Son Darbe İçin Mehmetçik El Bab’ta


40

Şehit haberlerinin yüreğimizi yaktığı bu dönemlerde son darbe için Mehmetçik El Bab’ta hazırlanıyor. Yaklaşık 500 kadar komando ile Türk askeri Deaş’ı ortadan kaldırmak için hazırlıklar girişiyor. Titiz bir çalışma ile özel eğitilmiş olarak harekata katılan Mehmetçik terörü ortadan kaldırmak için birlikler ile birlikte Bab Deaş’a sevk edildi. Kayseri’den yola çıkan asker terörü ortadan kaldırmak ve yok etmek için Deaş’ta var gücünle savaşmak için gidiyor. Terör örgütü de boş durmayarak askerimizi etkisi hale getirmek için bombalı araçları ile saldırmak için harekete geçiyor.

Fırat Kalkan Harekatı adıyla anılan yıllardır esaret adı altında olan Suriye’nin bağımsız olması için Türk ordusu kapsamında Suriye’nin El Bab ilçesine harekat hala devam ediyor. Mehmetçiğimiz olanca gücüyle kahramanlığını ve cesaretini burada da kanıtlayarak her taraftan kuşatma içerisine girmiş durumdadır. Terörün bulunması muhtemel olan tüm noktaları iyi tespit ederek her taraftan kuşatma yapılarak terörü temizlemek için girşimler tüm hızla devam etmektedir.

[poll id=”62″]

Suriye Ordusu da El Bab’a Geldi

Daha öncesinde Halep’ten tahliye edilen ÖSO askeri olan Suriye ordusu Da El Bab’a geldi. 1400 kadar Suriye askeri de harekata katılmak için El Bab ilçesine gönderildi. Suriye ordusu Azez ve Çobanbey hattından Fırat Kalkan Operasyonunun olduğu noktalara yerleştiriliyor. Şimdilik sayısı 1400 kadar olan Suriye ordusunda olan asker sayısının 2000 leri bulacağı tahmin ediliyor.

Terörü ortadan kaldırmak ve Özgür Suriye için binlerce Suriye ordusu da stretejik noktalara yerleştirilerek terörün tamamen ortadan kalkması için savaş yapılıyor. Bağımsız bir Suriye için birlikler var gücüyle mücadele etmek için savaşıyor.

Bu arada Deaş için 60 kadar bombalı araç tespit edilmiş olup tehlikeli olan bu durum için her an tehlike göz önünde bulunduruluyor. Teröristler bombalı araçları çamur ile kaplayarak gizlemeye çalışıyor.

Teröristler El Bab bölgesine çok sayıda RPG, uçaksavar, Rus havan topları gibi cephaneleri taşıdığı tespit edildi.

Teröristler Temizleniyor

Türk askerinin sınır dışında ne işi var diyenler bilin ki yatak odanıza gelen katilin avluda iken başını ezmekle aynı şey olduğunu unutma

Özgür Suriye Ordusu ve Mehmetçiğin birlikte hareket etmesiyle deaş teröristlerden temizlenme sürecinde. Katılan 500 Türk askerine 500 kadar daha Mehmetçik eklenmeyi düşünülüyor. Birçok terörist bu bölgeden temizlenmeye çalışılıyor. Hayatta kalan teröristle çok sayıda teröristin öldüğü konusunda açıklamada bulunmaktadırlar. Kapana kısılan teröristler çıkış noktası bulmak için bomba yüklü araçlarını kamufle etseler de birçoğu bertaraf edilmiş durumda.

Fırat Kalkan Harekatı esnasında Türkün gücü ve yardım severliği bir kez daha dünyaya tanıtılmış olmakla birlikte ölen şehitlerimiz içimizde büyük bir acı olarak kalmaya devam etmektedir. Bir yandan da savaş devam ederken şehitlerin aileleri en çok etkilenen ve tarif edilemez acılar içinde kalanlar içerisindedir. Şehitlerimizin yakınlarına sabır dilerken daha güzel yaşanılası bir vatan için de dua ve temennilerimizi eksik etmenin bilincini vurgulamak istiyoruz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

40
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle