Vücudunuzu 7 Adımda Canlandıracak Etkili bir Egzersiz


1 puan
 1. 1 Yapmanız gereken çok basit


  Kilo almak her ne kadar kolaysa da bu fazla kiloları vermek oldukça zordur. Japon doktoru Toshiki Fukutsudzi bu konu ile alakalı harika bir teknik geliştirmiş. Bu egzersiz ile hiç hareket etmiyorsunuz evet yanlış duymadınız yattığınız yerden zayıflıyorsunuz. Egzersiz tekniği ile özellikle bel ve karın bölgelerinde ki yağlar erirken aynı bölgedeki kaslarda çalışıyor. Nasıl yapıldığını anlatmadan önce peryodundan bahsetmek istiyorum bu egzersizi günde 5 dakika olmak üzere 1 ay sürecek aman 5 dakika diyip geçmeyin itiraf edeyim ben denedim 5 dakika dayanmak oldukça zor sizde eğer zorlanırsanız ilk gün 1 dakika 2 ardından 2, 3 diye yükselterek devam edersiniz.
 2. 2

  Bir battaniyeyi uzunluğu aynı kalacak şekilde yanlardan katlayın yaklaşık 50 cm kadar katlanacak ardından rulo gibi sararak bir silindir haline getirin.
 3. 3

  Sert bir yere bu hazırlamış olduğunuz ruloyu koyun (ruloyu bir ip ile sarın egzersiz esnasında açılmaması için)
 4. 4

  Şimdi üzerine uzanın rulo tam belinize denk gelecek şekilde belinizin altına paralel olarak göbeğinize denk gelen yere bu şekilde göbek kısmınız biraz gerilmiş olması gerekiyor.
 5. 5

  Ayaklarınızı omuz hizasına kadar açın ayak topuklarınız yere tam basmalı ve kımıldatmadan ayak baş parmaklarınızı birbirine dokundurun bu pozisyonda iken topuklarınız ilk koyduğunuz konumda olduğu önemli!
 6. 6

  Kollarınızı resimdeki gibi ileriye doğru uzatın gerilsin ardından ellerinizi açın avuç içinizi yere yapışacak şekilde pozisyon alın serçe parmaklarınız birbirine değecek.
 7. 7

  Tam bu pozisyonda vücudunuz tamamen gerilmiş olması gerekiyor bu şekilde yaklaşık 5 dakika durmanız gerekiyor. Sizde benim gibi ilk günler 5 dakika zorlanabilirsiniz 1 veya 2 dakika ile başlayabilirsiniz.
 8. 8

  Süreniz dolduktan sonra ani bir hareket yapmadan yavaş bir şekilde kalkın. Egzersiz sonucu özellikle karın gölgesinde yanmalar olabilir eğer ki varsa işler yolunda demektir. Sizde evinizde bu tekniği her gün 5 dakika olarak deneyerek daha Fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

1 puan

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
3
Zekice
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Havalı Havalı
0
Havalı
O ne Lan O ne Lan
1
O ne Lan

0 Yorum

Test Kafe

Kalfa

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum
Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle