Reçetesiz Doğal Antibiyotik


30
15 paylaşım, 30 puan

Bulunduğumuz kış ayları münasebetiyle hastalıklarında kapıda olması an meselesidir. Soğuyan havalarla birlikte başlayan hastalıklarda en çok karşılaşılan sağlık sorunlarından biridir.

Soğuk algınlığı, grip, soğukla birlikte sinüzit hastalığı, nezle gibi pek çok hastalıkları kış hastalıkları içinde sayabilen hastalıklardır.

Hasta olunca hastalıkların tedavisinde antibiyotikler kurtarıcı olarak düşünülen ürünler olarak ilk olarak başvurulan yöntemlerdir.

Doğal antibiyotik tedavisi  bir yana Doktor gözetiminde verilmesi gereken antibiyotikleri kendimizin reçetesiz alması doğru olmayacaktır.

doğal antibiyotikler
doğal antibiyotikler

Eğer hastalık geçmiyorsa antibiyotik alımı için öncesinde doktor muayenesi ardından doktorun önerdiği şekilde reçeteye göre antibiyotik alımı yaparak tedavi olabiliriz.

Hastalığımızın iyileşmesi konusunda doktora ilaç yazdırmak her ne kadar yapılması gerekliyse de fazla antibiyotik alımının zararlı olduğu konusunda doktorlar hem fikirdirler.

Yoğun miktarda antibiyotik kullanımı hastalığın seyrini daha çok arttırabileceğinden ilaç alırken çok uzun süreli kullanmamaya özen göstermeliyiz.

İlaçların kullanım süresi en fazla 10 gün kadar olmalıdır. Daha fazlasının kullanım konusunda eğer gerekiyorsa doktora tekrar gitmekte ve doktorun önerilerini dinlemekte fayda vardır.

Doğal Antibiyotikler İle Hastalığı Yenin

Hasta olunca sadece antibiyotik kullanarak mı iyileşme süreci sağlanır diye soracak olursanız eğer çok ciddi sorunlar yoksa bu konuda başka alternatif yöntemler denebilir.

Doğal antibiyotik kullanımı bu konuda hastalara tavsiye edilebilir. Doğal antibiyotikler özellikle hastalık başlamadığı zamanlar ya da yeni belirtiler göstermeye başladığı durumlarda kullanılırsa daha etkili sonuç verebilir.

Doğal ürünlerden yararlandığınızda hem vücut iyi bir bağışıklık kazanmış olur hem de sağlıklı bir şekilde ürün kullanarak sağlığınız için de yatırım yapmış olursunuz.

Doğal ürünlerin mucizevi etkileri artık tarım bakanlığınca da onaylanmakta hatta çoğu ürünler eczanelerde satılmaktadır. B

u açıdan her hastalıkta ilaç yazdırmak ve ilaç müptelası olmak yerine vücudun ihtiyacı olan direnci kazanmasında doğal antibiyotik yöntemleri denenebilir.

Bu sayede vücudun direnç kazanması sağlanırken yeni hastalıklara karşı da önlem alınmış olabilir. Hastalık dışında pek çok faydaları da olan bazı doğal ürünler sizlere her anlamda sağlığınız için olumlu katkılar sağlayacaktır.

Fakat her ürün de olduğu gibi doğal ürünleri de kullanırken her hangi bir alerji ya da başka durumunuz olup olmadığı konusunda test yaptırmanızda yarar vardır.

Doğal Antibiyotik Sarımsak

doğal antibiyotik sarımsak
doğal antibiyotik sarımsak

Antibiyotikler içinde hem doğal olması hem de sağlık için sayılamayacak faydaları olması sebebiyle sarımsak en etkili doğal antibiyotik ürünleri içinde yer almaktadır.

Bu konuda Peygamber’imiz (s.a.v) de pek çok hadisleri bulunmaktadır. Sarımsakla ilgili bazı hadisler:

‘’Sarımsak yiyiniz, onunla tedavi olunuz. Zira sarımsak yetmiş derde devadır.’’

Hastalıklara çare olarak doğal antibiyotik olarak sarımsak çok etkili bir üründür. Sarımsağın insan vücudunda oksitleyici bir etkisi vardır.

Kolera ve veba gibi çok büyük hastalıklarda dahi sarımsaktan yararlanılmıştır. Sarımsan insan vücudunda ortay çıkan hastalıklara karşı adeta bir panzehir görevi yapmaktadır.

Artık eczanelerde de antibiyotik olarak sarımsağın kapsülü, hapı ve daha pek çok çeşidi satılmaktadır. Sarımsağın insana vücuduna başka katkıları şunlardır:

 • Atardamarın kireçlenmesini önler.

 • İştah açıcı bir üründür.

 • Yaraların iyileştirilmesinde etkilidir.

 • Akciğer, karaciğer , safra kesesi ve kalbe kuvvet verir.

 • Kramp ağrılarına iyi gelir.

 • Tansiyon ve ateşi düşürür.

 • Grip mikrobunu öldürür.

 • Nezleyi yok eder. Bronşite iyi gelir.

 • Mide ve bağırsak için faydalıdır.

 • Verem hastası olanlar için tavsiye edilir.

 • Suçiçeği hastalığında faydalıdır.

 • Romatizması olanlar için tavsiye edilir.

 • Saç dökülmesine karşı iyi gelir.

 • Hazımsızlığı giderici etkisi vardır.

 • Sara hastalığı için faydalıdır.

 • Kan pıhtılaşması ve sarılık için faydalıdır.

 • Sesi güzelleştirmede de sarımsak etkilidir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

30
15 paylaşım, 30 puan
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle