Ygs Lys Testleri Nerede Çözülür?


37

Ygs lys testleri veya sınavı her yıl 2 milyonu aşkın öğrencinin ve mezunun katıldığı üniversiteye yerleştirme sınavıdır. Ülkemizde bu sınav öğrenciler için hayat memat meselesidir.

Hal böyle olunca da öğrenciler interneti de en iyi şekilde değerlendirmenin yollarını aramakta. İnternet üzerinden ders çalışabilir ve hatta çalıştığınız dersler ile alakalı onlarca test çözebilirsiniz.

Test çözmek için neden internet kullanmalıyım tarzı sorular geliyor. Şöyle bir açıklama yapalım. Unutmayın ki sizin piyasada çözdüğünüz testler aleni testler yani herkesin istediği zaman ulaşıp çözebileceği testler.

Böyle testler sizi diğer öğrencilerin önüne geçirmez sadece başa baş ilerlemenizi sağlar. Bunun yanında internette hazırlanmış testler ise aleni değildir. Bunun için öğrencilerin ciddi bir araştırma yapmaları gerekir.

O nedenle internet üzerindeki testleri çözen öğrenci sayısı azdır. Az kişi çözdüğü için de sizin o testlerden öğrendiğiniz bilgileri çok az kişi daha biliyor olacaktır. Bu durum sizi milyonlarca kişinin önüne atacaktır.

İNTERNETTEN HANGİ TESTLERİ ÇÖZEBİLİRİM?

İNTERNETTEN HANGİ TESTLERİ ÇÖZEBİLİRİM?
İNTERNETTEN HANGİ TESTLERİ ÇÖZEBİLİRİM?

İnternet o kadar derindir ki aradığınız bir şeyi bulamamanız imkansızdır. İnternetin bu denli derin olduğu bir ortamda her türlü ders ile alakalı test bulmanız olağan.

Özellikle son yıllarda YGS LYS testlerindeki sayı artışı internete de yansıdı. İnternet üzerinde milyonlarca YGS-LYS testi bulunuyor. Kendi şahsi testlerinizi bitirdikten sonra son birkaç haftanızı internette ki testleri çözmeye ayırmalısınız.

Özellikle sözel derslerde kitaplarda yer almayan birçok bilgi internette yer alıyor. Bu nedenle genel kültürünüzü artırabilmeniz için interneti etkin bir şekilde kullanmanız şarttır.

İnterneti kullanmanızın size sağlayacağı bir diğer avantaj ise her türlü teste ulaşabilme olanağının olmasıdır. Örneğin YGS matematik dersinde kümeler konusunu çalıştınız çalışmanızın sonunda birkaç testi de çözdünüz ve artık kümeleri tam olarak biliyorum dediniz.

Oysaki kümeler çok derin bir konudur ve yüzlerce soru çeşidi bulunmaktadır. Sizin o yaptığınız şeyleri zaten diğer rakipleriniz de aynı şekilde yapıyor. Siz daha derinlere inmeli ve ÖSYM’nin sorabileceği tarzdaki soruları da çok hızlı çözebilmelisiniz.

YGS LYS TESTLERİ BEDAVA MI?

Bazı siteler ücretli yayınlar yapmaktadır. Bunlara sanal dershaneler adı veriliyor. Bu sitelere üye olabilmek için az biraz para cebinizden çıkması şart. Tabi ücretsiz olan siteler de mevcut.

KOLAYDAN ZORA TEST ÇÖZMEK MÜMKÜN MÜ?
KOLAYDAN ZORA TEST ÇÖZMEK MÜMKÜN MÜ?

Bazı çok ünlü siteler sizden hiçbir ücret talep etmeden binlerce testi sitelerinde yayınlıyor. Tabi şöyle de bir durum var. Bedava olan testlere sizin gibi binlerce öğrenci daha ulaşabiliyor.

Bunun yanında paralı olan sitelere ise genelde çok az kişi üye oluyor. Bu da paralı sitelerde öğrenilen bilgilerin daha değerli olduğunu gösteriyor.

Çünkü ne kadar az kişi sizin bildiklerinizi bilirse bildikleriniz o kadar değer kazanır.

Yine de internette bütçenizi fazla zorlamadan bedava test çöz sitelerinden test çözebilirsiniz.

KOLAYDAN ZORA TEST ÇÖZMEK MÜMKÜN MÜ?

Testler genelde her konu başlığından sonra yayınlanır ve ilk test kolay diğer test orta ve son test zor olur. İnternette ise bazı sitelerde bu duruma uyulmuş bazı sitelerde ise sorular karışık dağıtılmıştır.

Burada önemli olan öğrencinin çözdüğü sorunun kolay mı zor mu olduğuna kendisinin karar verebilmesidir. Bu nedenle karışık testler öğrenciler için her zaman daha faydalı olacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

37
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

2 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes