Zombilere Yakalanmadan Köprüyü Geçebilir misin?


54

Selamlar yine güzel bir hikaye ve mantık sorusu ile karşınızdayım dedektiflik testleri oldukça ilgi gördü bu sebeple bu alanda biraz daha yazma kararı aldım diğer Dedektiflik testleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hikaye

Boğaziçi üniversitesinden emekli olan yaşlı bir profesör olan Halit bey uzun yıllar boyunca kafayı  Türkiye’de yapılan gizli deneylerle bozmuştur.

Kendisinin de bir zamanlar bu deneylere katıldığını iddia etse de kimse ona inanmamış ve alay konusu olmuştur. Tarihler 20.05.2017 gösterirken henüz sabah kahvaltısını yapmamıştı ki kapısı çalınır eşi kapıyı açtığında 3 kişi Halit bey ile görüşmek istediklerini söyler.

Cilo Dağı – Hakkari

İçeri girdiklerinde Halit beyin gözleri mutlulukla dolar çünkü gelenlerden biri en iyi öğrencilerinden biri olan Cengiz hocadır diğerleri ise onun asistanı Buket ve Orhan’dır.

Birazcık sohbetin ardından Cengiz hoca mevzuya girer amacı Halit beyin yılardır uğraştığı gizli deney olayını açığa çıkarmaktır.

O gün akşama kadar sohbet ettikten sonra bu işi yapmaya karar verirler ve ertesi gün için Hakkari’ye gitmek üzere yola çıkarlar.

Hedefleri Buzullarla kaplı Cilo Dağıdır. Türkiye’nin 2. en yüksek dağıdır burası. Yüksekova ilçesine geldikten sonra 1 gün burada konaklarlar ertesi gün sabah yola çıkarlar.

yaklaşık 5 saatlik bir katır seyahatinin ardından yürümeleri gereken bir araziye gelirler Bu esnada Halit bey buraları daha önce hatırladığını ileride eski bir köprü olduğunu söyler. Köprüye vardıklarında hava iyice kararmış ve içlerinden en genç olan Orhan elindeki fener ile önde gidiyordu.

Köprüye geldiklerinde köprünün sağlam olmadığını ve bastıkları yerdeki bazı tahtaların düştüğünü gördüler bu yüzden hepsi birden değil 2 kişi olarak karşıya geçtiler. Orhan Cengiz hocaya burada beklemelerini kendisinin yukarıya çıkıp orada ne olduğuna bakmak istediğini söyledi yukarıya çıktığında bir kapı ve yanında da bir düğme vardı.1

Merakına yenik düşen Orhan kapıyı açtığında içeriden onlarca Zombi çıkmaya başladı Orhan ardına bile bakmadan kaçtı olanları arkadaşlarına anlattı.

Durumu değerlendiren Halit bey bir hesap yaptı ve zombilerin 17 dakika sonra burada olacaklarını söyledi yani 17 dakika içinde herkes karşıya geçmiş olacak ve Orhan’da köprünün ipini kesip zombilerin geçmesini engelleyebilecek.

Lakin bazı koşullar var ve düşünülmesi gerekiyor:

  1. Grubun en hızlı koşucusu Orhan ve köprüyü 1 dakikada geçebiliyor.
  2. Buket 2. hızlı koşucu ve köprüyü 2 dakikada geçiyor.
  3. Cengiz hoca köprüyü 5 dakikada geçiyor.
  4. Halit bey ise yaşlı bu yüzden köprüyü ancak 10 dakikada geçebiliyor.

Ayrıca ellerinde 1 tek lamba var ve bu lamba olmazsa akşamın karanlığında düşmüş olan tahtaların olduğu boşluklara basıp aşağıya düşebilirler köprü de en fazla 2 kişiyi taşıyabiliyor.

Deney alanı sarp kayalıkların üzerine yapıldığı için köprü dışında geçilecek bir yerde yok bu şartlar göz önüne alındığında grubu 17 dakika içinde karşıya geçirecek planı bulabilir misin?

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Maceracı grubu köprüden geçir %%personality%%

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

54
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

Bir yorum


Ne Paylaşmak İstersin?
Kişilik Testi
Kişilik testi oluştur
Doğru Yanlış
Doğru Yanlış testi oluştur
Anket
Bir Anket oluştur
Makale
Makale oluştur
Liste
Klasik bir liste oluştur
Caps
Özel Caps'lar yapmak için kendi resmini yükle