Telefonunuzla Evdeki Gizli Kameralar Nasıl Tespit Edilir?


59

Bir iş ortağı veya işverenden şüphelenmek için bir neden var mı? Birinin sizi izlediğini hissedin, belki de gizli bir kamerayla mı?

Sadece gizli bir kameranın varlığını algılamanın bir yolu olsaydı gerçeği keşfedebilirdin. Neyse ki, uygulamalar sadece akıllı telefonunuzu kullanarak gizli gözetim kameraları bulmanıza yardımcı olacak.

Bu gizli kameraları bulmaya hazır mısınız?


İzlenmekte Olanlar

Gizli kameralar tespit edilebilir

Birisi seni izliyor. Dijital çağ sonrası dönemde bu oldukça reddedilemez. Ancak e-postaların ve telefon kayıtlarının dijital gözetimi, gizli bir gözetleme kamerasıyla hareketlerinizi gözlemleyen birinden biraz daha az saç ekiyor.

 

Hiç halka açıklanmadıysanız. CCTV’de ya da bir televizyon haberleri raporunda uzaktan yakalanabileceksiniz.

Yıllardır, kapalı devre kameraları, güvenlik kameraları vb. Daha fazla kabul gördüğümüz için, daha az şaşırtıcı hale geldi.

Peki ya eve daha yakın? Ofis, geliştirme odası, banyo ve giyinme odalarında gözetleme kameraları ile rahat mısınız? Ya da normalde her hareketinizi izleyen bir kamera bulmayı beklemediğiniz bu yerler var mı?

Önceden bu tür bir gözetimden haberdar edilmeden, kendinizi kaydedilmeyi, hareketlerinizin ve eylemlerinizi takip etmeyi, yargılamayı ve niçin yapıldığını bulabilirsiniz. şüphe yanlış yorumlanmıştır.

Bu izin, profesyonelce üretilmiş güvenlik kameraları veya özel olarak yapılmış olanlar kullanılarak gerçekleştirilebilir. Kendi güvenlik kameranızı oluşturmak için bir Raspberry Pi bile kullanabilirsiniz. Gizli bir gözlem için yeniden tasarlanmış eski bir akıllı telefon veya tablet bile olabilir.


Akıllı Telefonlar Gizli Kameraları Algılayabilir

Bir James Bond filminden çıkmış gibi görünebilir olsa da, akıllı telefonunuzu Gizli kameraları ve diğer 007 cihazlarını tespit edin. Genel olarak, bunu başarmak için iki yaygın yöntem kullanılır.

Birincisi, elektromanyetik alanları tespit etmek için akıllı telefon donanımını kullanmaktır. Tek bir uygulamanın kurulumu ile, telefonunuzu gizlenecek bir alandan şüphelendiğiniz alanın etrafında hareket ettirebilirsiniz ve güçlü bir alan algılanırsa, duvar veya nesnenin içinde gizlenmiş bir kamera olduğundan emin olabilirsiniz.

Akıllı telefonların kullanabileceği bir başka yol ise bir mercekten yansıyan ışığın tespit edilmesidir. Bu yöntem oldukça güvenilir olmasa da, sadece bir halıya atılan küçük nesneleri bulmak için böyle bir uygulamaya sahip olmaya değer!


Gizli Kamera Bulmak için Android veya iOS’u Kullanma

Uygulamaları bulacaksınız İlgili uygulama mağazalarında bulunan büyük akıllı telefon platformları için. IPhone için, $ 4.99 Gizli Kamera Dedektörü en iyi seçenek,

İndir :Hidden Camera Detector ($ 4.99)

Bu arada Android kullanıcıları Gizli Kamera Dedektörü’nü düşünmeliler. Görünür mercek tespiti için de Glint Finder’ı kontrol edebilirsiniz.

Diğer seçeneklerin mevcut olduğunu unutmayın. Örneğin, bir kızılötesi kameraya erişiminiz varsa, bu gizli bir kamera tespit etmeli, kablosuz ağ kullanan düşük maliyetli cihazlar da evinizde yakındaki Wi-Fi cihazları listesinde görünebilir.

Özellikle de, burada gösterildiği gibi, geleneksel kablosuz kameraların yayınladığı sinyalleri okuyabilen 130 dolarlık RF algılama donanımını düşünebilirsiniz:

İndir :Hidden Camera Detector (Ücretsiz)
İndir :Glint Finder (Ücretsiz)
İndir :Hidden Camera Detector and Spy Cam Finder (Ücretsiz)


Bir Telefonla Gizli Kameraları Bulma

Hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? seçin, kameraları ve hoparlörleri, hatta gizli bilgisayarları tespit edebileceksiniz.

Genelde aynı şekilde çalışırlar: bir kameraya veya diğer gözetim cihazına yakınlık gösterilir ve nerede olduğu konusunda size bir fikir verir.

Örneğin, biz H’yi kullandık. idden Kamera Dedektörü. Uygulamayı yüklediğinizde kullanıma hazır olduğunda, akıllı telefon bir kameranın yakınındayken kırmızı renkte yanar.

Tarayıcı ayrıca diğer donanım türlerine de yakınlaşacak ve ekranın ortasında görüntülenen numaraya dikkat edin. . Bu, bir kamera algılandığında 100’ü aşacaktır.

Gizli Kamera Dedektörü, kamera algılama sihri için, size şimdiye kadar çekilmiş kameraları bulabileceğiniz bir IR modu (dikey yönelimle sınırlandırılmıştır) özelliğine sahiptir.

akıllı telefonun bir kameranın gizlendiği ve parlak beyaz bir disk aradığı bir alanda işaretlenmesiyle yapılır. Disk, gizli bir kameranın varlığına işaret eder.


Fotoğraf Makinesinin Etkili Algılanması

Bu uygulamaları kullanırken, öncelikle odada hangi teknolojinin olduğunu bildiğinizden emin olmalısınız. TV’ler, bilgisayarlar, akıllı asistanlar (Amazon Echo gibi) ve diğer donanımlar karışabilir.

Ancak, telefonu doğru tuttuğunuzda da yardımcı olacaktır. Öncelikle cihazı (uzaktan kumanda gibi) düz tutmanın daha iyi sonuçlar vereceğini düşünebilirsiniz. Sensörler telefonunuzun içine yerleştirildiğinde, bu durumu etkileyecektir. Biraz pratik, en iyi açıyı elde etmenize yardımcı olacaktır.

Sorun yaşamaya devam ediyorsanız, telefonu kasadan çıkarın. Bazı vaka malzemeleri, diğer cihazlardan gelen sinyalleri engelleyebilir, ayrıca telefonun kendi radyasyon alanını bozabilir. Telefonu kısa süreliğine çıkarmanız size daha hızlı, daha doğru sonuçlar vermelidir.


Gizli Kamera Bulduğunuzda Ne Yapılır?

Gizli bir gözetleme kamerasının, bilginiz olmadan sözde sizi izlediğini çok iyi biliyoruz. Ama bu konuda ne yapmalısın? Eh, sen her zaman daha yüksek bir otoriteye götüreceksin, ama bu arada, sen de hareket etmek isteyebilirsin.

Ancak, bununla ilgili problemin bu kadar çabuk olduğuna dikkat ederseniz, gözlemciyi Görülecek olursanız

Ancak, görülmeye karar verirseniz, objektifi kapatmak için maskeleme bandı veya yapışkan macun gibi şeyleri kullanmalı veya kameranın görüş açısının ötesinde işleri gerçekleştirmelisiniz. Muhtemelen gizlenmiş kameralar için, ampullerde veya duman dedektörlerinde, gözlerden uzak kalmak zor olabilir.

Bu arada, bu ipuçlarının herkes için olduğunu ve size karşı kullanılabileceğini unutmayın. Örneğin, bebek bakıcınızı kontrol etmek için gizli kameraları kullanabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

59
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle