Web Siteleri İçin Sınırsız Makale Kaynağı Bulmak


0

Bilişim çağının konuşan aynaları dır Web siteleri. Aradığımız her türlü bilgiye bu siteler sayesinde erişebiliriz. Olayın birde site sahiplerini ilgilendiren yönü vardır. Sürekli ve güncel bir şekilde sitelerine bilgi eklemek zorundadırlar benim bir tabirim var “Web siteleri bebek gibidir sürekli ilgi ve bakım ister”

Web site sahiplerinin uğraşması gereken bir çok sorun vardır site bakımı ve sorunlarını gidermek, Seo açısından sitesini güçlendirip rakipleri analiz etmek, sosyal medya platformları ve en önemlisi siteye sürekli ve güncel içerik bulmak.

http://testkafe.com/  Olarak bu gün site sahiplerine yazarlarına kendimin de çok kullandığı ve neredeyse sınırsız bir makale kaynağı sağlayan yöntemi anlatacağım. Eminim ki bu yöntemi kullananlar illaki vardır ama makale sıkıntısı çekenler için iyi bir alternatif olacağına eminim. yapılacak işlemleri ve neler gerektiğini başlıklar ve adım adım ilerleyerek yazacağım umarım faydalı olur.

Makale kaynağı bulmak için bize gereken 4 şey

  1. Azimli sıçan mermeri deler öncelikle bu işte azim çok önemli 3 5 günde olacak bir süreç değil
  2. Birazcık kahve bu süreç biraz uzun süreceği için birazcık kahve hayat kurtarır
  3. Stumpleupon sitesine üyelik
  4. Google chrome ve yandex browser (yandex chrome altyapısını kullanıyor) Google çeviri eklentisi

Stumple upon nedir?

Bu site sizin ilgi alanlarınıza uygun seçtiğiniz kategorilerde yayın yapan siteleri kategorize eder ve siz bu sitelere daha kolay erişebilirsiniz ayrıca sitenizi de ekleyip doğru kişilere ulaştırabilirsiniz. Stumpleupon bir sosyal medyadır.

Öncelikle siteye üye oluyoruz form doldurmak istemeyenler facebook veya google plus hesabı üzerinden direkt üye olabiliyor.  Üye girişini yaptıktan sonra isterseniz profilinizi düzenleyebilirsiniz. Ardından resimde belirttiğim gibi ilk olarak All Interests butonuna basıp açılan pencerede yine resimde gösterdiğim Edit Interests butonuna basmaktır. Açılan yeni sayfada bir çok kategori ve her kategoriye ait alt kategoriler mevcut burada bilmeniz ve yapmanız gereken sizin sitenizin içerik ve kategorilerine en uygun olanları seçmektir. ilgi alanlarımızı ve kategorilerimizi seçtikten sonra yine All interest butonuna basın burada seçmiş olduğunuz kategoriler gözükür ister seçtiğiniz tüm kategorilerde isterseniz bunların içinden bir tanesi ile ilgili aramalar yapabilirsiniz yapmanı gereken kategoriye tıklayıp sol üstte yer alan kırmızı butona yani Stumple butonu ile arama yapmak butona her bastığınızda yeni bir site açılır videolu olarak ta anlatacağım.

stumpleupon
Stumpleupon ile sınırsız makale ve site bulmanız mümkün

Bu işlemde açılan sayfaları göz kararı inceliyor ve hoşunuza giden yazılar var mı bakıyoruz içeriklerin çoğu yabancı kaynaklı olmakla beraber Türk sitelerine de rastlamak mümkün.Bir site hoşumuza gitti hemen yazı başlığının yada logosunun üzerine gelip sağ tıklıyoruz ve Yeni sekmede aç kısmına tıklayıp bu siteyi yeni bir sekmede açıyoruz. Burada ihtiyacımız olan 4 şey başlıklı paragrafta belirttiğim Google çeviri eklentisi devreye giriyor beğendiğiniz yazı açıkken sağ üst köşede çıkan eklenti ikonuna tıklayıp TÜM SAYFAYI ÇEVİR diyoruz eklenti yazıyı Türkçeye en yakın biçimde çeviriyor. burada bize biraz iş düşüyor çeviri ve kelimeler Türkçe olsa da cümlede yapı bozuklukları olabiliyor zaten kopyala yapıştır yapmayacağız yazıyı bu hali ile okuyup yazıda ne anlatılmak istendiğini anlayıp kendi sitemize doğru bir şekilde yazmamız yeterli olacaktır. Örneğin benim içeriğim yada stumpleupon da bulmak istediğim alan Test Çöz bu kategori ile ilgili arama yapmak istediğimde stumpleupon da Quizz kategorisinde arama yapmam yetiyor. Sizde bu sayede siteleriniz için oldukça çeşitli ve sınırsız içerikler bulabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
Zekice Zekice
0
Zekice
love love
0
love
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
lol lol
0
lol
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
omg omg
0
omg
Havalı Havalı
0
Havalı
win win
0
win
O ne Lan O ne Lan
0
O ne Lan
Mehmet

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gerçekten harika bir yöntem hem sınırsız bir kaynak elde edebiliyorsunuz ayrıca kendi sayfalarınızı da ekleyebiliyorsunuz