Yeni Sezon Gelin Ayakkabısı


30

Aylar öncesinden başlayan düğün hazırlıklarında, en önemli nokta gelinin kendini rahat ve şık hissedeceği kombini oluşturmaktır. Öncelikle gelinlik hanımın kişiliğine vetarzına uygun şekilde seçilir ama ayakkabısız bir gelinlik düşünülemez.

Bu noktada yeni sezon gelin ayakkabısı modelleri içinden seçim yapmakta zorlanan gelinlere özel bu dosyada, 2017’nin trendlerini bulacaksınız.

2017’de Gelin Ayakkabıları

Zarif ve iddialı gelin ayakkabısı modelleri bu sezon da vitrinleri süslüyor ve gelin hanımların seçimine sunuluyor.

Bu sezon gelin ayakkabılarında hemen hemen istediğiniz her model ayakkabı bulunabiliyor. Platform topukların rahatlığı yeterli olmaz ise düz hatta spor gelin ayakkabıları bile bulunabiliyor.

Üstelik spor ayakkabılarında yapılan süslemeler, artık stilettoyu bile aratmayacak kadar şık duruyor ayaklarda. Özellikle düğününde çokca oynamak isteyen hanımların baş tacı olacak gibi görünüyor spor gelin ayakkabıları….

2017’de bir önemli detay bulunuyor yeni sezon gelin ayakkabısı modellerinde. İsteğe bağlı olarak ayakkabılara gelin ve damadın isimleri ya da farklı süslemeler hazırlanabiliyor ayakkabılarda. Şık ol-duğu kadar, dikkat çekici olabilecek bu modeller, yıllarca zarafetle taşınabilecek modeller olacaktır.

Sadelikten yana olanlar için minimalist ayakkabılar son derece sade ve oldukça da şık bir rahatlık sunacak gelin hanımlara düğünlerinde. Bu tür ayakkabılar genellikle babet tarzında tasarlanmış olmakla birlikte gerek platform topuk gerekse stiletto olabarak da hazırlanabiliyor. Sadeliği, yıllarca bu ayakkabıları kullanabilme olanağı da sağlıyor aynı zamanda.

Süslemeler

Düğün günü bir hanımın hayatındaki en unutulmaz ve heyecan verici gündür şüphesiz. Elbette bugünün şanını yakışır şıklığı yakalamaya çalışmaktadır herkes. Ayakkabılardaki şıklık da gelinliğin tamamlayıcısı olarak son derece önemlidir.

Bu sezon ayakkabılarda süslemeler çok çeşitli malzemeler ile yapılmış. En sık gördüğümüz şıklık ayakkabıların taşlarla ışıltı dolu şekilde biçimlendirilmesi.

Çoğunlukla beyaz taşlar ya da inciler ile süslenmiş olan gelin ayakkabılarında isteğe bağlı olarak renkli taşlar da tercih edilebilir.

Diğerlerinde taş işlemelere alışkın olduğumuz için spor ayakkabılarında yapılan taş işlemeler en çok ilgi çekici olanları sanki. Bir anda spor ayakkabısı çok şık bir gece ayakkabısına dönüşebilir bu taş işlemelerle. Rahatlığı da cabası….

yeni sezon gelin ayakkabısı modelleri
yeni sezon gelin ayakkabısı modelleri

Spor ayakkabıları, dantel ya da incilerle de süsleyerek gayet şık bir model yakalamış tasarımcılar. Benzer şekilde yine incilerle süslenen stiletto tarzındaki yeni sezon gelin ayakkabısı modelleri ise hem klasik hem şık bir tarzın sunumları. Stiletto ayakkabılar üzerine yapılan dantel ilaveler de romantik gelinlerin şık seçimleri olabilir.

Pek çok ayakkabı modeli üzerinde uygulanabilen karikatürize gelin – damat figürleri ve isimlerin yazılı olduğu ayakkabılar, eğlenceli gelinlerin tercihi olacak gibi görünüyor.

Renklere gelince klasik olarak beyaz olan gelin ayakkabıları bu sezon biraz renklenmiş. Resimli ya da isimli ayakkabıların renklerinden bahsetmiyorum burada. Ayakkabının kendisi renkli. Örneğin fuşya rengi bir ayakkabı da seçilebilir bu sezon düğünlerinde. Pudra rengi de çokca görebileceğimiz bir diğer renk gelin hanımların ayaklarında.

Sonuç olarak pek çok çeşit ayakkabı bulmak mümkün. Ama seçim nasıl yapılmalı?

Gelin Ayakkabısı Seçimi

Her seçim fazlası ile önemlidir düğünlerde. Bu nedenle de düğüne uygun bir seçim yapılmalıdır. 2017’de yeni sezon gelin ayakkabısı modeli seçilirken en önemli noktalardan birisi düğünün konseptidir. Konsepte uygun seçim şıklığın altını birkaç kez çizebilir.

Örneğin bir kır düğünü yapılıyorsa stiletto ya da yüksek topuklu bir ayakkabı çok rahatsız bir seçim olacaktır. Mutlaka bir yükselti isteniyorsa en azından dolgu topuk seçilmelidir. Ama en uygunu, düz tabanlı bir babet olabilir. Danteller ile süslenmiş bir babet kır düğününde hem rahat hareket edilmesini sağlar hem de şık olur. Bir salon düğününde ise biraz rahatsızlığa razı olan gelinler için stiletto bir gelin ayakkabısı en doğru seçim olabilir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

30
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle