Yeni Smartphone Bilmeniz Gereken 11 Özellik


45

Akıllı telefon almak karmaşık bir süreçtir. Yeterince güçlü olup olmadığını, kamerasının köpeğinizin, tasarımının ve daha fazlasının Instagram değerli fotoğraflarını çekip çekemeyeceği konusunda endişelenmeniz gerekir. Ama bunlar, ne yazık ki, sadece yüzeyi kazıyın.

Önem verebileceğiniz, ancak deneyimlerinizi önemli ölçüde etkileyebileceğini düşünmeniz gereken başka özellikler de var.

Burada yeni bir akıllı telefon alırken kontrol etmeniz gereken bazı gözden kaçan özellikler var.


11 Gelecek Telefon İhtiyacınız Olan Özellikler

Bugün akıllı telefonların çoğunluğu, gerekli öğelerin tümünü işaretler. Bu nedenle, genellikle aşağıdaki hususların önemli olduğu tercihlerinize iner.

 1. Oleofobik kaplama
 2. Gorilla Glass
 3. LCD veya OLED?
 4. Depolama tipi
 5. Doğru yazılım önceden yüklenmiş
 6. ] Selfie’ler için HDR
 7. Özel gürültü önleme mikrofonu
 8. Hızlı şarj
 9. Aksesuar desteği
 10. Bildirim LED
 11. Jiroskop

Bu özelliklerin neden önemli olduğu ve bulunmadığında ne olacağı. 19659005] 1. Pürüzsüz Scrolling için Oleofobik Kaplama

Ekranın çözünürlüğünden ve ne kadar parlak olduğundan, her zaman bakmanız gereken bir başka ayrıntı Telefonun ekranında oleofobik bir kaplama varsa. Jargon bir yana, ekranın herhangi bir gres birikmesini önleyen ekstra ince bir tabakadır.

Akıllı telefonlarda, genellikle parmak izi lekelerinden gelir.

Bu nedenle, telefonun ekranında oleofobik bir kaplama yoksa veya Biri ama kalitesiz, hızlı bir şekilde onun yumuşaklığını kaybedecek ve birkaç dakika içinde yağlı olsun. Çalışmaya devam edecek, ancak kutudan ilk çıkardığınız zamanki kadar dokunaklı olmayacak.

Günümüzde akıllı telefonların çoğunluğu iyi bir oleofobik kaplamaya sahipken, hepsinde mevcut değil. Belirli bir ürünün bir tane olup olmadığını bilmek için bir uzmana veya şirketin kendisine sorabilirsiniz. Ekranın ne kadar hızlı yağlandığını anlamak için bir mağazaya girebilir ve demo parçasını bir süreliğine kullanabilirsiniz.


2. Gorilla Cam Koruma

Cam Koruma

 

Oleofobik kaplamaya ek olarak, ekranın da koruyucu bir tabakası olduğundan emin olmalısınız. Çoğu durumda, Cam Koruma’ı tüm fiyat aralıklarında bulunan Corning adlı bir şirketten alacak.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu paneller şokları ve düşmeleri emmek için ek bir koruma katmanı ekliyor. Telefonun elinizi kaybetmesi durumunda telefonun zarar görmeyeceğini garanti etmemek gerektiğine işaret eder, ancak çarpma miktarını göreceli olarak azaltacaktır.


3. LCD vs OLED: Hangisini Tercih Ediyorsunuz?

OLED ekranlar her zaman üst seviye için ayrılan bir özellik olarak selamlandı. telefonları. OLED paneller daha pahalı olduğu için çoğunlukla doğru olsa da, her zaman daha iyi değiller.

LCD ekranın üst kısmına çıkabileceği çeşitli senaryolar var.

Yeni başlayanlar için, LCD ekranlar özellikle daha parlaktır. Telefonunuzu dışarıda kullanırken İkincisi, LCD ekranlar doygunlukları ve derin siyahları ile bilinen OLED’lere kıyasla daha doğal, gerçek renklere sahipler.

Bu nedenle, hangisinin daha pahalı olduğu değil, tercihlerinize göre seçim yapmanızı tavsiye ederiz.


4 . Depolama Türü Etkileri Yanıt Süresi

Dahili depolama, telefonunuzda gerçekleştirdiğiniz her eylemi etkiler. Çoğu alıcı bir telefonun ne kadar depolama alanına sahip olsa da, performans üzerinde önemli bir etkiye sahip olan depolama türünü gözden kaçırmayı çok ister.

Depolama türü, uygulamaların ne kadar hızlı veri yazabileceğini ve okuyabileceğini belirler. Dışarıdaki en iyi telefonlar UFS 2.1 depolama özelliğine sahiptir, ancak bir bütçe telefonu arıyorsanız, en azından eMMC 5.1’e sahip olduğundan emin olun. Bu bilgilere resmi ürün sayfasında veya üçüncü taraf özellikler platformunda kolayca erişilebilir.


5. OEM’in Yazılım Tarihi

İlgilendiğiniz telefon en yeni yazılımla tanıtılabilir. Ancak, OEM güncellemelerde kanıtlanmış bir sicili yoksa, bu sadece bir hile olabilir. Yazılım güncellemelerini zorlamakta olumlu bir geçmiş, telefonunuzun en yeni yapıyı almak için yaş almamasını sağlar.

Bu öncelikle parçalanma sorunları nedeniyle bir Android endişesidir. Bu nedenle, hangi şirketlerin zamanında güncellemeleri hazırladığını okuyun.


6. Selfies için HDR

Telefon Kamera Görünümü

 

Resimlerdeki ön plan ve arka planın doğru dengesini oluşturmak için, hemen hemen tüm telefonlar bugün kamera modlu olarak gönderilir HDR.

Örneğin, oturduğunuz yerin arkasında keskin bir ışık varsa, HDR, dinamik menzili, zor sahneye rağmen çıkışın etkilenmeyeceği bir şekilde ayarlıyor. Ancak, HDR genellikle arka kamera ile çektiğiniz çekimlerde sunulur.

Ama daha fazla selfie’yi tıklayan biriyseniz, muhtemelen ön snapper için de buna ihtiyacınız var. Bu, OEM’lerin telefonlarına eklemeye başladığı bir şeydir. Bu nedenle, aynı gruba dahil olursanız, ilgilendiğiniz telefon için de bilgi alın.


7. Gürültü Engelleme için Özel Mikrofon

Telefonların her geçen gün daha akıllı ve daha yetenekli hale gelmesiyle, temel bilgiler gölgede kalıyor. Ve bunlardan biri, bir telefon görüşmesi yaparken, belki de bir derste ya da video çekerken kaydedilen mikrofon.

Bu durumlarda zengin bir deneyim sunmak için, bugün çoğu üretici özel bir mikrofon ekliyor. Gürültü iptali için telefonlarına. Bazıları maalesef hala yapmıyorlar. Bir sonraki akıllı telefonunuzu almadan önce bu konuya da bakın.


8. Hızlı Şarj: Tescilli mi yoksa Evrensel mi?

Hızlı şarj, arama yaparken zorlukla karşılaşacağınız yeni bir telefon için. Ancak dikkat etmeniz gereken tek özellik, hızlı şarjın ister evrensel isterse de tescilli olup olmadığıdır.

Tescilli hızlı şarj teknolojileri sadece şirketin resmi, birlikte verilen adaptörü ve kablosu üzerinde çalışır. Bu nedenle, eğer bu bağdaştırıcıyı kaybederseniz veya arıza yaparsanız, genellikle bir evrensel adaptörden çok daha pahalı olan orijinali tekrar satın almanız gerekecektir.


9. Akıllı Telefon Aksesuar Desteği

Bir ürünün aksesuar ekosistemi de önemli bir rol oynar. Bir telefon satın aldıktan sonra, bir vaka, ekran koruyucuları, belki bir şarj yuvası, vb. Almak ilginizi çekecektir.

Belirli bir telefonun iyi bir aksesuar desteğine sahip olmasını sağlamak için, ne kadar iyi bir bilgi olduğunu kontrol etmeniz gerekir. marka, satın aldığınız telefonun popüler olup olmadığına ve son olarak da telefonun seleflerine ve kardeşlerine ne kadar benzediğine bakmaktır.

Bu son bölüm çok önemlidir çünkü telefonun tasarımında çok fazla farklılık yoksa, vaka üreticileri kazandı Apple ürünlerinin çok büyük bir aksesuar seçimine sahip olmasının nedeni bunun için bir çok şey yapmak zorunda değil. Fikrinizi hazırladıktan sonra, parlak yeni cihazınız için gerekli tüm aksesuarları edinmeyi unutmayın.


10. Bildirim LED Işığı

Bildirim ışığı, daha sonra gözden kaçırıp pişman olabileceğiniz küçük bir özelliktir. Bekleyen bir bildirim olup olmadığını veya telefonunuzun tam olarak şarj edilip edilmediğini hızlıca bildirebilir.

Bir grup şirket her zaman açık ekranlarla değiştirmeye başladı, ancak pil ömrüne her şeyden daha fazla değer veren biriyseniz bildirim LED ışığı açıkça gitmenin yolu. Ayrıca, bildirim ışığını tam istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.


11. Jiroskop

Artırılmış Gerçeklik uygulamalarıyla ilgileniyorsanız, jiroskop bileşenini kaçırmayın. Acceromeleter çoğu kullanıcı için yeterli olsa da, telefonunuzun AR için zorunlu olan rotasyonunu belirleyemez. Bu yüzden satın aldığınız telefonun bir jiroskop sensörü olduğundan emin olmalısınız.


Smartphone Donanımını Anlamak

Yukarıda belirtilen özelliklerin hepsine sahip olmak, hangi akıllı telefonun ihtiyaçlarınızı en iyi karşıladığına karar vermenize yardımcı olacaktır. Araştırmanız burada bitmiyor.

Bir akıllı telefonun donanımının temellerini anlamak her zaman yararlı olacağından emin olmak için bunu yapmak ve yapmak için gereken başka teknikler de var.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

45
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle