SEO Şirketi Aramanız Gereken 5 Şey


38

Piyasada SEO ajansı sıkıntısı yok, ki bu iyi bir şey. Ancak, eşit yaratılmadıkları gerçeği, hangisinin kişisel tercihlerinize ve iş gereksinimlerinize uygun olduğunu bilmenizi zorlaştırır.

Bu makale, bir SEO şirketinde aranacak ilk beş şeyi vurgulayacaktır. Bu, aksi takdirde kalabalık olan pazarda doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak bir rehber görevi görecektir. Lütfen bu listenin eksiksiz olmadığını unutmayın, bu nedenle daha fazla bilgi için San Diego SEO uzmanlarına danışmak isteyebilirsiniz.

Tecrübe

Şirketin masaya getirdiği deneyime çok dikkat edin. Sizinle aynı sektörde çalıştıkları site sayısını ve bunu yaptıkları yıl sayısını öğrenin. Başarı oranlarını da kontrol etmeyi unutmayın. Bu, vaat ettiklerini sunarken ne kadar iyi olduklarını ölçmenize yardımcı olacaktır.

Gerçekçi teklifler

Bir siteye sahip olan hemen hemen her kişi, sunduğu fırsatlar nedeniyle makul olan arama motorlarının ilk sayfasında yer almak ister. Bununla birlikte, bazı SEO ajansları bu arzuyu, müşterilerin çözümlerini satın almalarını sağlamak için kandırmak isteyeceklerdir, av düşmeyeceklerdir. İyi bir şirketin gerçekçi teklifleri olacaktır – bunlar size bir gecede sıralama sözü vermeyeceklerdir. Niye ya? Sen sor. Bunun nedeni, arama motoru optimizasyonunun devam eden bir süreç olduğudur ve tek bir kişi SERP’nin% 100’ünde en üst sıraya çıkmaya söz veremez, çünkü algoritmalar kontrollerin dışında.

Örnek olay incelemeleri

Sadece bunun için sözlerini alma; iddialarını desteklemek için kanıt isteyin. Yıllardır buralarda olduklarını ve sizinki gibi işletmelerin arama motorlarında daha üst sıralarda yer aldığını söyledilerse, size kanıt vermelerine izin verin. Vaka çalışmaları, ajansın sonuç verebileceğinin bir kanıtıdır ve bunları incelemeye değer olmalıdır.

White-şapka uygulamaları

Söz konusu şirketin zaten iyi olduklarını kanıtlamışsa, bu yönü gözden kaçırmak kolaydır. Ne yaparlarsa yapmamalısın. Ajansın kullandığı stratejilerin türünü öğrenin ve anlamanız için ayrıntılı olarak açıklamasını sağlayın. Bazı şirketler müşterilerini sıralamaya yardımcı olmak için etik olmayan veya manipülatif stratejiler kullanır ve bu durum anında memnuniyet verir; daha sonraları korkunç bir darbe ile sonuçlanırlar. Arama algoritmalarında herhangi bir küçük değişiklikle üst sıralara düşmek dışında, siyah şapka stratejileri de sert cezalara neden olabilir.

Fiyat

Odadaki en düşük teklifi verene razı olmak istemek insan doğasında – ama ucuz her zaman daha iyi değil. SEO dünyasında, sizin için ne ödeme olsun; ucuza ödeme yaparsın, ucuza alırsın. Ancak bu, tam tersine, en pahalı ajansa gitmeniz gerektiği anlamına gelmez. İdeal olarak, maliyeti düşünmeden önce yukarıda belirtilen hususlara bakmak istersiniz.

Sonuç

SEO, sitenizin arama motoru sayfalarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olmak için kritik bir rol oynar. Bir SEO ajansını işe almak, işlemden en iyi şekilde yararlanmanın harika bir yoludur. Doğru SEO Şirketini seçmeniz için beş ipucumuzla, ihtiyaçlarınız için doğru olanı bulabilmelisiniz.

Bir SEO Şirketinde Aramanız Gereken 5 Şey HellBound Blogcular'da (HBB) ilk olarak ortaya çıktı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

38

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes