Saten İşlemeli Bomber Ceketler


33

Bomber (bombacı) ceketler, kollarının ucunun ve bel kısmının lastikli, diğer kısımlarının da şişkince olmasından dolayı bu isimle anılmaktadır.

Bomber ceketler şişkin görünümüne rağmen oldukça hafiftirler. Hafif olması, rahat ve kullanışlı olması nedeniyle özellikle genç nesile hitap etse de soğuğa karşı dirençli olması bomber ceketlerin hitap kesmini kısmen biraz daha genişletmektedir.

Spor görünümlü olan bu ceketler daha çok günlük olarak kullanılmaktaydı. Daha sonra farklı dokunuşlar eklenerek bomber ceketler her tarza uydurulmaya başlandı. Bu dokunuşlardan bir tanesi de saten işlemelerdir. Saten ile birlikte bomber ceketler günlük gezinti kombinlerini aşarak daha klasik, şık, göz önünde ve daha dikkat çekici bir hale bürünerek daha feminen bir hal alarak iş, sosyate, moda dünyasına da adım atmıştır. Özellikle magazin dünyasından da takip ettiğimiz gibi oyuncular ve şarkıcıların üzerinde bahsettiğimiz saten bomber ceketleri bolca görmemiz de bunu doğrular niteliktedir.

Saten bomber ceketler işlemeleriyle, desenleriyle, dokusuyla ve renkleriyle yine satenin eşsiz görünüş ve dokusu ile bize dokunarak Çin’in, Lyon’un havasını vücudumuzda, gözlerimizde ve tabi ki üzerimizdeki gözlerde de estirmeye başlamıştır.

Saten İşlemeli Ceket Kombinleri

Saten işlemeli bomber ceketler, kombin konusunda bize hiç zorluk çıkarmayan bir parçadır. Bu ceketlerin rahatlığı sadece kullanımından kaynaklanmamakta, kombinlenmesinde de aynı rahatlığı yaşatmaktadır. Özellikle haki ve pembe başta olmak üzere her yılın modasını da takip edecek şekilde değişik renklerle karşımıza çıkan saten bomber ceketlerin desen ve işlemeleriyle kombin konusunda bize oldukça faydası dokunmaktadır.

Saten İşlemeli Ceket Kombinleri
Saten İşlemeli Ceket Kombinleri

Bazen uzun bir elbise ile, bazen mini bir etekle, bazen jean bir pantolonla, bazen de bir pantolon üzerine de bir tişörtle kombinlenebilecek kadar kolay bir kıyafettir. Günlük olarak kullanılan ve sokak modasına hitap eden saten işlemeli bomber ceketler saten işlemelerle daha kadınımsı bi görüntüye bürünmüştür.

İlkbahar, sonbahar gibi daha çok mevsim geçişi olarak bahsettiğimiz havaların biraz yumuşak biraz da serin olduğu dönemlerde kalın ya da kabanların yükünden bizi ceketler kurtarmaktadır. Her ne kadar ceketler erkek egemenliğinde gibi gözükse de kadınlar arasında da oldukça popüler olduğunu açıklamaya gerek yok. Tabi konu kadınlar olunca çeşit çeşit ceketler de olduğu aşikar, bunlardan birisi de yazımızda bahsedeceğimiz saten işlemeli bomber ceketler. Zara, H&M, Mango ve daha tanınmış bir çok markanın kreasyonlarına girmeyi başaran saten işlemeli bomber ceketleri gerek spor olsun gerekse de klasik değişik renk ve model çeşitliliği ile her keseye ve her zevke göre tasarımlarıyla mağazalarda bulmak mümkün. Tabii ki bu da saten işlemeli bomber ceketlerin bu kadar göz önünde ve hayatımızın içinde olmasına neden olmaktadır.

Çocuk Reyonlarında Saten İşlemeli Bomber Ceket Modelleri

Daha çok gençlerle birlikte sokaklarda görmeye alıştığımız bomber ceketler, giderek yaş olarak da yelpazesini genişletmiştir. Biz bu kadar modaya düşkün ve takibindeyken, özellikle moda takibinin de ulaşılmasının kolaylaşması ile birlikte çocuklarımızın da bundan geri kalması beklenemez tabiki. Bundan dolayı da saten işlemeli bomber ceketler genç reyonlarından sonra çocuk reyonlarında da karşımıza çıkmaya başlamıştır.

Bomber Ceketlere Saten ve İşleme Özgürlüğü

Unisex bir görüntüye sahip olan bomber ceketler her iki cinsiyete de hitap etmektedir. Bu ceketleri tercih ettiğimizde kadın olmanın farkını ortaya koymamız gerekir. İşte saten işlemeler, bomber ceketlere bu feminen görüntüyü kazandırmış ve erkeklerden farklı olmayı daha zarif olmayı rahatlığı ve şıklığı bir araya getirmeyi sağlamıştır. Rahatlığından ödün vermeyenler için de vazgeçilmez bir parça olmuştur.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

33
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle