Şarjı 4 Gün Giden Telefon


29

İnsanların en çok kullandıkları ve zorunlu ihtiyaçlarından bir olan cep telefonları vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Cep telefonları ilk çıktığı dönemlerde sadece ulaşmak istediğimiz kişilere nerede olursak olalım ulaşmamızı sağlayan bir araçtı. SMS ya da arama yöntemiyle kullanılmaktaydı. Şimdilerde birçok amaç içinde kullanılabilmektedir. Bir navigasyon aracı, istediğiniz kişilere ulaşma aracı, internet üzerinden araştırmalarınızda kullanacağınız bir araç, çalar saat, notlarınızı yazabileceğiniz bir araç, önemli günleri size haber veren bir sekreter ve daha birçok amacı içinde barındıran vazgeçilmez bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cep telefonlarının en büyük şikayeti şarjının çabuk bitmesidir. Her alanda şarj edebileceğiniz prizler bulunmamaktadır. Alacağınız bir taşınabilir şarj cihazları da belirli bir süre sonra bitmektedir. İnsanların en büyük ihtiyaçlarına çözüm olabilecek bu telefon sayesinde dört gün boyunca şarjınız bitmeden kullanabilmektesiniz.

Son zamanlarda tablet ve akıllı telefonlar hakkında birçok gelişme görülmektedir. Bu yıl içerisinde çok gelişmiş telefonlar ve tabletler görmekteyiz. Şarjı 4 gün giden cep telefonu olabilir mi?

Las Vegas’dan büyük bir gelişme duyulmuştur. Üretilen Blu Studio Energy 4 gün boyunca şarjının gittiği belirtildi. Pil ömrünün uzun sürmemesi birçok telefon kullanıcısı tarafından şikayet unsuru haline gelmiştir. Blu Studio Energy pil ömrünü sizin için uzatmıştır. 5000 mAh’lık bataryası ile 4 gün pil ömrünü sunmayı hedeflemektedir.

Cep Telefonu Özelliği

4 gün pil ömrü olan cep telefonunun özellikleri arasında ekran büyüklüğü de oldukça iyidir. 5 inç HD ekranı bulunan bu cep telefonu boyutunun da sağladığı avantaj ile 5000 mAh boyutlarında yer alan bataryasını da 10.4 mm kalınlığında olan tasarıma kolaylıkla sığdırabilmiştir.

Sürekli ve günlük kullanımlarda 4 gün süren pil ömrü, 52 saat konuşma ve 45 gün bekleme süresine sahip olduğunu göstermektedir. Bu telefonun en büyük ve en güzel özellikleri arasında Reverse Charge özelliği ile istenildiği anda enerji kaynağı olarak kullanılabilmektedir. Bu sayede başka bir cihazı kolaylıkla şarj edebilmektesiniz.

Şebeke özelliklerine bakıldığında (GSM/ GPRS /EDGE) 850/ 900/ 1800/ 1900 MHz, (4G HSPA+ 21 Mbps)850/ 1900/ 2100’dir. Ekran olarak IPS 5.0- inch 720 x 1280 HD ve Corning Gorilla Glass 3’tür. İşlemcisine bakıldığında, Mediatek 6582, 1.3 FHz Quad- Core ve MALI 400 graphics GPU bulunmaktadır. işletim sisteminde Android 4.4 Kit Kat yer almaktadır.

Arka kamerası 8.0 megapiksel olarak bilinmektedir. Arka kameranın diğer bir özelliği olarak LED Flash bulunmaktadır. HD [email protected] videosu bulunmaktadır. Ön kamerası 2.0 megapiksel olarak belirtilmiştir.

Bağlantı, Hafıza ve Batarya Özellikleri

4 gün şarjı giden cep telefonun bağlantı özellikleri arasında Wi-fi b/g/n, GPS, Bluetooth v4.0 Hotpot, FM Radyo, micro-USB, OTG Reverse Charge cep telefonunda bulunmaktadır. ( GB dahili hafızası bulunmaktadır. 1 GB RAM’e sahiptir. 64 GB büyüklüğüne kadar microSD kullanılabilmektedir.

Cep telefonunun boyutları 144.5 x 71.45 x 10.4 mm olarak belirtilmiştir. Bataryası Li-lon 5000 mAh büyüklüğündedir. Seramik beyaz, kumtaşı gri, mavi ve altın renkleri sayesinde istediğiniz renkteki telefona sahip olabilmektesiniz.

Birçok kişi tarafından piyasaya çıkması beklenen cep telefonunun çok tercih edileceği görülmektedir. Herkesin ortak sorunu olan pil ömrü sonunda çözüme ulaşacak gibi görünmektedir. Enerji kaynağı olarak da kullanılabilme özelliği de insanların oldukça dikkatini çekmektedir. Büyük bir bataryaya sahip olmasına rağmen ince bir yapıya sahip olan cep telefonu şık bir görüntü oluşturmaktadır. bu kolay çok özelliğe sahip olması, şık görüntüsü ve renk seçeneği ile piyasaya sürülecektir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

29
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle