Sadece Dahiler ve Şizofrenler Bu Sorulara Doğru Cevap Verebilir

Bir insanın sorulara verdiği cevap kafasının içinde dolaşan şeylerle çok alakalıdır. Size vereceğimiz 3 sorunun cevabını bakalım bulabilecek misiniz.


66
51 paylaşım, 66 puan

Bu üç soru bir psikolog tarafından dünyanın herhangi bir yerinde sıradan bir kişinin dahi olup olmadığını veya profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyup duymadığını tespit etmek için kullanılıyor.

Test çöz ekibi olarak bizde size bu soruları sorarak kafanızın içindeki dahiyi bulmaya çalışacağız hazırsanız başlayalım.

Yapacağınız iş çok basit cevabı kafanızda düşünün ardından cevabı gör butonu ile gerçek cevaba bakın. Ayrıca benzer içerikler oluşturmak istersen Gönderi oluştur sayfamızdan harika gönderiler oluşturabilirsiniz.

 

 1. 1 1: Çaydanlık ve buharlı geminin ortak noktası nedir?

  1. Cevabı gör
  Doğru!
  Yanlış!

  Buhar

  İki nesnenin de ortak yanı buhar dır.

 2. 2 Bir yarış arabası ve kasırganın ortak noktası nedir?

  1. Cevabı gör
  Doğru!
  Yanlış!

  Çevrelerinde hareket oluştururlar

  Her ikisi de hareket ettiklerinde çevrelerinde dönen bir hava yaratır.

 3. 3 Ayakkabı ve Kalem arasında ki ortak özellik nedir?

  1. Cevabı gör
  Doğru!
  Yanlış!

  İz bırakır

  Her ikisi de arkalarında iz bırakır.

Tarihinde oluşturuldu
 1. Test sonucu

  Attı
  Doğru!
  Sonucu Paylaş

Ve şimdi en ilginç kısma geldik: Siz kimsiniz?

Bu soruların yanıtlarını bilemediyseniz, endişelenmeyin - zihin durumunuz tamamen sağlıklıdır. Ancak, tamamen basit olduklarını düşünüyorsanız, psikolojik sorunlara karşı eğilimli olabilirsiniz ve her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için profesyonel tavsiyeler aramaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bu tür bir test, birinin farkındalığının boyutunu ortaya çıkarmak için kullanılan "kontraozisyon yöntemi" nin bir örneğidir . 

Standart zekalı birisine şu soruyu sorduğunuzda, "Karga ve masanın ortak noktası nedir?" Sorusuna muhtemelen "Hiçbir şey" cevabını verirler .

Bir dereceye kadar onlar doğrudur. Genel olarak, bu iki şey karşılaştırılamaz. Öte yandan, şizofreni hastalığı olan birisi, iki cisim arasında daha az belirgin ve daha derin bağlantılar arar. 

Çok fazla düşünmeden insanların masalarında harfler yazdıklarını ve bir karganın yazarken kullanılabilecek tüyleri olduğunu iddia edebilirler.

Ancak şizofreni olan biriyle gerçek bir dehanın arasındaki farkı nasıl anlayabilirim? Aradaki fark hemen eski soruları yanıtlarken, bir dahinin konsantre olması, başlarına gelen ilk, en belirgin ve en ilginç fikirlerin atılması ve gerçekten benzersiz bir cevap bulması gerekecektir.

Dahiler genelde basit bir durumda yok yere gülümser normal bir isin bu davranış ilginç gelse de dahinin kafasında o durumla ilgili binlerce fikir ve düşünce belirir.


 1. Peki sen hangisisin?

  1. Dahi
  2. Şizofren
  3. Normal
  121 oy
  Sonucu Paylaş

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

66
51 paylaşım, 66 puan
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

2 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle