Telefondan Bilgisayara Nasıl İnternet Aktarılır?


53

İnternet, son yıllarda dünyanın merkezinde kabul edilen bağlantılar arasındadır. İnsanlar hayatlarının büyük bir bölümünü, bazı insanlar ise, hayatının yarısını nerede ise internet bağlantısına ihtiyaç duyarak ve kullanarak geçirmektedir.

Bazı durumlarda, gerekli olduğu alanlar bulunsa da zaman zaman eğlence ve vakit öldürme aracı olarak görülmektedir. Kısacası, günümüzde, hava ve su kadar olmasa da eş değer bir şekilde ihtiyaç duyulur hale gelmiştir.

Mükemmel kalitede fotoğraflar çekmek, fotoğrafları paylaşmak, iletişim sağlamak, uzak ülkeler ile kesintisiz bağlantı kurmak için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır.

Bir de, bağlantı ve sık sık rastlanan temel sorunlardan biri olan internet kota limiti vardır. Yüksek kullanım gerçekleştirildiğinde nerede ise bir fatura eklentisi kadar büyüyen rakamlarda gelen telefon faturaları vardır.

Ev ağında ise, internet kotaları çok daha çabuk biter. Nedeni ise; pc veya masaüstü bilgisayarların tarayıcılarından çok daha fazla veri alınmasıdır.

Bu durumun önüne en iyi şekilde geçmek için, limitsiz bağlantıyı farklı cihazlara aktarmak mümkündür. Örneğin; dış mekanlarda cep telefonunda olan internet paketini, gerek duyulduğunda tablet veya bilgisayara kolaylıkla aktarmak mümkündür.

Telefondan Bilgisayara İnternet Aktarmak Ne İşe Yarar?

cep telefonundan bilgisayara internet nasıl atılır
cep telefonundan bilgisayara internet nasıl atılır

İnsanlar evde bulunan internet bağlantılarını dışarıda iken kullanamayabilirler. Sadece cep telefonlarındaki bağlantı ile internete erişim sağlayabilmektedirler.

Bazı durumlarda, özellikle iş amaçlı veya aktarım sağlanması gereken zamanlarda, notebook, dizüstü, tablet gibi elektronik cihazları, cep telefonunu mobil modem gibi kullanmak mümkündür.

Son yıllarda yaygın olarak kullanılmaya başlansa dahi birçok kişi henüz bu özelliğin farkına varabilmiş değil.

Cep telefonlarında yüksek gb veya düşük gb kotasının olması fark etmeksizin kolaylıkla interneti diğer farklı cihazlara hatta başka bir cep telefonuna dahi aktarabilmek mümkün.

Toplantı anında dışarıdasınız ve tablet ya da minibook cihazınızdan internete girip aktarım yapmanız gerek. İşte tam bu esnada cep telefonunun mobil verisi açık ise, aktif olarak internet paketi var ve kullanıma engel değil ise kolaylıkla bağlantı sağlanabilir.

Telefondaki İnternet, Başka Cihazlara Nasıl Aktarılıyor?

Telefondaki İnternet, Başka Cihazlara Nasıl Aktarılıyor
Telefondaki İnternet, Başka Cihazlara Nasıl Aktarılıyor

Öncelikli olarak aşamalar dahilinde gerçekleştirilen bu sistemde, internet paketi bulunan telefonda, mobil veri özelliğinin yanı sıra, internet paylaşımı ve mobil veri erişim özelliğinin bulunması gerekmektedir.

Bu özellik cihazlarda bulunduğu taktirde, Android veya Ios işletim sistemi fark etmeksizin, USB, Wi-fi veya Bluetooth aracılığı ile kolaylıkla mobil internet paylaşımı gerçekleştirerek, cep telefonunu modeme çevirmek mümkün.

– Mobil veri açılarak internet etkin hale getirilir.

– Mobil erişim noktası seçeneği aktif hale getirilir.

– Cihaz usb ile bağlanacak ise, Usb kablosu iki cihaza da bağlandıktan sonra usb seçeneği işaretlenir.

– Bluetooth bağlantısı için, iki cihazın da Bluetooth özelliğinin görünür olması sağlanır.

– Diğer seçenek ise, normal Wi-fi bölümü açıldıktan sonra, şifre belirlenir ve bağlantı yapılacak cihazdan şifre girilir. Sonrasında ise bağlantı gerçekleştirilmiş ve aktif hale getirilmiş olur.

Not; internet bağlantısını veren (modem olarak kullanılan) cihazın mobil erişimi açık olduğu halde, interneti aldığı mobil veri veya wi-fi bağlantısı kapalı olursa, bağlantıyı alan cihaz ve modem olarak kullanılan cihaz internete erişemeyecektir.

Bu nedenle mobil verinin veya wi- fi bağlantısının sürekli olarak açık olması gerekmektedir.

Bu durum bazı mobil cihazlarda değişiklik göstermesinin yanı sıra, android destekli olan cihazların sadece mobil veri bağlantısı açık olduğu halde interneti alıp, wi-fi bağlantısı var ise bağlanacak cihazı internete bağlama özelliğine kapalı olabilir.

Ios işletim sistemi için geçerli olmasa da, android cihazlarda sıklıkla görülmektedir. Ayar veya bağlantılar ile alakası olmayıp, cihazın özelliği ile bağlantılıdır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

53
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle