Reflü Belirtileri Sebepleri ve Doğal Tedavileri


50

Türkiyede her yaştaki insanların yüzde 25 ila yüzde 40’ı arasında asit reflü semptomlarına sahiptir ve artı yetişkinlerin tahminen yüzde 20’sinde haftalık veya günlük olarak gastroözofageal reflü hastalığına yakalanırlar; yaygın olarak GÖRH denir veya mide ekşimesi, daha ciddi bir asit reflü vakası olarak adlandırılır. Neden hazımsızlık bu ajite, genellikle kalıcı belirtiler çok acı mı? Öğreneceksiniz gibi, pek çok ortak vardır GÖRH nedenleri  sağlıksız bir diyet ve mide asidi bir dengesizlik yeme hamilelik dahil ve asit reflü, hiatal herni,. Bunların hepsi, yanma veya esneme gibi rahatsız edici semptomları tetikleyen asit regürjitasyonuna neden olabilir.

Asit reflünün kökünde, alttaki özofageal sfinkterin, yiyecek geçerken kapanması beklenen disfonksiyonu vardır. Tüm yolu kapatmak değil, ancak asit düşük kadar sürünme olabilir sindirim sistemi ve sorunların bir dizi neden başlar. Eğer düzgün tedavi edilmezse, uzun süreli asit reflü ciddi hasarlara neden olabilir.

Asit reflüsü veya GÖRH semptomlarını geçici olarak ilaçlar ya da tezgah üstü ilaçlarla hafifletmek genellikle bir tedavi değildir, semptomlar kısa süreli olarak bastırıldığından hafif bir rahatlama sunmanın bir yolu. Ve ironik olarak, bu ilaçlar, tepki verdiğinize bağlı olarak yeni veya kötüleşen semptomlara neden olabilir. Ağrı ve rahatsızlığı hafifletmek için tezgah üstünde ve / veya reçetelere güveniyorsanız, baş ağrısı, kas krampları, hızlı kalp atış hızı ve daha fazlasını içeren kötü kullanım yan etkilerini bilirsiniz. Sindirim rahatsızlığı

Aşağıda, asit reflü belirtilerini yönetmek için doğal ilaçlarla ilgili bilgileri bulacaksınız, bu sindirim bozukluğunun neden başlayıp nihayet sona erebileceğini genel olarak daha iyi anlayacaksınız. Asit reflü semptomlarını düşürmenin yanı sıra, aynı tip tedaviler de genellikle GÖRH belirtileri gibi ilgili konuları yönetmek için yardımcı olabilir.


Asit reflü semptomları

En yaygın asit reflü ve Mide belirtileri şunlardır:

 • Mide ekşimesi
 • Ağzınızdaki acı tadınız, periyodik olarak veya gün boyunca bazı insanlar için – bazıları ağızlarının / boğazlarının arkasında regurgitasyonlu yiyecekler veya ekşi sıvı tadın
 • Gecenin yarısı boğuluyorsa ya da öksürüyorsun gibi hissetmek uyanıyor
 • Kuru ağız
 • Sakız tahriş hassasiyet ve kanama da dahil olmak üzere,
 • Ağız kokusu
 • Asit gıda yetersizliği
 • Yemekten sonra ve semptomların görülmesi sırasında şişme
 • Mide bulantısı
 • Kanlı kusma (yemek borusunun astarında hasar işareti)
 • Siyah tabureler
 • Geğirme, gassiness geğirme ve gaz yemekten sonra
 • Durması zor olan hıçkırıklar
 • Yutma güçlüğü (yemek borusunun olası işareti)
 • Beklenmedik kilo kaybı
 • Bükülme veya yere yatırma esnasında rahatsızlıklar kötüleşir
 • Gün doğar ya da gün boyunca ses kısıklığı
 • Kronik boğaz tahrişi, ağrı ve kuruluk

Asit reflüye bağlı komplikasyonlar

Süregiden asit regürjitasyonu yaşarsanız – ilaçlara iyi yanıt vermediğinizden veya kök nedenlerini tedavi etmek için adımlar atmadığınızdan dolayı, örneklerde – alt özofagustaki dokunun yara izi, özofagusta doku izi oluşmasına veya yemek borusunun daralmasına neden olabilir; Diğer sorunlar için risk. Araştırma asit reflü tedavi edilmezse belirtileri ile ilişkili uzun vadeli komplikasyonlar içerdiğini göstermektedir Barrett özofagus yemek borusu, uyku ile ilgili sorunlar ve kronik öksürük (GÖRH ciddi bir komplikasyonu), kanser.

Son on yılda asit reflü oranı istikrarlı bir şekilde arttıkça komplikasyonlar da ortaya çıkmaktadır. Amerikan Kanser Derneği, 2011 yılı itibarıyla yaklaşık 17.000 yeni özofagus kanseri vakası ABD’de teşhis edildi ve yaklaşık 15.000 Amerikalı bu hastalıktan öldü. Nedeniyle alarak olası yan etkileri ve komplikasyonları da vardır ilaçlar reçete ve hatta reçetesiz ilaçlar dahil asit reflü için. Bu etkiler üzerine daha fazla bilgi aşağıda tartışılmıştır.


Asit Reflü Belirtilerinin Nedenleri ve Risk Faktörleri

Popüler inancın (ve birçok ilaç firmasının reklamlarında söylediklerinin aksine), asit reflü semptomlarına midede fazla asit neden olmuyor. Aslında, çalışmalar göstermektedir yeterli mide asidi genellikle semptomlara neden olur.

Asit reflü yerine asitten boğazını ve mideyi bağlayan tüplü yemek borusuna kadar yükselir. Sızdıran bir valf nedeniyle asit özofagusa girer ve bunun çeşitli nedenleri vardır. Özofagus ve mideyi birbirine bağlayan özofagus kapağı düzgün kapatılamıyor ve gastrik suları “boruyu gizlice” geçiyor. Sonra midede uygun asit seviyesi olmaksızın sindirim değişiyor, bu da sıklıkla hoş olmayan semptomlara neden oluyor.

Herkesin bağırsakları farklı olsa da, hepimiz farklı gıda hassasiyetleri ve asit reflü tetikleyicileri vardır, ancak çoğu kez asit reflü veya GÖRH çoğuna katkıda bulunan bazı suçluları tekrar ediyorlar.

Asit reflüsü ve GÖRH ile ilişkili nedenler ve risk faktörleri şunları içerir:

 • Mide fıtığı : fıtıklar asit reflü tatsız belirtilere neden olabilir. Bunun nedeni, diyaframın mideyi göğüsten ayırmasına yardımcı olmasıdır. Bir hiatal fıtığı, midenin üst kısmı diyaframın üzerine çıktığı zaman, asidin kaçmasına izin verir.
 • Yaşlılık: 50 yaş üzerindeki Amerikalı nüfusun yarısının yiyeceklerini tamamen sindirmek için gerekli olan mide asidi miktarından yoksun olduğu tahmin edilmektedir. Yaşlılığın bir yan etkisidir, ancak yaşlılardan bazılarını diğerlerinden daha fazla etkilemektedir.
 • Gebelik : Bir kadın hamile olduğu zaman, cenin asit ve asit reflü belirtileri serbest bırakılmasını neden özofagus vana üzerine ekstra baskı yapabilirsiniz. Başınızı uyku esnasında yükseltmek, bitki çayları yudumlamak ve daha küçük yemek yiyebilmek yardımcı olabilir.
 • Aşırı kiloluk veya obez olmak: Her ikisi de asit salınmasına izin veren sfinkter ve valflere ekstra basınç uygulayabilir. Ek olarak, obezite, genellikle ilişkili mide asidi düşük seviyelerde .sekiz, dokuz çalışmaları olarak, büyük bir derlemeye dahil VKİ gül (vücut kitle indeksi, vücut yağ bir ölçüsü), bu yüzden GÖRH semptomları yaptı.
 • Büyük yemekler: Yatmadan önce aperatif olarak daha büyük yemek yemek bir suçludur. Aşırı derecede dolu bir karın diyaframa aşırı basınç uygulayarak asitin yukarı doğru ilerlemesine neden olur.
 • Sigara Sigara: Bu, kas reflekslerini olumsuz etkiler ve asit üretimini arttırır ve asit reflüden muzdarip herkes için kaçınılmalıdır.
 • Ibuprofen, dahil olmak üzere bazı ilaçlar, kas gevşeticiler , bazı tansiyon reçete ve aspirin: Tüm asit reflü ve Mide neden olabilir. Uyarı etiketlerini okuyun ve alternatifleri doktorunuzla görüşün.
 • Mide yanması: Mide yanması bir ilk belirtisi olabilir H. pylori nüfusunun üçte ikisi ortak olduğunu ve bağlı enfeksiyon mide ülserleri . Tedavi edilmediğinde ciddi enfeksiyon, bazen mide kanseri oluşumuna katkıda bulunabilir.
 • Aşırı egzersiz: nedeniyle, sinir sistemini vergi için overtraining karın boşluğunda ekstra basınç koyarak asit reflü neden olabilir çok az dinlenme ve alma. Bu, koşu ve diğer aerobik yüksek etkili egzersizleri içerir.
 • Magnezyum eksikliği : Düşük magnezyum düzeyleri kaçan asit engeller sfinkterin uygunsuz işlemesine yol açabilir.

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

50
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

2 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes