SIM Kart Hazır Değil MM 2 Hatası Nasıl Giderilir


53

SIM kartlarını değiştirmek ve telefonunuzda hata mesajı almak mı istiyorsunuz? “SIM Kart Hazır Değil MM 2” hatası, düzeltmek yeterince kolay, ama bu hata ne anlama geliyor? Bu makalede, SIM kart hatasını nasıl düzeltebileceğimizi açıklıyor ve gelecekte tekrar olmasını önleyebileceğinizden emin oluyoruz.

“SIM Sağlanmadı” Ne Demek?

SIM kartlar, cep telefonu hesabınızın tanımlanmasına yardımcı olan belirli bilgiler içerir. SIM, telefonun mobil şebekenizde ( IMEI numarası sayesinde) sizin için tanımlanmasını sağlar, böylece arama yapabilir ve mobil internete bağlanabilirsiniz. Bu, telefonlarının neden bir SIM karta ihtiyaç duyduğuna dair kılavuzumuzda açıklanmaktadır.

“SIM desteklenmiyor” hatası sadece yeni bir SIM kart kaydetmesi gereken kullanıcıları etkilemelidir. Herhangi bir zamanda meydana gelirse, SIM karttaki bir sorunun yerini alabilir ve değiştirilmesi gerekebilir.

“SIM hazır değil MM2” hatası görüntülendiğinde, aşağıdakilerden birine geri izleyebilirsiniz:

 • Yeni bir SIM kartla yeni bir telefon aldınız.
 • Kişileri yeni bir SIM karta aktarıyorsunuz.
 • Mobil ağ sağlayıcınızın sunucusu kullanılamıyor (bir iPhone kullanıyorsanız, Apple sunucusunun da çevrimiçi olması gerekir).

Mükemmel bir dünyada, yeni SIM kartlar kutudan çıkar, ancak güvenlik nedeniyle genellikle yeni bir kartın etkinleştirilmesi gerekir.

Durumunuza bağlı olarak diğer SIM hata mesajları oluşabilir. Örneğin, SIM kart belirli bir telefona kilitlenmişse, yeni bir cihaza taktığınızda “SIM geçersiz” mesajını görebilirsiniz. SIM’in kilidini açmak herhangi bir uyumlu telefonda kullanmanıza izin verir.

“SIM Hazır Değil ” Hatasını Düzeltmenin 5 Yolu


1. Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Pek olası görünmüyor olabilir, ancak telefonunuzu kapatmanız SIM’in hazırlanmayan hatasını giderecektir.

Telefonu yeniden başlatmak ve beklemek için normal adımları atın. Birkaç dakika sonra, hata mesajının artık görünmediğini ve SIM kartınızın etkin olduğunu göreceksiniz.

2. SIM Kartı Doğru Yerleştiriniz

SIM kartı doğru şekilde "genişlik =" 670 "yükseklik =" 334

Sorun, SIM kartın etkinleşmesiyle veya ağda değilse, yalnızca uygun olmayan bir SIM olabilir. Bu, SIM’in kendisinin veya kötü tasarlanmış bir SIM kart yuvasının şekliyle ilgili sorunlardan kaynaklanabilir.

SIM’in doğru oturduğunu kontrol etmek için, telefonunuzu kapatın, ardından SIM kartı bulun:

 • Daha eski veya daha ucuz bir telefona sahipseniz, bu muhtemelen arka paneli açarak bulunacaktır. SIM kart yuvasına erişmek için pili çıkarmanız gerekebilir.
 • Yeni telefonlarla veya çıkarılabilir pillerle birlikte, SIM kart yuvası el cihazının yanında bulunabilir. Bu, genellikle SIM kartın oturduğu bir caddy’dir. Küçük bir araç genellikle caddy’yi çıkarmak için telefonlarla sağlanır. Telefonunuzun yan tarafındaki küçük bir delik arayın ve SIM kartını çıkarmak için bu aleti itin.

Not: Telefonunuza takılı olabilecek herhangi bir microSD hafıza kartını değil, SIM kartı bulduğunuzdan emin olun!

SIM kart çıkarıldığında (cımbız kullanmanız gerekebilir, ya da çıkarılabilir bir batarya söz konusuysa, diğer tarafa itmeniz etmeniz gerekebilir), ona bir darbe ve belki de tüy bırakmayan bir bezle hızlı bir toz verir.

Daha sonra, SIM karta yer vermeli ve resimde gösterildiği gibi yerleştirilmelidir. Bu, SIM kart yuvasının yanında bir etiket veya SIM’in hangi yöne gitmesi gerektiğini gösteren bir oyulmuş görüntü olabilir.

SIM Kartı Doğru Yerleştiriniz

SIM kartı telefonunuza takın ve tekrar açın. “SIM desteklenmiyor” hatası artık görüntülenmemelidir. Öyleyse, başka bir telefonda SIM’i deneyin.

3. SIM Kartınızı Etkinleştirin

Çoğu durumda, yeni bir telefona takıldığında genellikle 24 saat içinde bir SIM kart otomatik olarak etkinleştirilmelidir. Bu olmazsa, etkinleştirmeyi etkinleştirmek için genellikle üç seçenek kullanılabilir:

 1. Otomatik bir numarayı arayın
 2. SMS Gönderin
 3. Operatörün web sitesinde etkinleştirme sayfasına giriş yapın

Tüm bu seçenekler hızlı ve basittir ancak taşıyıcının bunları destekleyip desteklemediğine bağlıdır. Çoğu durumda, SIM’iniz aktif hale getirilmeli ve “SIM desteklenmiyor” hatası çözülmelidir.

4. Operatörünüzle veya Ağ Sağlayıcınızla İletişime Geçin

SIM etkinleştirmezse, telefon görüşmesi yapmanın zamanı (elbette başka bir cihazdan!) Taşıyıcınıza veya ağınıza. Hata mesajını ve şu ana kadar attığınız adımları açıklayın.

Yukarıda belirtildiği gibi, SIM kartınızın etkinleştirilmesini engelleyen ve hata mesajına yol açan etkinleştirme sunucusuyla ilgili bir sorun olabilir.

Operatörünüz konuyu araştırırken sizi tipik olarak sizi yolda tutacak ve etkinleştirme sunucusuyla ilgili bir sorun olursa, SIM’in etkinleştirilmesinde bir miktar gecikme olabilir. Artı tarafta, hatanın bir nedeni ve çözüm için olası bir tarihiniz olacaktır.

5. Yeni bir SIM Kart Alın

 

Hala neşe yok mu? Yeni bir SIM kart isteme zamanı geldi.

Ağınızı bunun için arayabilirsiniz, ancak muhtemelen bir yerel telefon mağazasına gitmek için daha hızlı olduğunu göreceksiniz. Daha da iyisi, ağınızın bir şubesi veya bir franchise çıkışı.

SIM kartta teşhis çalıştırabilir ve umarız “SIM desteklenmeyen MM2” hatasını çözebilir. Teşhis sürecinin bir parçası olduğu için, daha önce denediğiniz adımlardan bazılarını tekrar ederse endişelenmeyin.

Yeni bir SIM karta ihtiyacınız olduğu anlamına geliyorsa, bu sorun olmamalı. Mağaza, takas işlemini yönetmek ve yeni SIM’i hesabınızla ilişkilendirmek için gerekli araçlara sahip olacaktır.

SIM Kart Hazır Değil MM 2 Hatası Nasıl Giderilir

“SIM Hazır Değil MM 2” Hatası, Sabit!


Bu hatanın yalnızca SIM kart kullanan mobil cihazları etkileyeceğini unutmayın. SIM uyumlu olduğunda ve yuvaya (veya çift SIM telefon için yuvaya) uyduğu sürece, bu düzeltmeler çalışacaktır.

Bu noktada, telefonunuzun neden “SIM destekli MM2” hata mesajını görüntülediğini anlamalısınız. Unutmayın, bu hatayı düzeltmek için beş seçeneğiniz var:

 1. Telefonunuzu yeniden başlatın
 2. SIM’in doğru oturduğunu kontrol edin
 3. SIM’inizi doğru şekilde etkinleştirin
 4. Yardım için operatörünüzle bağlantı kurun
 5. Yeni bir SIM kart alın

Bunların hiçbiri işe yaramıyorsa, yedek kart istemek için operatörünüzle / ağ sağlayıcınızla görüşmeniz gerekir.

Her şey sıralandıktan sonra, SIM kartınız sorunsuz bir şekilde çalışmalıdır. SIM kartınızdaki verileri şifreleyerek telefonunuzu ve kişilerinizi güvenceye almak için zaman ayırmaya değer.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

53
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes