The Elder Scrolls 6 da Neler Olmalı (2018 Ayrıntılar)

The elder scrolls 6 henüz resmi mercilerce duyurulmamış olsa da kokusu çoktan çıktı bile. Biz de The elder scrolls evrenini sevenler olarak


58

The elder scrolls 6 henüz resmi mercilerce duyurulmamış olsa da kokusu çoktan çıktı bile. Biz de The elder scrolls evrenini sevenler olarak  ve Skyrim den de ettiğimiz şikayetlerden yeni çıkacak oyundan beklentilerimizi satır satır sıraladık.

Bazı kaynaklara göre oyun Skyrim 2 şeklinde çıkacak ama bence bu ihtimal çok zayıf.

Gelin şimdi hep beraber The elder scrolls 6 dan neler bekliyoruz ne olmasını istiyoruz bakalım.

1 Oyun Nerede Geçecek

The elder scrolls 6

Son oyun Skyrim bölgesinde Tamriel in kuzeyinde geçti. Gönlümüz tüm Tamriel de geçmesini istemek ama bence böyle bir şeyi yapmayacakları kesin.

Size bir gözlem sunayım genellikle en çok izlenen filmlere baktığınızda filmin içinde filmler olduğunu görürüz. Yani belli bir mekanda başlayıp bitmez farklı mekanlarda farklı macera ve hikayelerle başlayıp biter.

The elder scrolls 6  Valenwood ormanlarından Skyrimin buzlu sahillerine kadar çok farklı alanlarda dolu dolu bir harita ile geçsin isterdim.

Madem yer ve harita üzerinden konuşuyoruz bence bu oyundan fast travel olayını tamamen kaldırılmalı. Bir şehirden diğerine giderken onlarca yer manzara hikaye olay bizi beklerken neden yükleme ekranı bekleyelim ki bunun yerine daha hızlı binekler olmalı diye düşünüyorum

2 Yükleme ekranları ve bug’lar

The elder scrolls 6

The elder scrolls 6

Skyrim’de yüzlerce saat geçirmiş birinin geçirdiği zamanların bir çoğu yükleme ekranları ve Bug’lar yüzünden boşa gitmiştir. Bir mekana girdiğinizde dahi saçma sapan yükleme ekranları bizi karşılıyordu yeni oyunda bu sorunun çözülmesini gerçekten istiyoruz.

Ayrıca Bug olayı da başlı başına bir işkence her ne kadar illaki bug olacaksa da bunun en aza indirgenmesi işimize gelir 🙂

3 The elder scrolls 6 hikayesi

Bu oyunu bize sevdiren en büyük öğelerden biri hiç şüphesiz hikayesidir. Son oyun olan Skyrim hikaye olarak güzel olsa da birazcık kısa idi yeni oyun tes6 hikaye olarak daha uzun olmalı ama Lor’u da bozmadan ilerlemeli.

Hikaye olarak bir çizgide ilerlemekten ziyade bizi en uzak bölgelerden en derin zindanlara kadar sokmalı bazı yerlerinde the last of us oyununda ilk sahnelerde ki gibi duygulara boğup ağlatmalı gaza getirmeli çok mu uçtum 🙂

Ana hikayenin yanında yan görev ve hikayeler de yine olsun dolu dolu olsun.

4 Harika grafikler ve yüz tasarımları

The elder scrolls 6 grafikleri

Skyrim’in son güncellemelerinden biri olan Spaciel Edition ile grafik iyileştirmeleri yapılmış olsa da biz artık Lydia’yı resimdeki gibi görmek istiyoruz.

Bazı modlar ile yüz tasarımları değiştirilmiş ama biz The elder scrolls 6 grafiklerinde bu tarz yüzler istiyoruz. Çevre grafikleri de gerçeğe yakın olmalı. Ayrıca sinematiklerin çeşitlendirilip güzelleştirilmesi de önemli.

Çevre ile etkileşim de önemli bu yüzden bana kalırsa yeni oyuna Survivor iyi gitmez mi? acıkma susama silah eşya Craft yapma üşüme sıcaktan pişme gibi etkenler karakterimizi etkilese.

5 Mod desteği ve Türkçe Dil

Mod desteği oyunu tekrar ve tekrar oynatan çok önemli bir özellik Skyrim de mod oynayamadım konsol olduğu için.  Mound and Blade oyununda oldukça aşina olduğum modlar sayesinde farklı hikaye ve özellikleri tekrar tatma fırsatımız oluyor.

Mod dan ziyade benim istediğim abi getirin artık şu Türkçe dil desteğini yıl olmuş 2018 oyun 2020 kalmaz deniyor getirin artık oyunun tamamı diyalog ve yazılardan ibaret açık konuşayım ben Skyrimi anlamadan mal gibi oynadım dil yok ne yapalım.

Türkçe dil desteği çok önemli bence yeni oyunda olmazsa olmazlarımızdan.

6 Co-op özelliği ve Yapay zeka

Bir düşünün en derin ve tehlikeli aksiyonun tavan yaptığı zindanlara arkadaşlarınızla beraber gidiyorsunuz harika olmaz mı? Bence elder scrolls oyununa co-op özelliği kesinlikle getirilmeli.

Oyun MMO ya benzeyebilir (zaten bir mmo’su var) ama bence tadından yenmez sizce?

Oyunun eksik kaldığı bir diğer husus da yapay zeka bence. Oyuna daha akıllı düşmanlar dostlar npc ler getirilmeli yapay zeka önemli.

Yazıma zamanla eklemeler yapacağım sizde fikirlerinizi yorum olarak yazın konuya ekleyeyim. Belli mi olur bakarsınız Bethesda bu garip oyun sevenlerin serzenişini görür 🙂

 

 1. Sence İlk ve olmazsa olmaz dediğin özellik hangisi?

  1. Co-op özelliği ve Yapay zeka
  2. Mod desteği ve Türkçe Dil
  3. Harika grafikler ve yüz tasarımları
  4. The elder scrolls 6 hikayesi
  5. Oyun Nerede Geçecek
  131 votes
  Share Your Result

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

58
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes