Zombi Hapı Flakka Hakkında Merak Edilenler


45
32 paylaşım, 45 puan

Son günlerin gündemine bomba gibi düşen zombi hapı olarak anılan Flakka, tüm dünyada tedirginlikle karşılanıyor. Uzmanlar bu konuda özellikle ebeveynleri uyararak, alındığında anormal davranışlara sebep olan Flakka hakkında dikkatli olunması gerektiğini vurguluyorlar.

Son zamanların en tehlikeli uyuşturucusu olarak bilinen Flakka, sentetik uyuşturucu türlerinin en güçlüsü olarak tanımlanıyor. Bu uyuşturucu tüm bu özellikleriyle toplumsal açıdan büyük bir tehlike oluşturuyor.

Flakka ‘nın yarattığı tehdide değinmeden önce, flakka nedir konusuna bir netlik kazandırmamız ve bu uyuşturucunun içerdiği maddeler ile yarattığı etkilere değinmemiz gerekecek.

Flakka Nedir?

Alan kimselerin bilincini yitirmesine ve garip davranışlarda bulunarak saldırganlaşmasına neden olan Flakka, bu özelliği dolayısı ile zombi hapı olarak ifade ediliyor.

Bu uyuşturucunun içeriğinde alpha-PDP maddeleri bulunmakla beraber, Flakka görünüm itibari ile banyo tuzunu andırıyor. Ancak yarattığı etkiler son derece tehlikeli. flakka nedir sorusuna kısaca, “dünyanın en kötü etkilerini yaratan uyuşturucusu” cevabını verebiliriz.

Flakka, alındıktan sonra kişi bilincini tamamen yitiriyor. Çeşitli halüsinasyonlar gören kişi, gerçeklik algısını yitirerek, gördüğü halüsinasyonu gerçek zannediyor.

Bu sebeple saldırganlaşmaya ve çevresindeki her şeye, herkese zarar vermeye başlıyor. Aynı zamanda bu uyuşturucuyu alan kişi, kendisini aşırı derecede güçlü hissediyor.

Dolayısıyla bu durumda kişinin saldırgan davranışlarına müdahale etmek zorlaşıyor. Çevresindeki kimseleri tanımadığı için herkesi bir düşman olarak algılayan kişi, herkese büyük bir şüphe ile yaklaşıyor.

Yani bu uyuşturucuyu alan kimse, yanında çok yakın bir arkadaşı bile olsa, onu bir tehdit olarak algıladığı için ona rahatlıkla çok büyük bir zarar verebilecek duruma geliyor.

Flakka alan kimselerin gözleri bilinçsizce bir boşluğa takılıyor ve el, kol hareketlerinde bir dengesizlik gözlemleniyor.

Flakkanın Zararları

Flakkanın zararları
Flakkanın zararları

Flakka son derece ucuza temin edilebilen bir uyuşturucu olduğundan tüm dünyada büyük bir hızla yaygınlaşıyor. Bu yaygınlaşma, herkesi bu konuda adeta dehşete düşürürken, uzmanlar bu uyuşturucunun hem kullananlar hem de toplum açısından ölümcül zararları üzerinde duruyor.

Flakkanın zararları alan kişilerin saldırganlık boyutunu, insan eti yemeye kadar götürüyor. Bu madde direk olarak insan beynini etkisi altına alıyor. Bu etkiyle kalıcı beyin hasarına yol açabilen Flakka kullanan kimseler, genellikle hayatlarını kaybediyorlar.

Günümüzde bilinen en tehlikeli ve güçlü uyuşturucu olan Flakka, vücudun beyin fonksiyonları başta olmak üzere, kalp sistemi, dolaşım sistemi üzerinde de son derece olumsuz etkilere sahip.

Aynı zamanda flakkanın zararları arasında bu maddenin etkisinde olan kişilerin etraflarındaki kimselerin üzerine hiç beklenmedik bir anda saldırarak, yüzlerini parçaladıkları kameralara yansıyan durumlardan biri.

Bugüne kadar bilinen en tehlikeli uyuşturuculardan biri olan Bonzai de, Flakka gibi sentetik bir uyuşturucu olarak tanınıyordu.

Ancak bu iki uyuşturucu, içerik bakımından birbirinden tamamen farklı maddeleri içeriyor. Hatta yarattığı etkiler göz önünde bulundurulduğu zaman Flakka, çok daha zararlı bir madde olarak ifade ediliyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

45
32 paylaşım, 45 puan
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

2 Yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle