Zerdeçal İlaçlara Üstün Gelen 10 Faydası


47

Zerdeçal,  hiç tartışması gezegen üzerindeki en faydalı bitki ve baharatların başında gelmektedir. Şu anda onda pek çok iyileştirici özelliği vardır. Zerdeçal faydaları ve ünlü şifa biri kurkumin bileşikler kanıtlayan yayınladı.

Bu tüm bilim en sık belirtilen şifalı otlar biri olarak listenin en üstünde zerdeçal koyar ve bir sonraki en popüler çalışılan otlar sarımsak, tarçın, ginseng, zencefil ve dahil süt devedikeni .

Curcumin’e atıfta bulunan 6000’den fazla çalışmanın en enteresan bulgusu, zerdeçal konvansiyonel tıp ile karşılaştırıldığında, faydaları birçok farmasötik tıpınkiyle aynıdır.

Aslında, bir dizi çalışma bile kurkumin kullanıyor olduğunu bildirmişlerdir daha kesin reçeteli ilaçlar daha avantajlı.


Zerdeçalin Sağlığa Faydaları

Araştırmayı incelerken, zerdeçal faydalarI bu 10 ilacın ötesine geçiyor:

 • Antienflamatuar ilaçlar
 • Anti depresanlar (Prozac)
 • Kemoterapi
 • Anti-koagülanlar (Aspirin)
 • Ağrı kesici
 • Diyabet ilaçları (Metformin)
 • Artrit ilaçları
 • İnflamasyonlu Bağırsak Hastalıkları İlaçları
 • Kolesterol ilaçları (Lipitor)
 • Steroidler

Şimdi spesifik hastalıkları tersine çevirmek için zerdeçalin faydalar üzerine yapılan araştırmalara derinlemesine atlayalım.


Zerdeçal Faydaları Trump İlaçları

Liste daha uzun olmasına rağmen, potansiyel olarak tersine dönen hastalığında zerdeçayla karşılaştırıldığında solgun 10 ilaç seçtik. Bu raporu okuduğunuzda, curcumin’in geleneksel tıbbi yaklaşım üzerine sahip olduğu en güçlü avantajlardan birinin yan etkilerin olmaması olduğunu unutmayın.

1. Antikoagülanlar / Antiplateletler

Tıbbi müdahale genellikle kan pıhtılaşmasını yavaşlatan ve önleyen aşağıdaki ilaçları içerir:

 • Aspirin
 • Klopidogrel (Plavix)
 • Diklofenak
 • Enoksaparin (Lovenox)
 • Ibuprofen (Advil, Motrin, diğerleri)
 • Naproksen
 • Warfarin (Coumadin) ve diğerleri.

Ne yazık ki, bu ilaçlarla (örn., Derin ven trombozu ve pulmoner emboli) tedavi edilen rahatsızlıkları olan insanlar için bu yaklaşım her zaman en akıllıca karar olmayabilir. İbuprofen doz aşımı böyle yaygın bir sorundur. Aşırı kanama ve kanama gibi ortak yan etkilere ek olarak, antikoagülanlarla ilişkili riskler bol miktarda bulunur ve sırt ağrısından baş ağrısına kadar solunum güçlüğüne kadar her şeyi içerir.

Zerdeçal, aşırı derecede fazla miktarda alınmadıkça, nispeten bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Ek olarak, 1980’lerin ortalarında bazı çığır açan çalışmalardan beri, zerdeçalte bulunan curcumin, araştırmacılar tarafından vasküler tromboz olanlara gerçekten daha iyi bir seçenek olarak önerildi.

2. Anti-depresanlar

İnsanlar üzerinde yapılan çok az çalışma yapılmış olsa da, düzinelerce araştırma çalışması, zerdeçalin laboratuar hayvanlarındaki depresyon belirtilerini düzeltmede özellikle etkili olduğunu kanıtlamıştır.

Bu sorunu gidermek için, dergi Fitoterapi Araştırma bu geçtiğimiz yıl inanılmaz yenilikçi çalışmanın sonuçlarını yayınladı. Çalışma gibi major depresif bozukluk (MDB) tanısı alan 60 gönüllü, aldı manik depresyon , ve kurkumin ile tedavi edilen hastalar karşı sayılırdı nasıl belirlemek için gruba bölmek fluoksetin (Prozac) ve ikisinin bir kombinasyonu.

Tüm hastaların Zerdeçalin’i iyi tolere ettiği keşfedilmesinin yanı sıra, Zerdeçalin depresyonun yönetiminde Prozac kadar etkili olduğunu keşfettiler.

Yazarlara göre, “Bu çalışma, sağlayan ilk klinik kanıtları Zerdeçalin Hafif Depresyon hastalarında tedavisinde etkin ve güvenli bir tedavi olarak kullanılabileceğini.”

3. Anti-inflamatuarlar

Muhtemelen, Zerdeçal’in en güçlü yönü, iltihabı kontrol etme kabiliyetidir.

Journal Oncogene birçok anti-inflamatuar bileşiklerin değerlendirilerek tespit bir çalışmanın sonuçlarını geçme aspirin ve ibuprofen olan en az etkili iken, Zerdeçal’in, dünyanın en etkili anti-enflamatuvar bileşikler arasındadır .

İnceltme, insanlara bilinen hemen hemen her hastalık süreci için insanları riske attığından, bu haber, çalışma yapıldıktan sonra dünyanın her evine ulaşmış olmalıydı.

Kanser gibi hastalıklar günümüzde ülseratif kolit , artirit, yüksek kolesterol ve kronik ağrı iltihap sonucu olabilir.

Eğer kronik hastalık ile ilgili diğer bazı maddelerde Aşağıda göreceğiniz gibi, aklınızda bu bulundurun: Hastalık ters için Turmeric anahtar koyunda iltihabı tutmak için yeteneğidir olabilir. 

4. Artrit yönetimi

Zerdeçal’in güçlü anti-enflamatuar ve ağrı azaltıcı özellikleri bilinir çünkü, bir çalışma artrit ilaçlar (için zerdeçal yararlarını karşılaştırmak için 45 romatoid artrit hasta üzerinde yürütülmüştür diklofenak sodyum sızdıran gut gelişme riski insanları koymak ve), kalp hastalığı.

Çalışma bu gönüllüleri üç gruba ayırdı: tek başına curcumin tedavisi, tek başına diklofenak sodyum ve ikisinin bir kombinasyonu. Duruşmanın sonuçları gözlemci açıladı:

Curcumin grubu genel [Hastalık Aktivitesi Skoru] skorlarında en yüksek iyileşme yüzdesini gösterdi ve bu skorlar diklofenak sodyum grubundaki hastalardan anlamlı olarak daha iyi idi. Daha da önemlisi, curcumin tedavisinin güvenli olduğu ve herhangi bir yan etki ile ilişkili olmadığı bulundu. Çalışmamız, aktif RA’lı hastalarda curcumin tedavisinin güvenliliği ve üstünlüğü için ilk kanıtı sağlamakta ve RA ve diğer artritik koşullardaki hastalarda bu bulguları doğrulamak için gelecekteki büyük ölçekli çalışmalara olan ihtiyacı vurgulamaktadır.

Tarafından yayınlanan Fitoterapi Araştırma 2012 yılında, bu çalışmanın sonuçları zerdeçal çeşitli farklı türde muzdarip insanlar üzerinde var gibi inanılmaz etkileri kurkumin zengin bitki değerlendirmek için daha fazla insan araştırma teşvik etmiştir.

5. Kanser tedavisi

Bilim adamları Zerdeçal’in hastalıkları tersine çevirme konusunda ele aldığı çeşitli konuların arasında (çeşitli türden) kanser en kapsamlı araştırılmış konulardan biridir.

Kanser hücreleri üzerine yapılan bir dizi laboratuar çalışması, Zerdeçal’in antikanser etkilere sahip olduğunu göstermiştir. Kanser hücrelerini öldürüp daha fazla büyümesini engelleyebiliyor gibi görünüyor. En iyi etkiye sahip ilgili meme kanseri ,bağırsak kanseri , mide kanseri ve cilt kanseri hücreleri. 

Bir laboratuarda Zerdeçal ile kemoterapiyi bağırsak kanseri hücrelerini tedavi eden 2007 Amerikan çalışması, kombine tedavinin tek başına kemoterapiden çok kanser hücresini öldürdüğünü gösterdi. 

Laboratuar çalışmaları, Zerdeçal’in kanser gelişimini, büyümesini ve yayılmasını etkilediğini de göstermiştir. Araştırmacılar, Zerdeçal’in kemirgenlerde kansere neden olan enzimlerin oluşumunu engellediğini bildirdi.

Son zamanlarda, Zerdeçal tümör boyutunu azaltma ve kanser hücrelerini öldürme kabiliyeti nedeniyle çok odak aldı.

Alt satır: Zerdeçal yardımcı olmak için inanılmaz iyi çalışıyor kanser doğal tedavi ve meme kanseri, kolon kanseri ve cilt kanseri tedavisinde de etkilidir.

6. Diyabet yönetimi

Kan şekerini düşürmek ve insülin direncini tersine çevirmek için diyetinize zerdeçal eklemekten başka doğal bir muamele yapılmamaktadır.

2009 yılında, Biyokimya ve Biyofizik Araştırma Communications zerdeçal ile tamamlayan diyabet ters nasıl yardımcı olabileceğini araştırdı Auburn Üniversitesi’nde dışında bir çalışma yayınladı.

Çalışma zerdeçal kurkumin anlamıyla olduğunu keşfetti 400 kat daha güçlü metformin (ortak bir diyabet ilacı) daha yardımcı olabilir insülin duyarlılığını artırır AMPK aktive ters Tip 2 Diyabet .

Düzeltme ek olarak diyabet nedenleri , kurkumin da insülin direnci ve hiperglisemi ile ilgili konularda birçok ters yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Örneğin, diyabetik nöropati ve retinopatiyi düşünün. Şeker hastalığının en yaygın komplikasyonlarından biri, körlüğe neden olan hasar görmüş kan damarlarıdır.

Bir çalışma kurkumin ile tamamlayan nedeniyle diyabetin bu korkunç komplikasyonu geciktirebilir bulundu anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri .

7. Sindirim sistemi tedavileri

Çoğu zaman, sindirim ve mide şikayetlerine sahip kişiler tıbbi müdahalelere karşı toleranssız hale gelir, çünkü mide florası zaten tehlikeye girmiş ve ilaçlar mukozal astarı tam anlamıyla koparabilir.

Inflamatuar bağırsak hastalığı (IBS yönetmek için kurkumin yeteneğini değerlendiren tüm çalışmaların derinlemesine bir analiz Crohn hastalığı ve ülseratif kolit) bulundu durumlarının kurkumin alarak böylece önemli ölçüde geliştirilmiş, çünkü birçok hasta kendi reçete kortikosteroid alarak durdurmak başardık! 

IBD (inflamatuar bağırsak hastalığı) olan birçok hasta için, kortikosteroidler ağrı semptomlarını düşürür ancak zamanla bağırsak astarına zarar verirler ve bu durum durumu daha da kötüleştirir.

Bununla birlikte, Zerdeçal’in ile takviye, bu yan etkilere sahip değildi ve antienflamatuar özellikleri nedeniyle bağırsakların iyileşmesine gerçekten yardımcı oldu ve iyi bakterilerin (probiyotiklerin) büyümesini destekledi.

8. Kolesterol regülatörleri

Kalp hastalığının ABD’deki böylesi bir sorundur nedenlerinden birisi, insanların endişe verici bir oranda pre-diyabet (aşırı kan şekeri) geliştiriyor olmasıdır.

Buna karşılık, diyabet ve benzeri olmayan diyabet denilen ortak bir komplikasyon muzdarip oksidatif stres zarar veren kan damarlarının içini. Arterlere olan bu hasardan dolayı, kolesterol, LDL kolestrolünün yüksek düzeylerine yol açan hasar gören alanları düzeltmek için birikmeye başlar.

Geleneksel olarak, statin ilaçları (Lipitor gibi) böbreklere ve karaciğere zarar verdiği ve bir takım ölümcül yan etkilere neden olduğu bilinmektedir. Kolestrolü düşürürler, ancak yüksek kan şekeri seviyeleri ve iltihaplanmanın neden olduğu oksidatif stres olan gerçek nedene değinmezler.

Neyse ki, tıp doktorları statin ilaçlarının tehlikeli yan etkilerinin gittikçe daha fazla farkına vardı Zerdeçal ve balık yağı gibi doğal alternatifleri reçete ediyorlar!

Yapılan bir çalışmada Ar-Ge İlaçlar kurkumin eşit veya oksidatif stresi ve inflamasyonu azaltmak diyabet ilaçları yüksek kolesterol tedavisinde daha etkili olduğu bulunmuştur .

Bunun gibi etüdler, ilaç firmalarına maalesef gerçek şey kadar işe yaramayacak sentetik bir Zerdeçal şekli denemek ve dizayn etmelerine neden oluyor.

9. Ağrı kesiciler

Bilimsel topluluklarda Zerdeçal’ın daha yaygın kabul gören özelliklerinden biri, acıyı yönetme kabiliyetidir.

Sadece geçen yıl European Journal of Pharmacology kurkumin doğal Diyabetik sıçanlarda opioid sistemini aktive keşfetti araştırma yayınladı. Tipik olarak uyuşturucularla manipüle edilen bu doğal süreç, vücudun kendine özgü ağrıdan kurtarmaya yönelik tepki olarak işlev görür.

Diyabetik ağrı koşullan ile sınırlı kalmamakla birlikte, geçen yılın sonlarında yayınlanan ilginç bir araştırma,Zerdeçal tarafından tedavi edilebilen geniş ağrı koşullarına dair bir ipucu vermektedir.

Örneğin, şiddetli yanıkları ele alalım. Tipik olarak, yanık kurbanları tehlikeli opioidler ve nonsteroidal anti-inflamatuarlarla tedavi edilir. Ancak, anti-inflamatuar faydaları, Cerrahi Araştırma US Army Enstitüsü Zerdeçal yerine bu geleneksel ilaçların yanıkları tedavi etmek için kullanılması gerektiğini düşündürmektedir.

Bu noktada eğilim netleşmeli. Zerdeçal ve diğer kurkumin zengin bitkilerin tedavi amaçlı kullanımı, geleneksel tıbbi tedavilerin doğal ağrı kesici olarak meşru olduğu sonucunu çıkarıyor.

10. Steroidler

Son olarak, zerdeçalin kortikosteroidlerin normal olarak nasıl tedavi ettiği birçok koşuldan yararlandığını inceleyeceğiz:

 • Sedef hastalığı
 • Lupus
 • Romatoid artrit
 • Skleroderma
 • Kronik ağrı              

1999 yılında atılım klinik çalışmalarında, kurkumin tedavi yeteneğine sahip olduğu bulunmuştur .Tipik olarak bu durum steroidlerle tedavi edilmiş ancak günümüzde yerine Zerdeçal reçetelemek için fonksiyonel tıp uygulamaları yapan tıp doktorları için yaygın bir durumdur.

Zerdeçal tarafından hafifletilen acı miktarını size vermek için, aşağıda İngiltere’nin Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) tarafından listelenen steroid yan etkilerin bir örneği verilmektedir:

 • Akne
 • Astım
 • Kanser
 • Katarakt
 • Gecikmiş yara iyileşmesi
 • Diyabet başlangıcı
 • Glokom
 • Hipertansiyon (yüksek tansiyon)
 • İştah artışı (kilo artmasına neden olur)
 • Hazımsızlık
 • Uykusuzluk hastalığı
 • Böbrek ve tiroid sorunları
 • Duygudurum bozuklukları (bipolar bozukluğu taklit eden saldırganlık, sinirlilik ve hızlı ruh hali değişiklikleri dahil)
 • Kas Güçsüzlüğü
 • Mide bulantısı
 • Enfeksiyon riski
 • Bebeğin büyümesi çocuklarda
 • Taşikardi (hızlı kalp atışı)
 • İnceltici cilt (kolay morarmaya yol açar)

Sonuçta, ölümcül komplikasyonları büyük miktarda göz önüne aldığımızda, bu 10 ilaç vücudunuzu risk altına sokar, tedavi edici Zerdeçal almanın çoğu ilaçtan daha üstün olduğunu görmek kolaydır.

Yukarıdaki hastalıklardan herhangi birine sahipseniz, önce bu doğal yaklaşımı düşünmek isteyeceksiniz. Hastalanmayanlarınız için, zerdeçal alarak önleyici bir önlem olarak size hizmet edeceksiniz.


Zerdeçal’in Yan Etkiler

Bazı insanlar özellikle deri maruziyetinden sonra zerdeçal üzerine alerjik reaksiyonlar bildirmiştir. Tipik olarak bu hafif, kaşıntılı bir döküntü olarak görülebilir. Ek olarak, yüksek dozda zerdeçal aşağıdakilere neden olduğu gözlemlenmiştir:

zerdeçalın faydaları yan etkileri
zerdeçalın faydaları yan etkileri
 • Mide bulantısı
 • İshal
 • Artan kanama riski
 • Karaciğer fonksiyon testlerinde artış
 • Hiperaktif safra kesesi kasılmaları
 • Hipotansiyon (kan basıncını düşürür)
 • Gebe kadınlarda uterus kontraksiyonları
 • Menstrüel akışın artması

Bazı ilaçları kullananlar, zerdeçal yemeklerinde veya bunlarla takviye yaparken dikkatli olmalıdır. Zerdeçal, aspirin, klopidogrel ve varfarin gibi anti-koagülanlara müdahele edebilir. Ayrıca non-steroidal, anti-inflamatuar ilaçlar gibi ilaçları da etkileyebilir. Her bitki veya takviyede olduğu gibi, gerektiği gibi kullanın.

Reçeteli ilaçlar üzerinde olmanız gereken konumdaysanız, diyetlerine bol miktarda taze, organik zerdeçal içermesi gerekliliğini azaltmayın, çünkü ilacın olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Yayımlanan bir çalışmada Eczacılık ve Farmakoloji Dergisi prednisolon (steroid) ile Zerdeçal’in etkin bir şekilde bu tehlikeli ilaçların yan etkilerini azalttığını açıklamaktadır.


Zerdeçal Tarifler

Diyet içine zerdeçal faydaları dahil olmak üzere favori tarifleri biridir zerdeçal çayı “sıvı altın” .

 

Ayrıca, alıcı zerdeçal yumurta kahvaltı Zerdeçallı havuç çorbası diyet daha zerdeçal almak için mükemmel bir yoldur.

Günün sonunda araştırma kendi kendine konuşuyor ve HERKESİNİN neden zerdeçal biçiminde olmamasının bir sebebi olduğunu düşünemiyoruz.

İster bir takvime veya gıdalarınıza lezzet katacak bir baharat olsun, vücudunuzun zerdeçal faydalarından kesinlikle memnun kalacaksınız!


Zerdeçal takviyeleri 

Diyetinize zerdeçal eklemekle birlikte, ek formda Zerdeçal almayı düşünebilirsiniz. Ben şahsen, zerdeçalın CO2 ile özümlenmiş halini tüketmeyi öneririm.

Ayrıca, yayınlanan bir araştırmaya göre Planta Medica,  piperine içeren karabiber, birlikte zerdeçal alarak, tüm vücuda zerdeçal emilebilirliği geliştirir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

47
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

4 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes