Teknoloji Dünyasında Muhtemelen Hiç Duymadığınız 5 Şey


Teknoloji alanında pek çok yenilik ve sıra dışı bilgiler söz konusudur. Bu bilgileri doğru bir şekilde öğrenmek gerekir. Üstelik bu bilgilerin dışında dikkat çekici ve sıra dışı olayların görüldüğünü söylemek de mümkündür.

Bu olaylardan ve başlıklardan bazıları sıralanabilir aslında. İşte teknoloji sektöründe hiç duyulmamış olaylar ve bilgilerden bazıları;

Enerji Barı Olmadan Asla!

Apple markasının CEO’su olan Tim Cook, tam anlamıyla bir enerji barı tutkunudur. Ciddi anlamda işkolik olan ve kendini ayakta tutabilecek besin maddeleri arasında en büyük önemi enerji barları taşımaktadır

. Bu besin maddesine özel bir ilgi göstermektedir. Rutin temposunda, toplantılarda ya da görüşmelerinde olmazsa olmaz etkenlerden biri kesinlikle enerji barlarıdır. Teknoloji sektörünün bir numaralı ismi ciddi anlamda onsuz bir gün geçiremiyor…

Tasarımlar Bazen Altın Değerinde Olabiliyor!

Teknoloji dünyasında duyulmamış ilginç bilgiler arasında bu haberin de yeri büyüktür. Bilgisayar firması olan NEXT şirketinin mevcut logosunun tasarımcısı olan Paul Rand, bu işer için 1986 senesinde 100 bin dolar elde etti. Üstelik logo, tam 1 hafta içerisinde hazır bir durumdaydı. Bu rakam, günümüzün enflasyon değerleri göz önüne alındığı zaman ortalama 200 bin dolar civarında belirlenmektedir.

Bulutların Üzerinde ya da Yerin Altında…

Apple ve Samsung markaları gibi teknoloji alanının dev isimlerinin geleceğe ilişkin ürün ve hizmet tasarımlarını üst düzey gizlilikle yürüttüklerini kesinlikle unutmamalısınız. Geleceğimizin teknolojileri, sayısı belli kişilerin girebildiği özel ve gizli laboratuvarlarda şekil almaktadır. Bu tür bilgiler de ilginç ve dikkat çekici konuların başında yer almaktadır.

Steve Jobs Tarafından Sunulan Bir Enstantane
Steve Jobs Tarafından Sunulan Bir Enstantane

Steve Jobs Tarafından Sunulan Bir Enstantane!

2011 senesinde aramızdan ne yazık ki ayrılan Apple markasının efsane ve unutulmaz CEO’su olan Steve Jobs’ın Google markasına ilişkin şöyle bir ifadesi bulunmaktadır; ‘Arama motoru haricinde Android ve Google Docs b…an.’ şeklinde söylemde bulunmuştur. Bu bilginin de teknoloji alanında muhtemelen duyulmamış bilgiler arasında yer aldığını söylemek mümkün olacaktır. Hatta öyle ki, bu bilginin ilk ortaya çıktığı zamanlarda pek çok insan gerçek olup olmadığıyla alakalı çelişki yaşamıştı. Ancak sonuca bakıldığında böyle bir söylem net bir şekilde ifade edilmiştir.

En Sık Uygulama İndirilen 10 Tane Şehir

Ülkemiz genelinde Windows Phone, iOS ve Android işletim sistemli elektronik cihazların yer aldıkları şehirler göz önüne alındığı zaman en sık uygulama indirilen 10 şehir şu şekilde sıralanmaktadır; İstanbul, İzmir, Ankara, Diyarbakır, Adana, Antalya, Kayseri, Bursa, İzmit ve Konya şeklinde sıralanabiliyor. Bu sıralama elbette ki karışık şekilde belirtilmiştir. Ancak en çoktan en aza sıralanan listelere de ulaşmanız mümkün olacaktır.

Bu konuda teknoloji dünyasının sunduğu bilgileri değerlendirmeniz sizlerin menfaatine olacaktır. Güncel bilgileri takip etmenizin yanı sıra detaylı bilgilere de rahat bir şekilde sahip olabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
O ne Lan O ne Lan
0
O ne Lan
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
0
Zekice
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Havalı Havalı
0
Havalı
Mehmet

Çaylak

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorumlar

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Daha Fazla Liste

Bunlar da var

Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin