Yuh Hala İzlemedin mi Dedirten 10 Efsane Film


1 paylaş

Hayatımız boyunca etkisinden çıkamadığımız ve birçok defa izlemek istediğiniz filmler bulunmaktadır. Her ne kadar çoğu zaman için üst üste izlemek sıkıcı da olsa, kimi zamanlarda izlediğimiz zaman büyük bir keyif aldığımız apaçık ortada. Çeşitli listeler görüyoruz çoğu zaman ölmeden önce izlenmesi gereken filmler veya buna benzer başlıklar şeklinde olan, bu filmlerde o kıvamda filmlerdir. İzlemelere doyamayacağınız gibi aynı zamanda izletmekte isteyeceğiniz filmleri sizler için derledik. Bakalım mutlaka izlenmesi gereken filmler nelermiş.

  • The Shawshank Redempton (Esaretin Bedeli)
Esaretin bedeli idmb de dünyanın en çok oy alan filmi
Esaretin bedeli idmb de dünyanın en çok oy alan filmi

İşlemediği bir suç yüzünden onlarca yıl Shawsank Hapishanesi’nde kalan Andy Dufresne ve orada tanıştığı Ellis Boyd Redding ile aralarında geçen inanılmaz dostluk. Harika bir kurgu içerisinde geçen bu film ve Andy’nin hapishanede ki diğer insanlara kazandırdığı bir takım davranışlar, filmi çok daha heyecanlı kılıyor. Bir kere izlemekle yetinemeyeceğiniz filmler kuşağından.

  • The Godfather (Baba)

Corleone aile, Sibirya’dan Amerika’ya taşınırken başlarına geleceklerden habersizlerdir ama bunun için yapacakları yöntem oldukça ilgi çekici olacaktır ve herkesin dikkatini çeken cinstendir. Yaptıkları her şey için haraç isteyen bir mafya grubuna,aynı üslubu kullanınca ve bu durumda kendilerinin mafya değil sadece aile olduklarına inandırmaya çalıştıklarında işler iyice karışır, çünkü tüm Amerika onların mafya olduğuna inanmıştır.

  • Benjamin Button
farklı bir konu ile karşımıza çıkan Benjamin Button izlemeniz gereken filmlerden
farklı bir konu ile karşımıza çıkan Benjamin Button izlemeniz gereken filmlerden

Birinci Dünya Savaşı’nı son zamanların da dünyaya gözlerini açan Benjamin, doğumu sırasında annesini kaybetmiştir. Babası tarafından sahiplenilen Benjamin ise; bir müddet sonra kendisini yaşlılar evinde bulur çünkü o doğduktan bir süre sonra 80 yaşında olarak hayatına devam etmiştir ve bu da babasının onu yaşlılar evine bırakmasına neden olmuştur. İşin garip tarafı da burada başlamaktadır, Benjamin gün geçtikçe gençleşmeye başlar. Asıl hikaye ise buradan sonra devreye girmektedir.

  • Brave Heart (Cesur Yürek)

yüzyıl zamanlarında İskoçlar’ın İngilizler üzerinde ki kurduğu baskıdan meydana gelen bir filmdir bu. İngiliz soyluları, İskoçların yeni evli kadınları ile birlikte olma şansını elde ediyor. William Wallace’ın, ailesi ise İskoçlar yüzünden hayata veda etmişler ve karısı da İngilizler yüzünden hayata göz yummuş. Bunun üzerine William intikam peşindedir ve gerekeni yapacaktır.

  • The Lord of The Rings (Yüzüklerin Efendisi)

Gelecek için geçmişte ki izler temizlenmelidir. Geleceği izlemek ve aynı zamanda bilmek adına çok eski zaman önce kaybolan bir yüzüğü bulmak gerekecektir. Bunun için ise herkes seferber olur ve yüzüğün peşine düşer aynı zamanda kötü güçlerde yüzüğü aramaktadır. Yüzük Frodo’ya ailesi tarafından miras kalmıştır ve ondadır. Genç Hobbit olan Frodo’nun macerası ise burada başlar.

  • Fight Club (Dövüş Klübü)
Dövüş klübü filmi düğümlerin son anda çözüldüğü güzel bir film
Dövüş klübü filmi düğümlerin son anda çözüldüğü güzel bir film

Hayatın sıradanlığından ve aynı zamanda konforundan sıkılan bir grup insan bulunmaktadır. Bunlar bir şekilde bir araya gelerek bu algıyı yıkmaya çalışırlar ve kendilerine yeni bir dünya kurma çabasına girerler. Tyler Durden, oldukça karizmatik bir önderdir ve herkesi çevresinde toplar. Çeşitli eylemlere katılmak isteyen bu gurup öncelikle dövüş kulübü denilen organizasyondan geçmeliler dir. Tabi bu kulübün çeşitli kuralları vardır.

  • The Pianist (Piyanist)

Wladyslaw Szpilman, oldukça başarılı ve o dönemlerde radyolarda yayım yapan bir piyanisttir. Ama İkinci Dünya Savaşı döneminde Almanya Polonya’yı işgal altına almıştır ve Szpilman’ın Polonyalı oluşu onun hayatını kâbusa sürüklemiştir. Musevi olmasına rağmen büyük bir şans karşısında toplama kampına girmemiştir ve Varşova’nın gettolarında yaşamak durumunda kalmıştır. Ta ki Alman bir subay onu fark edene kadar, bu Alman subay sayesinde hayatı değişecek olan Spzilman, o ana kadar ise birçok zorlukla savaşmak durumunda kalmıştır.

 

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

1 paylaş

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Öfkeli Öfkeli
0
Öfkeli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Zekice Zekice
0
Zekice
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Havalı Havalı
0
Havalı
O ne Lan O ne Lan
0
O ne Lan

0 Yorum

Test Kafe

Kalfa

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum
Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle