Zyxel WRE6505 Kablosuz Ağ Genişleticisi


42

İnternet erişimi aşaması içerisinde kullanıcıların en büyük sıkıntı çektikleri durumlardan biri de kurdukları kablosuz ağın konutun her tarafında aynı sinyal seviyesine sahip olamamasıdır. İnternet erişimi aşaması içerisinde kullanıcıların en büyük sıkıntı çektikleri uygulamalardan biri de kurdukları kablosuz ağın evin her tarafında aynı sinyal seviyesine bulunmamasıdır. Eviniz çok büyük olduğu zaman, modeminizden istediğiniz verimi alamamanız durumunda ya da bağlantınız iyi değilse ZyXel’in WRE6505 adlı kablosuz ağ genişleticisi sizlerin işinize oldukça yarayacak.

Zyxel WRE6505’i şu an piyasa üzerinde 209 TL fiyat etiketiyle yer alıyor. Üzerine düşen işi iyi bir şekilde yerine getiren bu yeni cihaz, kurulum ve kullanım noktaları içerisinde, ağ menziliyle ilgili sıkıntı yaşayanların yardımına koşacaktır.

Kimler Almalı?

Kablosuz ağının menzili konusunda ilgili sıkıntı yaşayan kullanıcılar Zyxel WRE6505’i tercih ediyor. Ev ve ofis kullanımları için ürün son derece uygun olarak bulunuyor.

Geniş konutların en büyük sıkıntısı olarak bulunan kablosuz ağ problemini, Zyxel WRE6505 ile kolayca aşabilirsiniz.

Modemin konumu ve duvarların yerleşim sorunundan oluşan kaynaklanan kablosuz ağ problemleri de bir o kadar baş ağrıtıyor. Bu nedenle kablosuz ağın uzaktaki odadan çekilmemesi ve internet bağlantısının kalite kaybıyla ilgili olarak, çözüm iki tip üründen geçebiliyor. Bunlardan biri elektrik hattını kullanmış olan powerline, bir diğeri ise elimizdeki Zyxel WRE6505 gibi kablosuz şekilde genişletici bir ağ adaptörü ürünüdür.

Zyxel WRE6505 gibi pek çok sorun çözme konusunda oldukça iyi, hem de uygun fiyatlarıyla bütçeyi çoğu zaman yormuyor. Kolay kuruluma sahip olması sayesinde kullanıcıyı yormayan Zyxel WRE6505, tak-çalıştır prensibini korumaya devam ediyor. Üzerinde bulunan WPS butonu da kolay kurulum için önemli bir detay olarak yer alıyor.

LED Ekran

Üzerinde sinyal gücünü gösterebilen bir LED de bulunduran ürün, en iyi sinyali yakaladığında yeşil olarak durum raporu sunabiliyor. Eğer bu LED kırmızı renkte yanıyorsa, adaptörü çok daha iyi sinyal yakalayabileceği bir alana takmanız mantıklı bir hareket olabilir. Bu noktada bilmeyenler adına bu cihazların kullanımına ilişkin bir bilgi de verebiliriz. Zyxel WRE6505 gibi kablosuz ağ genişletme özellikli ağ adaptörlerini, sinyal kaynağı ile beraber hedef arasında ortada yer alan bir bölgeye yerleştirmeniz gerekebilir. Bu sayede sinyali alıp güçlendirerek hedef alana taşıyabilecek bir görevi görecektir.

Bant Aralıkları

2.4 GHz ve 5 GHz bant aralıklarını destekleyen Zyxel WRE6505, 300 Mbps ve 450 Mbps olarak toplam olarak 750 Mbps’e kadar teorik hızları kolayca destekliyor. Cihazı kullandığımız yaklaşık 120 metrekarelik bir evde iyi bir sonuç verebiliyor. İncelememiz esnasında, modemin bulunduğu oturma odasından yatak odasına kadar sinyali alıp toparlayarak ulaştırabilen Zyxel WRE6505, böylece üzerine düşen görevi doğru bir şekilde yapabiliyor.

Sınırlı Erişimi Ortadan Kaldırın

İnternet erişimi sırasında kullanıcıların en büyük sıkıntısı kurmuş oldukları kablosuz ağın evin her köşesinde aynı sinyal seviyesine sahip bulunmaması olarak görülüyor. Özellikle çok katlı ya da geniş metre kareye sahip olan konutlarda kablosuz router ya da access pointler kablosuz şekilde internete bağlanmayı sağlarken kablosuz kapsama alanı içerisinde evin her yerine ulaşamayabiliyor. Zyxel de bu sorunu WRE6505 ile kolayca çözüyor.

Zyxel kablosuz genişletici serisi ile beraber küçük ofis ya da ev ortamınızda mevcut kablosuz ağınızda yer alan düşük sinyal olan ya da sinyal olmayan ölü bölgelerin önüne tamamen geçebilirsiniz. Kalosuz sinyallerinizi daha uzağa yerleştirerek daha hızlı ve kaliteli bir kablosuz ağ sağlayabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

42
Test Kafe

Kendi halinde bir insan. Uğraşlarımı web ortamına taşımak isteyerek bu siteyi kurdum

0 Yorum


Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes