çoktan bulmuş ve kameralar ile takip etmektedir.

Göçmen’in bilgisayarından gelen sinyali takip eden  gençler ıssız bir mevkiye geldiklerinde hava iyice kararmıştır izbe ve terk edilmiş bir ev bulurlar üstelik bu eve bir çok kablo bağlantısı giriyordur. Göçmen’in burada olduğunu düşünüp içeriye girdiklerinde bir anda kapana kısıldıklarını fark ederler.

Göçmen bilerek iz bırakıp Gökhan ve sana yem atmış sizi tuzağa çekip yakalamıştır. 4 adam sizi bir odaya kapatır nemli odanın tavanına asılı hoparlörden hışırtılı bir ses ile Dalga geçen bir konuşma yapılır bu Göçmen’dir.

Sizi bugün sabaha kadar işkence ederek öldüreceğini söyler lakin zekaya değer verdiğini içinizden 1 kişinin eğer şifreyi çözerse serbest kalacağını söyler.

3 Arkadaş aralarından birini seçer bu Derya’dır. Dışarıda olup biteni duymak için de Derya’nın saçının arasına bluetoot kulaklık takarlar. 2 adam gelip Deryayı götürür koridordaki ayak sesleri de kesildikten sonra Gökhan ve seni korku kaplar.

Göçmen Derya’yı daire bir odaya getirir odanın duvarlarında 42 tane kapı vardır. Her kapı numaralandırılmış ve her kapı 3 haneli bir şifre ile açılıyor ve her kapı uzun bir koridor ile dışarıya açılıyor. Eğer Derya şifreyi çözerse buradan kurtulabilecek.

  1. Şifreyi girmek için tek hakkı var
  2. Konuşmaması için ağzı bağlanacaktır.

Şifreyi çözmesi için Derya’ya 3 tane ipucu hakkı tanınır bu seni ve Gökhan’ı rahatlatır kulaklık sayesinde sizde ipuçlarını duyabileceksiniz.

Şifre hakkında size öncelikle şu bilgiler veriliyor!

  • Şifrenin 2. sayısı 1. sayısı ile eşit yada büyüktür
  • Şifrenin 3. sayısı 2. sayısı ile eşit yada büyüktür

İpuçları şunlar:

  1. Üç sayının çarpımı 36 dır
  2. Üç sayının toplamı Derya’nın getirildiği kapı numarasına eşittir.
  3. En büyük sayı sadece 1 kere kullanılmış.

Sen ve Gökhan şaşkına döner çünkü Derya getirildiği kapıyı görse de bunu size sesli olarak söyleyemez ve sizin bunu bilmeniz imkansız.

Derya kısa bir süre düşünüp şifreyi giriyor doğru şifreyi girdiği için kapı açılıyor ve dışarıya çıkıyor fakat kulaklığın sinyali zindan dışında çekmiyor. Gece ortalarda kimse kalmayınca sizde koridorları geçip daire odaya geliyorsunuz verilen bilgiler ve ipuçlarını kullanıp şifreyi kırmanız gerek yapabilir misiniz?

 

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Şifreyi Bulabilir misin? %%personality%%

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

51
45 paylaşım, 51 puan

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Aşık Aşık
1
Aşık
Şaşkın Şaşkın
3
Şaşkın
O ne Lan O ne Lan
2
O ne Lan
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
7
Zekice
Havalı Havalı
6
Havalı

2 Yorum

Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle