Kendin Gibi Yaşayarak Zayıflamak İstermisin


47

Aslın da fazla kilolar gibi bir çok sorunun kaynağı da kendimiz gibi yaşamadığımızdan kaynaklanıyor. Peki nedir kendin gibi olmak ve kendin gibi yaşamak.

İnsanın kendisi olması olduğu gibi yaşamasıdır. Daha da açmak gerekirse insan yaratılışı nasıl ise o şekilde yaşamalı.

İnsan anatomisi yapıya çok uygun yaratılmış anatomiyi fazla yada eksik kullanmak insana zarar verir
İnsan anatomisi yapıya çok uygun yaratılmış anatomiyi fazla yada eksik kullanmak insana zarar verir

Var sayalım bir tekerlek kullanımı gereği yuvarlaktır ve kullanımına en uygun şekilde tasarlanmıştır.

Yuvarlak değilde dörtgen yada üçgen olsa kullanılmaz. İnsan anatomisi de öyle yaratılan her organ başka işlere ve işlevlere yarıyor ve her organın o işlevi yerine getirmesi gerek. İnsan oğlu ilk çağlarda bunu yerine getiriyordu.

Bir örnek verelim

Yaratıcı bize 1 çift bacak vermiş ne için? tabi ki yürümek için koşmak için yani yürümemiz koşmamız gerek aksini düşünelim yani şuan ki çağı insanlar hareketsiz.

10 metrelik yere araçla gidenlerden akşama kadar oturanlara çağ rahatlık getirdi peki rahatlık insana ne getirdi?

Beslenmemiz de de durum farklı değil topraktan değil marketten yiyoruz bir çoğumuz toprak ile marketin arasında ki farkı anlayamaz çünkü topraktan hiç beslenmedi.

topraktan beslenmek
topraktan beslenmek

Diğer bir örnek ise sigara kullanımı ciğerlerimiz vücudumuza gerekli oksijeni sağlıyor ve hava için yaratılış yani orayı siz sigara dumanı ile doldurursanız vücudunuz iflas etmeye başlar.

Aşırı kilolar sağlıksız hayatlar stres çağın en büyük hastalığı ki gelecek bu hastalığın ileride daha da artacağının sinyallerini veriyor.

Peki söz konusu durumu nasıl atlatacağız bunun bir yolu var mı tabii ki de var yazımın başında da belirttiğim gibi Kendin gibi yaşayarak!

Ben başlıklar altında bir kaç yöntem önereceğim kendimin de kullandığı ve gündelik hayatta yaptığınız işleri aksatmayacak ayrıca bir zaman gerektirmeyen yöntemler gelin hep beraber bu yöntemlere bakalım eminim sizde deneyeceksiniz.

Zayıflamak için uygulaması kolay 4 yol

  • Merdivenleri inin çıkın. Eminin ki bir çoğumuz şehirde ve yüksek binalarda yaşıyor aslında bulunduğunuz katın 1. kat olması bile yeterli. Çoğu zaman görüyorum adam 20 yaşında delikanlı 1. kata asansör ile çıkıyor mantık olarak ne kaybedip ne kazandığını düşünelim. Kazancı en fazla 30 saniye kaybettikleri çok fazla. Sizde eğer ki katlı bir bina da oturuyorsanız zaruri olmayan durumlarda (hastalık yaşlılık sakatlık) merdivenleri kullanın bacak kaslarınızı kalbinizi ciğerlerinizi şöyle bir açın güçlendirin ne yağ kalır ne kile damarlar açılır kalp güçlenir kan tazelenir.

    yürümenin sağlığa faydaları zayıflamak için yürü
    yürümenin sağlığa faydaları zayıflamak için yürü
  • Bir kaç durak erken inin. Sahsi aracı olanları ve yürümeyi sevenleri çıkartırsak geriye kalan nerede ise herkes şehir içi yolculuklarda toplu taşıma araçlarını kullanıyor. Varacağınız durak belli herkes ineceği durağı bilir ister gidişlerde isterseniz de eve dönüşte 1 veya 2 durak hatta bir kaç zaman sonra artırarak erken inin ve gideceğiniz yere yürüyün yürümekten zarar gelmez en fazla 1 bilemedin 2 dakika gecikirsiniz.
  • Araçları bırakın. Arkadaşlar günümüzde bir değim türetilmiş tabiri caiz ise derler ki “Sıçmaya bile araba ile gidiyor” şöyle bir baktığımızda oldukça da doğru. Arabayı alan trafikte yollar tıklım tıklım araç 2 sokak aşağıdaki markete bile araçla gidiliyor. Bundan 100 yıl önce 1000 yıl önce de insanlar araçsız yaşıyordu ama yaşıyorlardı kimse araçsız ölmez yani.
  • Yine merdivenler Alışveriş merkezlerinde olsun üst ve alt geçitlerde yürüyen merdivenler vardır. Saysan 20 ya da 30 basamak çıkacaklar ama genci yaşlısı herkes yürüyen merdiven ile inip çıkıyor. Bu alışkanlıklarımıza son vermemiz gerekiyor ve Kendimiz gibi yaşamamız gerekiyor sağlıklı ve mutlu kalın

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

47
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

3 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle