Sokak Modasında Tulumun Yeri


30

Sokağa çıkarken giyeceğiniz kıyafetler tarzınızı ve sizi en iyi yansıtan giyim seçenekleri içinde yer alır. Sokak modasında giyim tarzı olarak herkesin kendine özgü tarzı vardır. Dünya görüşü, bakış açısı, inançları ve diğer özellikleri ile herkes bu konuda farklı düşüncelere sahip olabilir. Giyim de görüşü ne olursa olsun ortak noktalar olarak gösteriş, sadelik gibi unsurlar da kişiler arasında görüş birliği olsa da zevk açısından farklılıklar olabilmektedir.

Yaşam tarzına göre şekillenen kıyafet seçiminde yer tutan ve sokak giyimde son zamanların en çok tercih edilen tasarımlarından biri de tulumlardır. Rahat olması , kombin açısından çok düşünmeye gerek kalmadan kolay şekilde kombinlenmesi, şık ve estetik durması gibi özelliklerden dolayı sokak modasında tulumun yeri değerli ve önemlidir. Pek çok kişi özellikle rahat olduğu için tulum giyimi tercih etmektedir. Tulumlar hem açık bayanların hem de kapalı tesettürlü bayanların gözdesidir. Bol kesim olanları tesettür bayanlar genelde tercih ederken dar olan ve aynı zamanda bol giyinmeyi seven açık bayanlarda geniş kesimli tulumları sokak giyiminde tercih etmektedirler.

Şık Bir Görünüm İçin Tulumu Tercih Edin

Sokağa çıktığınızda etkili bir görünüm içinde olmak herkesin haz alacağı bir duygudur. Estetik açıdan şıklığınıza şıklık katacak giyim tarzlarından biri olan tulumlar sizi olduğunuzdan daha etkili ve estetik bir görünüme kavuşturacaktır. Uygun kombinlendiğinde pek çok ortama, davete de tulumla katılabilirsiniz. Şık görünüm için tulumlar sen ideal olan giyim tarzlarından biridir. Çok kolay olarak pek çok detaya uyum sağlar. Rahat kullanımı açısından da gün boyu kıyafetin içinde rahat etmenizi sağlar. Sokakta, davette, arkadaş toplantısında, çalışırken ofisinizde ve daha pek çok yerde tulumu tercih edebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Özellikle çalışan bayanlar hem şık olmak hem de rahat bir kıyafet içinde bulunmak isterler. Tulumlar bu konuda en ideal giyim tarzıdır. Çalışırken sizi zorlamaz, rahat etmenizi sağlar. Estetik ve şık görünümle de işinize verdiğiniz değeri gösteren en güzel simge olarak bu giuyim tarzını kullanabilirsiniz.

Tulumlar Ne İle Kombinlenir?

Seçeceğiniz tulum modeline göre aksesuar ve giyim seçimi yapabilirsiniz. Tulum kombini için en büyük ayrıntı tulumunuzun modelindedir. Eğer kumaştan yapılmış sade ve şık görünümlü bir tulum tercih ettiyseniz altına klasik modern bir ayakkabı ve ona uygun şık bir çanta tercih edebilirsiniz. Kapalı bayanlarda uygun renkte tuluma uygun şal seçimi yaparak kombini tamamlayabilirler.

Sportif bir tulum tercih ettiyseniz örneğin mavi Jean tulum kot pantolon seçildiyse altına spor ayakkabı ideal olacaktır. İçine de sade düz bir kazak kombini tamamlamada yeterli olacaktır. Çanta seçiminde de yine sportif bir çanta kombini tamamlamada ideal olacaktır.

Tulum kombini yaparken seçilen tulumun modeli, tasarımı, renk uyumu, sadelik ya da gösterişli oluşu gibi pek çok özellikler kombin yaparken belirleyici özellikler içindedir. Bunun dışında gidilecek ortamda hem tulum seçiminde hem de kombin yapmada etkilidir. Ofis gibi bir çalışma ortamında tulum düşünülüyorsa bol kesim olan çok gösterişli olmayan tulum tasarımı seçilir ve ona uygun kombin yapılır. Sokak modası olarak dışarı çıkarken kullanılacaksa daha sportif olan tulum modelleri seçilir ve kombini ona göre yapılır. Şık bir davete gitmek için de daha gösterişli ve şık modellerde tulumlar tercih edilerek tulum kombinleri de seçilen bu şık tuluma özgü şekilde yapılır. Sokak modası için rahat, sade, geniş tulumlar tulum seçimi için en ideal olan giyim tarzlarındandır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

30
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle