Red Dead Redemption 2 10 Temel Tavsiye


39

Red Dead Redemption 2, şimdiye kadar yapılmış en destansı açık dünya oyunlarından biridir. Oyunda, hikaye misyonlarından yan tüylere, av hayvanlarından soyguncu bankalara kadar yapılacak çok şey var. Ve bu, Red Dead Redemption 2‘nin zaman zaman ezici olabileceği anlamına geliyor.

Red Dead Redemption 2’nin tadını çıkarmak için öğrenmeniz gereken bazı temel şeyler var. Ve çok sık ölmeden oyunu oynarken başarılı olmanıza yardımcı olacaklar. Yani, tüm oyuncuların bilmesi gereken bazı önemli Red Dead Redemption 2 ipuçları…

1. Çevrenizde Not alın

kırmızı ölü kurtuluş 2 çevresi

Bu bazılarına açık görünebilir, ama söz etmeye değer. Sadece hedefinize veya yolunuza odaklanmayın. Bunun yerine, keşfetmeye değer yerler ve toplantıya değer insanlar için ufku tarayın.

Havaya yükselen duman, birinin bir kamp ateşi olduğu anlamına gelir. Beyaz bir daire, yabancı bir misyonun yakın olduğunu gösterir. Ayrıca avlanmaya değer olabilecek hayvanları görür veya duyarsınız.

2. Haritadaki Hedefleri Her Zaman Ayarla

kırmızı ölü kurtuluş 2 harita

Red Dead Redemption 2’deki harita çok geniştir. Nitekim, gerçekte, Arthur’un lojmanlarını iyileştirerek 2. bölümde hızlı bir seyahat seçeneğinin mevcut olması mümkün.

Ancak, herhangi bir yere seyahat ediyorsanız, Google Maps’te yaptığınız gibi haritanızda daima bir hedef belirleyin . Oyun en kısa yoldan size rehberlik edecek ve bir sinema seti ile sinematik kamerayı etkinleştirebilir ve eller serbest gezebilirsiniz.

3. Çekirdeklerinize Göz Atın

kırmızı ölü kurtuluş 2 çekirdek

Red Dead Redemption 2’de karakteriniz ve atınızın korunması gereken çekirdekler vardır. Karakterinizin sağlığı, dayanıklılığı ve ölü gözü için çekirdekler bulunurken, atınızın sağlık ve dayanıklılık için çekirdeği vardır.

Bunların hepsi korunmalı ya da karakteriniz acı çekecek. Öyleyse, çekirdeklerine göz kulak ol ve yemek ye, uyu ve tonikleri gereken şekilde al. Bu, bir göreve gittiğinizde özellikle önemlidir.

4. En Kısa Zamanda Ödemelerinizi Öde

kırmızı ölü kurtuluş 2 lütuf

Yaptığınız her suç için (kazayla bile olsa) bir ödül kazanacaksınız. Bu, suçu işlediğiniz bölgeye özgü olacak ve gelecekte oraya seyahat etmeyi zorlaştıracaktır.

Eğer bir suç işlediyseniz, insanları yasalardan kaçmak için daha da kötüleştirmeyin, çünkü bu sadece ödülünüzü artıracaktır. Bunun yerine, avukatlara teslim olun ya da araştırırken alanı temizleyin. O zaman, bunu yapabildiğiniz anda, en yakın postaneye gidin ve ödülü ödeyin.

5. At ile bağ kur

kırmızı ölü kurtuluş 2 at bağı

Bu oyunda atlar çok önemlidir. Birisi olmadan bir yere varmaya ya da bir şey yapmaya çalışacaksınız. Bu yüzden atınızla mümkün olduğunca bağ kurmanızın önemi budur.

Bunu yapmak yeni hareketleri (düşmanlardan uzaklaşmayı kolaylaştırmak) açacak ve atınız için ıslık yapabileceğiniz aralığı arttıracaktır. Yapmanız gereken tek şey pat, fırça ve atınızı şimdi ve tekrar beslemektir (atınızın yanında durup ilgili menüyü açarak).

6. Tanıştığınız herkesi selamlayın

kırmızı ölü kurtuluş 2 tebrik

Red Dead Redemption 2 bir onur sistemi kullanmaktadır. İyi işler yapın (yabancılara yardım etmek gibi) ve onurunuz artacaktır. Kötü işler yapın (vahşi doğada kamp yapan insanları öldürmek gibi) ve onurunuz azalacaktır.

Dükkanlarda satış için eşyalardan para almak da dahil olmak üzere onurlu olmanın avantajları vardır. Ve onurunuzu yükseltmenin basit bir yolu sadece karşılaştığınız herkesi selamlamaktır. Yanlışlıkla yanlış düğmeye basmayın ve onları öldürmeyin.

7. Yabancılarla Konuşma

kırmızı ölü kurtuluş 2 yabancı

Çocuklar olarak biz yabancılarla konuşmamanızı öğretiyoruz, ama Red Dead Redemption 2 durumunda kesinlikle mutlaka yapmalısınız. Rastgele NPC’ler bile yararlı veya ilginç bilgilerden geçebilir. Veya onlara yardımcı olmak için size bir ödül sunuyoruz.

Ancak, aramanız gereken yabancı görevlerdeki yabancılar. Çok sayıda bölümden oluşan ödüller, ipuçları ve hikayenin ekstra ipuçlarını alacaksınız.

8. Mümkün Olduğunda Ölü Göz Kullanın

kırmızı ölü kurtuluş 2 ölü göz

Red Dead Redemption 2’de hayatta kalmak için silahınızla birlikte kullanışlı olmanız gerekir. Kalbinizi ateşleyebilir ya da tek bir vuruşla birinin öldürülmesi umuduyla nişan alabilirsiniz.

Ancak, Dead Eye, bir silahlı çatışma kazanmak için en iyi yöntemdir. Yavaş çekimde birkaç düşmanı aynı anda etiketlemenize olanak tanıyarak size kesin bir avantaj sağlar.

Ölü Gözü etkinleştirmek için amaç düğmesini basılı tutun ve ardından sağ çubuğa tıklayın. Her şey daha sonra yavaşlayacak ve bir dizi atıştan önce düşmanları etiketleyebilmenizi sağlayacaktır.

9. Silahlarınızı Temiz Tutun

kırmızı ölü kurtuluş 2 temiz silah

Red Dead Redemption 2 süresince çok farklı silahlar alacaksınız. Ve mutlak bir aziz değilseniz, onları da defalarca vurursunuz.

Silahlarınız kirlenecek ve kirli olduklarında daha az hassas ve daha yavaş yüklenecekler. Bu yüzden silah yağını al ve silahlarını daha sık temizle, karakterini kıyafetlerinden temizle.

Silahlarınızı temizlemek için Silah Tekerleği’ni açın, bir silahı vurgulayın ve incelemek için sağ çubuğa basın. İçinde bulunduğu durumu göreceksiniz ve bunu temizleme seçeneğini belirleyebilirsiniz.

10. Çit ile arkadaş edin

kırmızı ölü kurtuluş 2 çit

Red Dead Redemption 2‘de çitler, yasa dışı nesneleri alıp satacak olan karaborsa tüccarlarıdır. Bölüm 2 görevinden sonra bir tanesini açacaksınız, ancak uzun bir yolculuğa da erken saatlerde gitmek için Saint Denis’e çıkabilirsiniz.

Çitler paha biçilmez varlıklardır. Onlar size soru sormadan kötü kazanılmış kazançlarınızı satın alacaklar ve size yeni tarifler, tılsımlar ve sessiz bir kilit kırıcı gibi değerli ürünler satacaklar.

Her Dakika Red Dead Redemption 2 Tadını Çıkarın

Dikkat etmeniz gereken bir tavsiye daha var. Red Dead Redemption 2’nin her dakikasının tadını çıkaracaksınız. Rockstar, 1899 dolaylarında Amerikan Frontier’in nefes kesici bir versiyonunu yarattı ve bunun her parçasını kucaklamalısınız.

Sonuna ulaşmak için hikaye boyunca acele etmeyin. Zaman kazanmak için yabancı misyonları atlamayın. Bunun yerine yıldızların altında kamp yapın, gece geç saatlerde salonları ziyaret edin ve sinematik kamerayla haritanın dört köşesine atın.

Rockstar’ın yarattığı dünyayı gerçekten takdir etmenin tek yolu budur. Sonunda Red Dead Redemption 2 ipuçlarını kullanarak oyunu bitirdiğinizde , Wild West’de bulunan diğer klasik oyunlara göz atmalısınız 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

39
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes