Rugan Bot ve Çizme Modelleri


30

Görüntüsü ile şık bir görünüm sağlaya rugan malzeme bot ve çizmelerde kullanılan bir madde olarak ta karşımıza çıkar. Çanta, kemer gibi yerlerde kullanılan rugan ayakkabı, bot ve çizmelerde de kullanılmaktadır. Rugan bot ve çizme modelleri olarak ruganı en güzel haliyle buralarda görmekteyiz.

Rugan parlak deri ile yapılan ve kullanılan malzemedir. Derinin üzeri parlatılarak parlak bir malzeme elde edilir. Kullanımı biraz hassasiyet isteyen bir üründür Şık duruşu ile ilgi çeken ve tercih edilen ürünler arasında yer alır. Birçok kişi tarafından tercih edilmesinin sebebi budur. Görkemli ve gösterişli bir ürün olarak karşımıza çıkar. Kullanılan yerde dikkat çekici bir özelliği vardır. Hangi üründe kullandıysanız orayı dikkat çekmektedir. Çantada kullanıldıysa çanta, kemerde kullanıldıysa kemerde, ayakkabıda kullanıldıysa ayakkabıda dikkat çeker. Bakışların oraya kaymasını sağlar. Şık bir görünüm sergilemek isteyenler rugan bir ayakkabı ya da çanta takarak şıklıklarını kolayca ortaya çıkarabilirler. Birçok giysiyi hoş bir şekilde tamamlar. Güzel ve ilgi çekici görünmek isteyenlerin adeta kurtarıcısı niteliğindedir. Görünümü ile parlaklığı ilk dikkati çeken noktadır.

Rugan Bot ve Çizmelerin Bakımı

Görünümü itibariyle oldukça şık duran rugan bot ve çizmeler bakım olarak ta bir o kadar zordur. Üzerindeki parlak kısım kolayca darbelere karşı soyulabilir ve çirkin bir görünüm kazanabilir. Bu açıdan mümkün olduğunca kullanırken dikkatli bir şekilde kullanmakta yarar vardır. Dikkatli bir şekilde kullanarak sürtünme ve darbelere karşı korumanız gerekecektir. Görsel olarak bize çok şey katsa da kullanışlıdır diyemeyiz. En ufak bir şeyde parlak kısım rahatlıkla soyulabilir.

Rugan malzeme aynı zamanda nem ve sıcaklık istemeyen bir üründür. Bu açıdan rugan ayakkabılarımızı serin bir yerde saklamaya özen göstermeliyiz. Sıcaklığa maruz kalan çok sıcak yerde durması ürüne zarar verebilir. Evin için değil de dışarıda durması daha uygun olabilir. Çok sıcak olmayan bir yerde rugan ayakkabılarımızı rahatlıkla saklayabiliriz.

Rugan malzeme ile üretilmiş bot ve çizmelerimizin temizliğini yapmak için su kullanmamız uygun olamayabilir. Su ile temas ettirmek yerine zeytin yağ ya da vazelin maddesi temizliğini yapmamız daha uygun olacaktır. Zeytin yağı kullanacaksak bir miktar zeytinyağını bir parça pamuk üzerine sürerek ayakkabılarımızı temizleyebiliriz. Aynı şekilde vazelin kullanılacaksa yine bir miktar vazelini pamuğa sürerek bot ve çizmelerimizi pamuk yardımıyla kolayca temizleyebiliriz. Nazik hareketlerle çok bastırmadan temizliğini yaparak tekrar şık bir şekilde kullanmaya devam edebiliriz.

rugan deri kombinasyonları
rugan kışkırtıcı ve vahşiliği simgeler tüm bu kombinasyon bir kadında bütünleşince ortaya harikalar çıkabilir

Rugan Bot ve Çizmelerin Kombinlenmesi

Bakımının bir hayli hassasiyet istemesi rugan malzemenin kullanımın zor olduğunu bizlere göstermektedir. Zor kullanımı ile oldukça hassasiyet isteyen rugan bot ve çizmelerin kombinlenmesi ise bir o kadar kolaydır. Bir çok kıyafeti tamamlayıcı özellikte olması ruganı ayrıcalıklı yapan bir özelliktir. İster şık giyinin isterseniz oldukça sade bir kıyafet giyin rugan ayakkabılar sizi ve kıyafetinizi şık gösterecektir.

Dikkat çekici özelliği ile karşımıza çıkan ürünün dikkatleri tek bir noktaya çekmemesi açısından rugan başka bir malzemeyi kıyafetimiz de kullanabiliriz. Örneğin rugan bot ya da çizme giymiş isek rugan bir çanta ya da rugan kemer kullanarak dikkatin başka yerlere çekilmesini de sağlayabiliriz. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken husus kullanılacak aksesuarın da rugan malzemeden üretilmiş olmasıdır. Bot ve çizmede rugan parça kullanıldıysa çanta ya da kemer de de yine rugan kullanılmalıdır. Sade deri kullanılırsa ya da farklı bir malzeme kullanılırsa hoş bir görünüm elde edilmeyebilir. Bu açıdan bu hususlara dikkat edilmelidir. Benzer kombinasyonları da merak ediyorsanız Moda Kategorisini mutlaka ziyaret edin.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

30
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes