Sherlock Holmes Sezgisine Sahip Olun


37

Sherlock Holmes’un en büyük sırlarını analiz etmek ve çözmek için kullandığı hızlı zeka ve keskin gözlem becerileri efsanevi. Ve Sherlock Holmes sık sık gerçekleri sadık kalması için bir ihtiyaç duyduğuna rağmen, yaptığı eylemler sıklıkla onun sezgisine çok bağlı olduğunu gösterdi ve kendisinden önce gizemleri çözmede hem mantık hem de sezgileri eşit ortak olarak gördü. .

Hayatta her şeyi anlamak mümkün değilse de, sezgilerimizi dinlemek, ilişkiler, başkalarıyla bağlantılar, belirli yaşam tercihlerinin uygunluğu veya diğerleri gibi şeyler hakkında sonuçlara ulaşmada makul ve yararlı olduğunda da vardır. Diğer insanları kandıran şeyleri çözebilme becerisine gelince, mantıklı tahmin etmenize yardımcı olması için güvenebileceğiniz bazı sezgisel hileler vardır ve bu kolay adımları izleyerek sezişiniz küçük bir uygulama ve azim ile kolaylıkla geliştirilebilir.

Adımlar

 1.  Sezgilerini kabul et. : Holmes, böylece onun sezgi özetledi iki kere ikinin dört yapılmış olduğunu kanıtlamak için istendi Eğer bazı zorluk bulabilirsiniz, bunu biliyorum niçin daha Bunu bilmek kolay oldu “, ve henüz aslında oldukça eminiz.. ”  Yine de, kendilerini “somut” düşünürler olarak gören birçok kişi, kanıta dayalı düşünme süreçlerine güveniyor; sezgileri bir ahmaklık ve güvenilmez olarak atma eğilimi içeriyor. Bu sezgi uzun bağlı olduğunu yardım etmedi doğaüstü tarihinin kahinler, falcıları, cadılar, sihirbazlar ve diğer mistik kaynakları -. Şarlatanlar tarafından sezgi kötüye ününü lanmış ancak o bizim düşünce ve karar verme süreçlerinin geçerli parçası değildir anlamına gelmez talihsiz bir durumdur sağlanan sizden önce gerçekleri ve delillerin incelenmesi ile dengelenir. Birçok insan zaman zaman bir “bağırsak hissi” üzerine kararlar alma yaşardı ve sonucun tatmin edici ve hatta bazen hayat kurtarıcı olduğunu buldu. Sezgi “eğitimli danışman” olarak görmek, onu algılamak için yararlı bir yöntemdir; biz sık sık tehlike veya zamanlarında, yıllar içinde birikmiş tecrübesi ışığında bizim bilinçaltı rehberlik almak problem çözme . Ve sezgiselliğin yetersizliği, yalnızca, herhangi bir sonuca ulaşmanın bir kaynağı olarak yalnız başına dayanamazsa da, ilk baştaki varsayımların, teorilerin ve öfkelerin, mantık ve analiz yoluyla sınanması gerekir; bunlar, tamamen ortadan kaldırılması gerektiği anlamına gelmez Indirgeme süreçlerimizden.
  • Çok iyi sezgiler, uzun deneyimlerden ve kanıtlanmış alışkanlıktan yola çıkmaktır. Nitekim, Holmes bunu şöyle ifade etti: “Uzun alışkanlıklardan düşünceler öylesine çabucak aklımdaydı ki, ara basamaklardan habersiz olarak sonuca vardım” 
  • Unutma, aptal olma en kolay kişinin kendisi. Sonuç olarak, sonuçlara ulaşma sürecinizin herhangi bir aşamasında, asılsız suçlamalar, iddialar veya kesintiler yapmayın – her şey hakkında. Kendinize bulmak da akıllıca güvenilir ve dışarı ses bağımsız fikirli birisi sonuçları !
 2.  Bir şeyi okumaktan nasıl şeyler çıkaracağınızı öğrenin. Bir kişinin nasıl hissettiğini anlatan onlar konum olsun ya da olmasın biraz çalışmak mümkündür yalan önce kişinin keskin gözlem yoluyla vb işler sol söylenmemiş,. Bazı insanlar diğerlerinin beden dilini okumak için daha fazla uyumakla birlikte, herkes bu sanatı istekli olarak öğrenebilir. İnsanların okuma becerilerini geliştirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

  • Beden dili okumayı öğrenin . Vücut dilini okumaya adamış çok sayıda kitap ve çevrimiçi site var. Gibi bestseller göz atın Beden Dili A Definitive Guide Allan Pease ve Barbara Pease, ve diğerleri tarafından. Bazı insanların iyi aktörler ya da aldatmacaları olduğu için beden dili okumanın sınırlamaları olduğunu ve bazen de sadece büyük hatalar yaptıktan sonra sinyalleri yanlış okuyacağının farkında olun. Vücut dilinin diğer sezgilerle ve gerçeklerle okunmasını dengeleyin.
  • Yalan ve dürüstlük işaretlerini izleyin. Sherlock Holmes gibi uyuşturucu ya da taciz edecekseniz, kesinlikle bir yalancı ve bir hakikatçının işaretlerini nasıl bulacağınızı bilmeniz gerekir. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için bkz yalan noktaya nasıl , vs.
  • İnsanları izlemeyi deneyin. Her hafta biraz vakit geçirmek, rahat bir yere otururken insanların günlük gezi ve gidişatlarını seyretmek size basitçe insanların alışkanlıklarını, davranış biçimlerini, etkileşimlerini ve kişiliklerini öğretebilir. İnsanlara gözlemci olarak dahil olmakla birlikte (bilinçli olarak eğlenceli kılan budur), tahmin davranışınızı belirli davranışsal özelliklerin ve sizin için gelecekteki referans olarak kullanılabilecek davranışçılıkların farkına varmaya çalışmanız da mümkündür. İnsanları nasıl izleyeceğinizle ilgili daha fazla ayrıntı için Chase Hughes’ın sitesini ve insanların izlenmesine nasıl başlanır .

   Güçlerini geliştirmek için gözlem
   Güçlerini geliştirmek için gözlem
 3.  Güçlerini geliştirmek için gözlem . Sherlock Holmes’la ilgili en dikkat çekici şeylerden biri, diğer kişilerin kaçırdıkları şeyleri gözlemlemesiydi; olarak sık sık bu tür şeyler ifade ediyordu “Görüyorsunuz, ama gözlemlemek yok. ayrım açıktır.”  Bu büyü değil ve psişik mırıldanmak-jumbo değildir. Bu sadece çok dikkatli olmak ve insanlar çoğu zaman göz ardı olsun şeyleri nokta için zaman ayırdığınız yaklaşık panik , farz ve ince detaylar için dikkate olmadan etrafında acele. Gözlem gücünüzü artırmak çeşitli şekillerde yapılabilir ve her biri uygulama gerektirir. Ayrıca, sen eğer sakin ve basınçlı durumda, sen de önde birçok insanın zaten olduğunuzda açıkça düşünüyorum. Bu, kısmen kişilik, kısmen güven, kısmen sağ duyu ve çevrenizdeki kısmi farkındalıktır ve doğal olarak size gelmezse mükemmelleşmesi zaman alabilir. Gözleminizi geliştirmenin diğer yolları şunları içerir:

  • Görme, koku ve ses gibi bazen en çok kullanılan üç duyunuzu geliştirmeye konsantre olun, ayrıca bazen S-3 olarak da bilinir. Bu bizim en çok kullanılan duyularımızın olduğu çok aslında bizim için verilen onları almak ve yapmak eğilimindedir anlamına gelir varsayımları ne bulmak konusunda. Onları daha iyi kullanabilmek için bu duyuları kullandığınız daha ince ve ince ayar yöntemleri haline gelmeniz gerekiyor.
  • Dikkat doğru diğerleri seçici olmanın, özledim ayrıntıları. Değerin olmadan önce her detayı değil. Alkolunuzu alakalılığın ve önemin ayrıntılarına odaklanmak için kullanın – “Tesadüf eseri olan ve hayati önem taşıyan birtakım gerçekleri tanımak algılama sanatında en büyük önem taşır”. Ve küçük ayrıntıları görevden yoktur – Holmes açıkça belirtti “küçük şeyler sonsuz en önemlileridir.” 
  • Stil bulmaca bulma ile uygulama. Bulmacalar sormak farklı görüntüler, gizli kelimeleri ve görüntüleri ve labirentine sizin gözlem güçleri honlama tüm yolları gezinmek için gerektirir bulmaca bulmak istiyoruz bulmaca arasındaki farkı bulmak için. Bunları sık sık uygulayın ve paniklemeden daha hızlı ve daha hızlı şeyler bulmak için kendinizi hazırlayın.
  • Hızlı kendiniz deneyin ve çevrenize daha gözlemsel dikkat etmeye başlayın. Gözlemlemeye bir örnek: Büyükannenin evinde bulundunuz mu? İki katlı bir ev mi? Öyleyse, ikinci hikayeye ulaşmak için kaç adım var? Kaç yatak odası var? Yatak odalarında kaç tane yatak var? Eğer bilmiyorsan görürsün, gözlemlemezsin; Kısacası elinizden gelen tüm ayrıntıları almanız için kendinize öğretin.
 4.  Dinle o kadar iyi. Birçoğumuz dinlemiyor çünkü çok meşgulüz, hırçın, tembel, bir şey öğrenmeden önce cevabımız bencil, meşgul, güvensiz, herneyse! Dinleme sanatı asla aşırı vurgulanamaz ve Sherlock Holmes bu sanatın ustasıdır. Birisi, söylediğiniz her şeyi hatırladığında sihir gibi görünebilir ancak gerçekte, iyi bir konsantrasyon, nezaket ve ezberden mükemmel şekilde yararlanılabilir. İyi bir dinleyici yalnızca söylenenleri değil, aynı zamanda söylenmediği, genellikle öykünün diğer yarısını anlatan boşlukları da alacaktır.
 5.  Asla insanları hafife almayın. Holmes başkalarının karmaşıklığını tanıdı – “Karmaşık bir zihin, tüm büyük suçluların elinde.” olmak kaçının kibirli başkalarının motivasyonları çözmekten ya da basit ve bunun nedeni olduğu kredi vermek.

  • Basit kaynaklardan elde edilen bilgileri küçümseme. Dergiler ve tabloidler gibi popüler edebiyat ve günlük dedikodu, size çok şey öğretebilir. Bu şeyleri dinlemek ve okumak aklınızı birçok insanın beğenisine açar ve popüler olan her ne olursa olsun, nüfusun büyük bir bölümünün ulaşmak ya da düşünmek için çabaladığı olasılıklardır, bu nedenle bu şeyleri okumaktan çok miktarda para kazanabilirsiniz. . Sonuçta, Sherlock Holmes gazetede Agony Teyze sütunlarını okumak için kullandı ve insanların kıpır kılacağı konusunda bunu açıkça bir bilgi kaynağı olarak kullandı! Her şeyi ıslatın ve entelektüel bir züppe olmayın ya da gerçek bilgilerinizin yarısını kesin.
 6.  Getir mantığı ön plana. Sezgi kullanışlıdır, ancak zavallı bir usta ve mantık ve olgusal analizle çözülmesi gerekir. Bağırsağıyla gidip gerçeklere bakmazsak başın derde sokulmaya mahkûmdur, bu yüzden mantığın sizin sezgilerinizi dengelemesine ve spekülasyon ve varsayımdan daha fazla hale getirilmesine hazırlıklı olun. Holmes tavsiye “bir veri vardır önce kuramsallaştırmaya sermaye hatadır. Bilinçsizce bir gerçekleri uygun yerine teorilerin, kuram uygun gerçekleri büküm başlar.” Kelimelerinden sakının ve teorilerine delilleri uyguladığınızdan emin olun.

  • Örneğin: Arkadaşınızın gömleğinde bir leke var. Ne gibi lekeler var? Gıda? Mantıken anlamıyor ki, dikkatsiz demektir. Ne? Onun düzenli ve temiz olduğundan emin misin? Sonra mantıken evden çıkmak için acelesi oldu. Niye ya? Her sınıf veya toplantı için zamanında mı? Elbette öyle, çünkü çok düzenli ve temiz, öyleyse ne oldu? Belki de akşamdan kalmış. Yani ona gidip “Bugün çoktan yattın mı?” Diye soruyorsunuz. Haklısın, tepki ile eğlenin! Yani, düşünce trendi: leke – yiyecek – o düzenli – acele ediyor – uyuyor.
  Herhangi bir durumu adım adım analiz edin
  Herhangi bir durumu adım adım analiz edin
 7.  Herhangi bir durumu adım adım analiz edin. Holmes imkansız olanı, mantıksızı, belirsizliği atacak ve gözlemleri, kesintileri ve teorilerini tek sonuç olduğuna inandığına ulaşmak için ortadan kaldırma sürecinde iyiydi. Gerçekten de, şunları söyledi: “Diğer faktörlerin hepsini ortadan kaldırın ve geride kalanlar gerçeğe uygun olmalıdır.” Kullanılan süreç şöyle:

  • Teoriyi daima gerçeklere uyacak şekilde değiştirin, tersi değil. Teorisini daha da geliştirmek için kurulmuş, ölçülebilir, kanıtlanmış gerçekleri kullanın. Ve gerçekler, teorinin unsurlarını artık tutmadığı anlamına gelirse, teorinin bu kısmını hemen atın; Karşıt gerçekler karşısında teoriyle devam etmek sonuç ne kadar tercih ederseniz gidin yanlış bir sonuç yaratacaktır.
  • Kimin yararlandığını düşünün? Bir tesis güdü ; Bu açgözlülük, öfke, kıskançlık olabilir. Olumlu sebepleri de düşünmeyi unutmayın – başka birinin korunması, itibarın korunması, bir arıza cömertliği vb.
  • Bir kişinin yaptıklarını nasıl yaptığını düşünün Mücevherler birisi duruşmadan davadan nasıl çıktı? Kolyeyi en az iki kişiye ihtiyaç duyduğunda kırmayı nasıl başardı? Bu çalışma raporu başkasının sabit diskine nasıl geçti? Arabası olmasa da, herkesten önce restorana nasıl girdi?
  • Daha önce belirtildiği gibi ayrıntılarla ilgili çalışmaya devam edin; Çoğu kişi, suçlu, dedektif veya ortalama Joe ve Jo olsalar da, tüm ayrıntıları gözlemlemezler ve bunlar yakalanmaları veya bulunmaları şeklindedir.
  • Kimler, ne zaman, ne, nerede ve neden gerçekler üzerinden geçin.
 8.  Bir durumu nasıl okuyacağınızı anlayın. Bir durumu okumak için üç bölüm var:

  • Görmek. Bunun ne olduğunu gördün mü?
  • Gözlemek. Farklı olduğunu fark ettiniz mi; Leke, kırışma?
  • Sonuç çıkarmak. Bunun anlamı nedir?
 9.  Alçak gönüllü ol . In Kızıl Dosya Holmes belirtti ve sana çalışma benim yönteminin çok gösterirseniz, ben çok sıradan bir birey olduğumu sonuca gelecek; Sen onun hile açıkladı kez ne zaman bir sihirbaz hiçbir kredi alır biliyorum ” hepsinden sonra.” Diğer bir deyişle, metodunu ve tarzını ayrıntılı bir şekilde öğrenen ve bu nedenle bunu yaptığı kişinin yaptığı eğlencenin ve etkinliğin ortadan kaldırılması için herhangi birinin yararlandığı düşünülmemiştir. Onun örneğini takip edin ve sezgi ve tahmini yöntemlerinizi kendinize yakın tutun ve insanları kesinlikle kesin olana kadar suçlamaktan kaçının.
 10.  Güvenilir biriyle görüşünce konuşun. Holmes korunan kişi oldu ve güvenilir kendilerini güvenilir ve sadık kanıtlanmış oldu sadece insanlar. Buna karşılık, o kişilerin Watson gibi Holmes’in tam güveni vardı. Aynı şekilde, “hiçbir şey, bir davayı başkasına söyleyecek kadar temizler.” ,  Öyleyse açtığınızdan emin olun ve kesintiler üzerinde çalışırken onları sondaj tahtası olarak kullanmak için güvendiğiniz biriyle sonuçlarınızı görüşün.
 11.  Olasılıklara açık kalın. Görmeden önce gördüğünüz şeyler gün gibi net görünebilir, ancak görünüşler birçok açıdan aldatıcı olabilir. Sherlock Holmes bunun farkındaydı ve gözlerin gördüğü ve kulaklarının duyduğu şeylerle açıkça açıklanmayan çeşitli olasılıkların çözümünde avantajından yararlandı. Sezgisel mantığı, mantıkla dengeledi, detaylardan sonuçlar çıkardı ve dikkatle dinledi. Bununla birlikte, aynı zamanda açık bir zihin tuttu ve bazı olasılıkların henüz açıklanamayacağını kabul etti; O zamanlar söyledi “Hayat insanın aklı icat olabilir bir şey daha sonsuz yabancı değil.” Bu, bu tür şeylerin açıklama yapabileceği anlamına gelmez; ancak, bu dünyada muhtemelen henüz tanıdığımızdan daha muhteşem şeyler olduğunu ve bunun kapalı bir zihin için ödeme yapmadığını gösterir olasılıklar.
 12.  Kesinti, planlayın parti zamanı hayata ve boş zaman. Sherlock Holmes çatırdamaya çalışırken çok çalıştı, ama boş zamanlarını ve bayağı sevdi. Dikkat çekme ve sezgilerinizi sınırlarına itme sizi yıpranabilir ve gençleşmek keskin, odaklanmış ve akıllı kalmaya devam etmenizin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

37
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes